BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17-23 ТРАВНЯ 2001 року |

Зірка на зірку не схожа...

Обираючи готель, варто зважати не лише на кількість зірок, а й на інші чинники

ГОТЕЛІ

Василь ШКАРАБУТ

Практично у всіх рекламних оголошеннях, що їх дають турфірми, зазначено рівень сервісного обслуговування, яке пропонується туристам: класність готелю, умови організації харчування. Але чи багато хто з потенційних туристів знає, що, скажімо, приховують за собою зірочки на вивісці готелю? Умови проживання в готелях різної класності відрізняються вельми істотно.
По-перше, готелі відрізняються загальним облаштуванням будинку: обсягом помешкань колективного користування (холи, салони, зали засідань і переговорів, ресторани, бари, кафе та ін.), їхніми інтер’єрами, розвиненістю системи ліфтів (їхньою кількістю, часом очікування і швидкістю пересування), віддаленістю від центру міста тощо. По-друге, оснащеністю номерів. Тут мова йде про умеблювання і площу номера, довжину і ширину ліжок, а також про освітленість помешкань, наявність у них радіоприймача і телевізора та багато про що інше. По-третє, регламентом обслуговування, що включає, наприклад, періодичність прибирання в номері й заміни постільної білизни. По-четверте, стилем обслуговування.

Найкращим готелям присвоюється 5 зірок, а найнижчий рівень якості готельних послуг відповідає 1 зірці. При цьому вже з’явилися такі готелі, які повідомляють про себе, що вони не просто готелі на 5 зірок, але ще й “де люкс”. Наприклад, у Барселоні загалом 14 готелів мають 5 зірок, але чотири із них нібито претендують на 6. Водночас є чимало готелів, що могли б отримати атестацію на 5 зірок, але свідомо занижують свою категорію. Річ у тому, що податок на додану вартість із додаткової вартості у готелях на 5 зірок – 12%, а на 4 зірки – удвічі менший. Що ж стосується цін, то тут готелі мають визначену свободу, і можна зіштовхнутися із ситуацією, коли ціни на, по суті, однакові номери в готелях різних категорій можуть виявитися дуже близькими. Тому наш мандрівник не повинен бути завороженим числом зірок на вивісці. Сервіс, необхідний для гарного відпочинку, в тризірковому готелі може бути не гіршим, аніж у п’ятизірковому. А платити зайві гроші тільки за те, щоби дозволити собі похизуватися перед друзями про ваш відпочинок у готелі на 4 або 5 зірок, не варто.

Цікаво, що розбіжності можуть існувати навіть між номерами різноманітних категорій одного готелю або ж навіть бути особливістю номерів, розташованих на тому або іншому поверсі. Скажімо, у готелях мережі “Хайят” є поверхи особливої уваги: потрапити туди можна тільки маючи спеціальний ліфтовий ключ.
Зіркова класифікація готельного фонду прийнята практично у всіх країнах Європи. Винятком є Греція, Албанія і деякі країни СНД. Цікаво, що у країнах Прибалтики, де першими з колишніх країн Радянського Союзу перейшли на систему зірок, готелі, які за радянськими стандартами мали вищі розряди, значно знизили свої оцінки. Колишній інтуристівський готель “Латвія” отримав 3 зірки, а “Турист” – узагалі дві.

Необхідно додати, що уявлення про конкретний рівень обслуговування в готелі дають не тільки відповідність визначеній кількості зірок, але й докладні описи з умовними позначеннями, які характеризують готель у спеціальних довідниках, що видаються національною або регіональною адміністрацією з туризму, міжнародними готельними компаніями і потужними турфірмами. На практиці застосовується близько 50 умовних позначень, користуючись якими, можна дізнатися, чи є в конкретному готелі магазин або кантор, тенісний корт або сауна.

Слід зауважити, що готелі, які працюють у малих містах та у сільській місцевості, часом за рівнем сервісу і загальним благоустроєм можуть не відповідати вимогам навіть готелів на 1 зірку. Тому вони потрапляють до категорії так званих “будинків для приїжджих”. Подібні заклади функціонують в Іспанії, Італії, Англії. Їх також класифікують (від 1 до 3 зірок), але вже за іншими критеріями.

У США та інших країнах Америки не користуються класифікацією, прийнятою в Старому Світі. Рівень обслуговування визначається належністю даного конкретного готелю до престижної мережі. Це, насамперед, мережі “Хілтон”, “Маріотт”, “Редіссон”, “Форте”, “Кемпінський”, “Холідей Ін.”, “Інтерконтиненталь”, “Рамада”, “Мірітим”та ін. Торговий знак цих фірм – надійне підтвердження високого рівня обслуговування.

Але якість готельного сервісу не може бути єдиним критерієм оцінки якості вашого відпочинку. Дуже важлива умова подорожі – організація харчування. Слід з’ясувати, що вас чекає: пансіон (сніданок, обід, вечеря), напівпансіон (сніданок і вечеря) чи тільки сніданок, бо за решту харчування доведеться викладати валюту.

Припустимо, в умовах поїздки заявлений тільки сніданок. Але який – континентальний, англійський чи “шведський стіл”? Після континентального сніданку (це джем, підсмажений хліб, масло, кава, іноді ще й сир) голод нагадує про себе через 1-2 години. Англійський сніданок більш ситний, він складається з бекону, омлету або сосиски плюс масло, хліб та кава. Після нього ви протримаєтеся до полудня.

Інша справа – сніданок зі “шведським столом”. Розмаїтість асортименту наїдків на шведському столі деякою мірою залежить від числа зірок готелю, але обов’язково включає закуски, овочі, фрукти, гарячі страви. Сам факт поселення в готелі на 4 або 5 зірок не завжди автоматично визначає ваше право користування “шведським столом”, і взагалі – не можна говорити про безумовне включення сніданку в ціну ночівлі.

До неприємних несподіванок, утім, повсюдно поширених, варто віднести введення спеціальної плати за користування телефоном при з’єднанні не тільки з іншим містом або країною, але й за дзвінок знайомим у цьому місті. Більшість номерів має кольорові телевізори, і користування ними не вимагає додаткової плати. Водночас знайомство з програмами певних каналів потребує спеціальної плати. Мова йде про бойовики або порнофільми, що транслюються самим готелем.

POSTUP - ПОСТУП
№74 (732),
17-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Водяна криза
·В НОМЕРІ
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?

ПОГЛЯД
·Подаківці України та Польщі співпрацюватимуть
·Водяна криза
·Невмите місто

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці готові до диверсій
·Невиплата зарплати - гріх
·Систему паркування буде змінено
·Скоро знову будуть вихідні
·Шахрай у погонах
·Митників не перехитрили
·Куди прилаштувати дитину?
·Курсант врятував дівчинку
·"Ланос" подешевшає

ПОСТУП З КРАЮ
·Убивство Гонгадзе - хто отримує вигоду?
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?
·Лебедина пісня Леоніда Кучми
·Український рекорд перевезення кокаїну
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія намагається приховати злочини
·Єдвабне сумління
·Смертоносний потяг-утікач
·На боротьбу з промисловим піратством

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Уперед, до моря!
·Вибір турфірми - справа серйозна
·Зірка на зірку не схожа...

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чому люди нарікають на повільний процесор?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Урядова нагорода до срібного персня долі
·"Музика тисячоліття"
·Музейний меценат - поняття архаїчне?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Безробітний - значить злодій?
·Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

СПОРТ-ПОСТУП
·Шумахер і Хаккінен - на львівському автодромі?
·Українці знову проходять тестування
·Хто тренуватиме "Карпати" у наступному чемпіонаті?
·Червоноград та Львів не повністю готові до матчів збірних
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·На конкурсі SMS-поезії переміг вірш про SMS
·Едді ван Гален зізнався, що в нього - рак