BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17-23 ТРАВНЯ 2001 року |

Лебедина пісня Леоніда Кучми

Провідні українські музиканти і виконавці допомагають президентові усім, чим можуть - наприклад, вони безкоштовно беруть участь у благодійній акції "Україна. Президент. Стабільність"

БЛАГОДІЙНІСТЬ

Софія СОДОЛЬ© ПОСТУП

За декілька днів у Донецьку під оплески вдячних глядачів завершиться всеукраїнська благодійна соціально-мистецька акція “Україна. Президент. Стабільність”. Провідні представники української музичної сцени, такі, як “Скрябін”, Наталка Могилевська, Таїсія Повалій, Ірина Білик, Віктор Павлик, Олександр Пономарьов, Руслана та ще кілька дрібніших “зірок”, виступали на відкритих майданчиках найбільших міст України. Цей музичний тур супроводжує потужна рекламна підтримка на всіх українських телеканалах.

Головна президентська шоу-команда знову прийшла Леонідові Кучмі на допомогу. Саме “Таврійські ігри” (організатори нинішньої музично-політичної акції) агітували за кандидата у президенти Леоніда Кучму під час виборчих перегонів у 1999 році. Тоді це називалося “Обирай майбутнє!” І цього разу не приховується прихильність саме до чинного президента. Сцену прикрашає великий портрет усміхненого Леоніда Кучми. Концерти веде відомий шоу-мен – генеральний директор телекомпанії ICTV Олександр Богуцький – у добротному діловому костюмі. Це єдина зміна в його іміджі.

Львів’яни (і взагалі – мешканці західного регіону) не стануть учасниками цієї всеукраїнської благодійної соціально-мистецької акції. Усі концерти проходять лише на території Центральної та Східної України (Київ, Одеса, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Харків, Донецьк). Олена Кондратюк, керівник прес-центру “Таврійських ігор”, прокоментувала це таким чином: “Це пов’язано з тим, що тур проходить містами-мільйонниками. Усі концерти акції відбуваються у вихідні дні на відкритих майданчиках і є благодійними, тобто безкоштовними, що дає змогу залучити до акції максимальну кількість молоді. Східну та Центральну Україну вибрано ще й тому, що українським виконавцям ніколи не завадить додаткова промоція своїх нових програм у цих регіонах”.

Зрештою, акція “Україна. Президент. Стабільність” – справді благодійна. У кожному разі – з боку виконавців. Вони за участь у концертах не отримують жодних гонорарів. Експерт з українського шоу-бізнесу, який побажав залишитися анонімним, розповів “Поступу”, що за подібні концерти платити не прийнято в принципі. “Таврійські ігри” є великою і потужною компанією, тому більшість українських виконавців якимось чином пов’язані з ними, – каже співрозмовник “Поступу”. – І відмовитися від таких виступів майже неможливо. Якщо ти брав участь у передвиборних концертах, то мусиш і цього разу співати”.

Олена Кондратюк пояснює участь музикантів у яскраво вираженому пропагандистському турі зовсім інакше: “Як і в турі “Обирай майбутнє!”, виконавцям покривають усі витрати, пов’язані з нинішнім туром. Про гонорари, подібні до тих, які артисти отримують на своїх концертах, звичайно, зовсім не йдеться, інакше це вже була б не соціально-культурна, а комерційна акція.

Щодо обов’язкової участі, то незрозуміло, як “Таврійські ігри” можуть примусити брати участь в акції артистів, з якими у них немає навіть контрактів? Тут відіграють роль як свідомість, так і підсвідомість самих виконавців, які можуть творити та заробляти лише за умов миру та стабільності”.

Про мир та стабільність говорять і самі виконавці. Під час концертів, у прес-релізах, у виступах на радіо та телебаченні... Наприклад, Олександр Пономарьов стверджує: “Треба вчитися поважати не тільки людей, які нас оточують, але й закони країни, в якій живеш, і, врешті, вибір 16 мільйонів українців, які віддали свої голоси на користь діючого президента. На сьогодні єдиним гарантом стабільності та незалежності України є наш президент. Я цілком підтримую цю акцію тому, що стабільність у державі є запорукою її процвітання.” Інший учасник цієї акції, Руслана, має дещо інший погляд: “Я просто хотіла б займатися своєю улюбленою справою – музикою. Мені набриднули всілякі політичні коливання, нарешті хочеться стабільності”. Віктор Павлик, який завжди вирізнявся політичною активністю, схильний до гучних закликів: “Насправді реальні, глибокі зміни у країні не можуть відбутися швидко і безболісно, враховуючи всю історію нашої держави. На помилках, які є неминучими, дуже просто створити провокаційну ситуацію і заперечити все зроблене. Не піддавайтеся цьому!”

Така політична активність з боку музикантів, які насправді переважно є аполітичними, щонайменше дивує. Як дивує, зрештою, і їх однозначний вибір на користь Леоніда Кучми, особливо з огляду на серію політичних скандалів, в епіцентрі яких опинився президент. До речі, сам Леонід Кучма, за словами Олени Кондратюк, жодною мірою не впливав на хід проведення туру. Його просто поставили до відома про такий намір. Вочевидь, “Таврійські ігри” вирішили стати меценатами українських музикантів, сплачуючи власним коштом усі витрати для проведення акції “Україна. Президент. Стабільність”...

POSTUP - ПОСТУП
№74 (732),
17-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Водяна криза
·В НОМЕРІ
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?

ПОГЛЯД
·Подаківці України та Польщі співпрацюватимуть
·Водяна криза
·Невмите місто

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці готові до диверсій
·Невиплата зарплати - гріх
·Систему паркування буде змінено
·Скоро знову будуть вихідні
·Шахрай у погонах
·Митників не перехитрили
·Куди прилаштувати дитину?
·Курсант врятував дівчинку
·"Ланос" подешевшає

ПОСТУП З КРАЮ
·Убивство Гонгадзе - хто отримує вигоду?
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?
·Лебедина пісня Леоніда Кучми
·Український рекорд перевезення кокаїну
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія намагається приховати злочини
·Єдвабне сумління
·Смертоносний потяг-утікач
·На боротьбу з промисловим піратством

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Уперед, до моря!
·Вибір турфірми - справа серйозна
·Зірка на зірку не схожа...

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чому люди нарікають на повільний процесор?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Урядова нагорода до срібного персня долі
·"Музика тисячоліття"
·Музейний меценат - поняття архаїчне?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Безробітний - значить злодій?
·Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

СПОРТ-ПОСТУП
·Шумахер і Хаккінен - на львівському автодромі?
·Українці знову проходять тестування
·Хто тренуватиме "Карпати" у наступному чемпіонаті?
·Червоноград та Львів не повністю готові до матчів збірних
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·На конкурсі SMS-поезії переміг вірш про SMS
·Едді ван Гален зізнався, що в нього - рак