BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17-23 ТРАВНЯ 2001 року |

Уперед, до моря!

КУРОРТИ

Ірина ГРЕЦЬ© ПОСТУП

Сонце припікає вже по-літньому, і подумки дехто вже ніжиться на морському курорті (бажано – закордонному). Старт туристичному сезону дано. Залишається тільки обрати, куди поїхати. Традиційним місцем відпочинку для наших не вельми багатих туристів, які рвуться за кордон, залишаються країни колишньої Югославії, Туреччина та Болгарія.

Однією з найдешевших країн масового пляжного туризму в цьому сезоні залишиться Болгарія. Вона також недорахувалася туристів – головним чином через близькість до косовського конфлікту. Події у Македонії цього року знову можуть відлякати німців та англійців, що часто обирають для відпочинку Варну, Албену, Бургас, та насправді відмовлятися від поїздки немає підстав.

Спеціально для наших туристів болгарські готелі у цьому сезоні можуть залишити низькі ціни (хоча варто зважити і на те, що за кілька останніх років у цій країні зросла вартість продуктів харчування, сервісу та проживання у приватному секторі). Залежно від категорії готелю два тижні відпочинку на морі, включаючи проїзд, проживання, сніданок, трансферт, страхування, обійдуться від 199 до 450 доларів.

Упродовж останніх двох років турецькі оператори туристичного бізнесу займалися доволі суттєвим демпінгом, пропонуючи можливість відпочинку для громадян із країн пострадянського простору. Західні туристи, які дбають про свою безпеку набагато більше, аніж наші туристи, відвернулися від Туреччини з огляду на можливість акцій із боку курдської опозиції і чергових жахливих землетрусів. Наші ж співвітчизники всі ці погрози проігнорували, спокусившись на ціну, бо навіть п’ятизірковий готель all inclusive (тобто “усі послуги включені”) коштував 400 доларів за два тижні. Але й втрати через такий відпочинок, як показала практика, все-таки були. Неможливо йти на демпінг, тримаючи при цьому високу планку сервісу. Зокрема, постояльці багатьох готелів підхопили шлунково-кишкові інфекції: санітарна обстановка була не надто доброю. Звичайно, допомогу їм надали – відповідно до умов страхування. Але шкода витрачати дорогоцінні дні відпочинку на лікування...

За оцінками експертів, західний турист поступово повертається у цей регіон. Це означає, що Туреччина вже не буде такою дешевою, як колись... Хоча у доларовому еквіваленті ціни навряд чи повернуться до рівня 1999 року, зважаючи на нещодавню валютну кризу в країні. Тиждень відпочинку в тризірковому готелі, включаючи переліт і страхування, коштуватиме від 350 доларів.

Схоже, цього літа конкуренцію цим двом країнам Греція і Кіпр не складуть. Річ у ціні. Тижневий тур у Грецію обійдеться не дешевше, ніж у 400 доларів, Кіпр, відповідно, ще дорожчий. Якщо ви все-таки схочете туди поїхати, то краще вибирати фірми, яким грецькі або кіпріотські партнери надають знижки. При цьому будьте уважні: іноді великі знижки на дітей означають усього лише те, що продавці турів заробляють на дорослих, для яких путівка коштує набагато дорожче. До таких “поворотів долі” потрібно бути готовими. Пошукайте турфірми, що пропонують чартерні рейси, це обійдеться дешевше, ніж регулярні.

Комфортним відпочинком відзначаються країни колишньої Югославії – і, зокрема, Чорногорії. Туристи з Західної Європи остерігаються їхати в цю країну, побоюючись негативного ставлення з боку місцевих жителів після сумної пам’яті бомбардувань. А тим часом Чорногорія – прекрасне місце відпочинку, курорт поблизу Адріатики – світового рівня, причому туди упродовж югославського конфлікту не впала жодна бомба. Ціни там відносно невисокі. Та цього не скажеш про вартість самого туру – вартість десь на рівні Греції. Відповідно, більшу популярність серед наших туристів мають сусіди Чорногорії – Хорватія й Словенія, курорти яких розташовані віддалік військових конфліктів. Тижневий тур у Хорватію, залежно від класу обслуговування та курорту, коштуватиме від 250 доларів (включно із дворазовим харчуванням та відкриттям візи), Словенія ж обійдеться дещо дорожче.

Кому ж до вподоби вітчизняні курорти або хто хоче потішити себе чимось більш екзотичним – у наступних номерах газети читайте сторінку “Туристичний Поступ”, яка відтепер буде традиційною.

POSTUP - ПОСТУП
№74 (732),
17-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Водяна криза
·В НОМЕРІ
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?

ПОГЛЯД
·Подаківці України та Польщі співпрацюватимуть
·Водяна криза
·Невмите місто

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці готові до диверсій
·Невиплата зарплати - гріх
·Систему паркування буде змінено
·Скоро знову будуть вихідні
·Шахрай у погонах
·Митників не перехитрили
·Куди прилаштувати дитину?
·Курсант врятував дівчинку
·"Ланос" подешевшає

ПОСТУП З КРАЮ
·Убивство Гонгадзе - хто отримує вигоду?
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?
·Лебедина пісня Леоніда Кучми
·Український рекорд перевезення кокаїну
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія намагається приховати злочини
·Єдвабне сумління
·Смертоносний потяг-утікач
·На боротьбу з промисловим піратством

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Уперед, до моря!
·Вибір турфірми - справа серйозна
·Зірка на зірку не схожа...

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чому люди нарікають на повільний процесор?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Урядова нагорода до срібного персня долі
·"Музика тисячоліття"
·Музейний меценат - поняття архаїчне?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Безробітний - значить злодій?
·Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

СПОРТ-ПОСТУП
·Шумахер і Хаккінен - на львівському автодромі?
·Українці знову проходять тестування
·Хто тренуватиме "Карпати" у наступному чемпіонаті?
·Червоноград та Львів не повністю готові до матчів збірних
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·На конкурсі SMS-поезії переміг вірш про SMS
·Едді ван Гален зізнався, що в нього - рак