BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17-23 ТРАВНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Сепаратисти, виходьте з лісу!

Командування миротворчими силами KFОR у Косово пообіцяло амністію албанським повстанцям на півдні Сербії, якщо вони складуть зброю до 24 травня. Учора чотирнадцять албанських екстремістів було вбито, ще 80 – узято у полон під час звільнення югославськими військами села Ораовиця на кордоні з Косово. Про це повідомили представники югославської армії. Албанська сторона стверджує, що втрати з її боку становлять п’ять осіб. Ораовицю було захоплено албанськими екстремістами наприкінці минулого тижня. Югославські підрозділи, за домовленістю з НАТО, намагаються взяти під контроль буферну зону на кордоні Сербії та Косово.

Ізраїль визнав свою помилку

Влада Ізраїлю визнала, що ізраїльські військовики зробили помилку, застреливши п’ятьох палестинських поліцейських. Інцидент, який трапився на початку цього тижня на Західному березі річки Йордан, спричинив різке загострення ситуації в регіоні й був засуджений палестинськими лідерами як брудне вбивство. За повідомленнями радіо Бі-Бі-Сі, існує припущення про те, що палестинців було вбито снайперами з елітного підрозділу ізраїльської армії, які помилково прийняли їх за членів палестинських угруповань, на яких покладають відповідальність за атаки на ізраїльських цивільних та поселення. Тим часом у Вашинґтоні відбулися переговори між чільними представниками палестинської адміністрації та Білого дому, присвячені пошуку шляхів приборкання хвилі насильства на Близькому Сході.

Коштуніца сподівається на підтримку Заходу

Під час свого першого офіційного візиту до Німеччини президент Югославії Воїслав Коштуніца висловився за тіснішу співпрацю з Гаазьким трибуналом. Про це повідомило радіо Deutsche Welle. Крім того, белградський лідер заявив, що сподівається на підтримку Заходу в справі стабілізації економіки Югославії. Канцлер Німеччини Ґергард Шрьодер заявив, що Югославія і надалі відіграватиме центральну роль в балканському регіоні, і висловив сподівання, що 29 червня в конференції країн-кредиторів Югославії візьмуть участь і Сполучені Штати. “Я підтримую активність німецьких фірм в Югославії, яка спостерігається вже сьогодні. Ми підтримуємо також прагнення Югославії укласти з Європейським союзом угоду про стабільність і асоційоване членство країни в ЄС”, – заявив голова німецького уряду. У свою чергу, югославський президент наголосив, що його країна прагне виконати взяті на себе зобов’язання щодо співпраці з Гаазьким трибуналом. За словами Коштуніци, вже у червні парламент має ухвалити закон, який закладе основу співпраці з трибуналом. Канцлер Шрьодер привітав цю заяву. Нагадаємо, що західні країни вимагають видачі трибуналу ООН екс-президента Югославії Слободана Мілошевича, який звинувачується у воєнних злочинах.

Deutsche Welle допомагатиме колишнім остарбайтерам

Радіостанція Deutsche Welle у співпраці з Міжнародною організацією з питань міграції розпочала інформаційну кампанію щодо відшкодування за примусову працю під час Другої світової війни. У спеціальних радіо- та телеоголошеннях, які перекладено різними мовами, жертв нацизму інформуватимуть про те, що вони мають зробити, аби отримати відшкодування з фонду “Пам’ять, відповідальність, майбутнє”. Вказуватимуться також контактні адреси, куди треба звертатися за допомогою.

POSTUP - ПОСТУП
№74 (732),
17-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Водяна криза
·В НОМЕРІ
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?

ПОГЛЯД
·Подаківці України та Польщі співпрацюватимуть
·Водяна криза
·Невмите місто

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці готові до диверсій
·Невиплата зарплати - гріх
·Систему паркування буде змінено
·Скоро знову будуть вихідні
·Шахрай у погонах
·Митників не перехитрили
·Куди прилаштувати дитину?
·Курсант врятував дівчинку
·"Ланос" подешевшає

ПОСТУП З КРАЮ
·Убивство Гонгадзе - хто отримує вигоду?
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?
·Лебедина пісня Леоніда Кучми
·Український рекорд перевезення кокаїну
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія намагається приховати злочини
·Єдвабне сумління
·Смертоносний потяг-утікач
·На боротьбу з промисловим піратством

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Уперед, до моря!
·Вибір турфірми - справа серйозна
·Зірка на зірку не схожа...

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чому люди нарікають на повільний процесор?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Урядова нагорода до срібного персня долі
·"Музика тисячоліття"
·Музейний меценат - поняття архаїчне?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Безробітний - значить злодій?
·Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

СПОРТ-ПОСТУП
·Шумахер і Хаккінен - на львівському автодромі?
·Українці знову проходять тестування
·Хто тренуватиме "Карпати" у наступному чемпіонаті?
·Червоноград та Львів не повністю готові до матчів збірних
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·На конкурсі SMS-поезії переміг вірш про SMS
·Едді ван Гален зізнався, що в нього - рак