BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17-23 ТРАВНЯ 2001 року |

Водяна криза

НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН

Маріанна РОМАНЕНКО

Закінченн. Початок – стор. 1

У день, коли відбувалася сесія міськради, ще ніхто не знав, як розвиватимуться події. Та всі були переконані, що “Львівобленерго” мусить поступитися. Хоча б тому, що в місті не передбачене альтернативне постачання води. З існуючих міських свердловин санстанція заборонила вживати воду ще у шістдесятих роках, через що й були зняті усі колонки на вулицях. А довозити воду зі Стрия ніхто не буде. Як повідомив Володимир Сулипа, машин у нього вистачить тільки для того, щоби зняти напругу в хлібопекарнях, лікарнях та дитячих садочках.

Страшенно розгніваний цією ситуацією був начальник управління охорони здоров’я Зеновій Гузар. Він стверджував, що всі лікарні міста вчасно сплатили за спожиту воду і хоча б через це їх не мали права позбавляти умов для роботи. Але якщо би й склалася така ситуація, то за два тижні їх мали б про це повідомити. Щоб лікарні міста змогли зробити необхідний запас води та білизни, не призначати планових операцій та змінити профіль госпіталізації. Гузар казав, що минуле вимкнення води завдало лікарям пологових будинків немало прикростей.

Не бажаючи бачити пікет під вікнами міськради, депутати самі вирішили звернутися до керівництва “Львівобленерго” із клопотанням упродовж двох годин відновити подачу струму до насосних станцій “Львівводоканалу” під свої гарантії. І при цьому доручили виконкому розробити механізм виходу із ситуації.

Попри те група депутатів міської ради на чолі з Володимиром Гірняком та Володимиром Заболотовським винесла на сесію ухвалу про користування “Львівобленерго” земельними ділянками у Львові. Вони запропонували підрахувати вартість оренди за землю та зняти її з енергетиків як з акціонерного товариства. Оскільки коли підписувався договір про оренду, “Львівобленерго” було ще державним підприємством. Тому до 15 червня було запропоновано здійснити інвентаризацію земель, а кошти, які за це будуть стягнені з “Львівобленерго”, пустити на погашення боргу “Львівводоканалу” за електроенергію.

Під час сесії паралельно проводила роботу тимчасова депутатська комісія з нагляду за роботою “Водоканалу”. Саме вони запропонували внести до ухвали пункти про здійснення подачі води власникам будівель пропорційно до рівня оплати за спожиту воду. А також обов’язково винайти кошти на встановлення лічильників.

Як заявив Орест Друль, виконком, звичайно, винний, що не спромігся розв’язати ситуацію після першого ж відключення. Але винні й депутати, які делегували виконкому ці повноваження та не проконтролювали хід виконання. Тому в цій ухвалі вже було відображено і те, що потрібно буде розробити механізм речструктуризації боргу за спожиту електроенергію і механізм подачі води для мешканців міста у надзвичайних ситуаціях та зобов’язати “Львівводоканал” нарешті виробляти альтернативну електроенергію, хоча б для своїх потреб. І, звичайно ж, звернутися до прокуратури з вимогою притягнути до відповідальності керівництво “Львівобленерго” за створення у місті надзвичайної ситуації.

Цікаво, що в залежну від “Обленерго” ситуацію вже потрапляли і “Львівелектротранс” та “Теплокомуненерго”. За словами директора “Теплокомуненерго” Ігоря Марчака, він також отримував пропозиції щодо передачі частини свого підприємства енергетикам за борги. Але зумів вийти з тієї ситуації за рахунок виробництва власної енергії. А в даному випадку запропонував цілком прийнятну схему щодо “Львівводоканалу”, щоби не влазити у ці борги. Він каже, що повністю отримувати воду мають тільки ті будинки, які за неї сплачують. Через день – ті, що мають сплату у 50 відсотків. Раз у три дні – ті, що сплатили 30. Але ще до введення цієї схеми потрібно визначитися із власниками будівель, з яких потім питатиметься за несплату.

Наразі водопостачання Львову відновлено. Сесія міської ради зобов’язала виконком у двотижневий термін розробити механізм реструктуризації боргу. Але навряд чи “Львівобленерго” надасть такий тривалий тайм-аут. Принаймні його представники заявили вчора, що вже у понеділок, якщо не буде перших проплат, насосні станції знову знеструмлять.

Володимир ЗАБОЛОТОВСЬКИЙ
заступник голови тимчасової депутатської комісії
з перевірки діяльності “Львівводоканалу”:

Мені довелося побувати на зустрічі заступника голови облдержадміністрації з питань ПЕК Леоніда Мельника і представників “Львівобленерго”. Останні недвозначно заявили: якщо гроші не почнуть надходити на рахунок до понеділка – об’єкти “Львівводоканалу” знову знеструмлять. Як вихід з цієї ситуації вони пропонують передачу майна “Львівводоканалу” в концесію чи власність. І тепер тільки від виконкому міської ради, якому депутати доручили вирішити це питання, залежить, як далі розвиватимуться події. Хоча енергетики після зустрічі з мером міста та його заступником висловили сумнів у їх спроможності прийняти конструктивне рішення. Адже досі на “Львівводоканалі” відсутній повноцінний менеджмент, усе виконується в авральному порядку – і всім цим ми можемо завдячувати неправильному підходу до вирішення проблеми виконавчих органів міста. Ця байдужість і дала сьогоднішні наслідки. Своє слово депутати сказали. Тепер слово за тими, хто керує фінансами міста.

POSTUP - ПОСТУП
№74 (732),
17-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Водяна криза
·В НОМЕРІ
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?

ПОГЛЯД
·Подаківці України та Польщі співпрацюватимуть
·Водяна криза
·Невмите місто

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці готові до диверсій
·Невиплата зарплати - гріх
·Систему паркування буде змінено
·Скоро знову будуть вихідні
·Шахрай у погонах
·Митників не перехитрили
·Куди прилаштувати дитину?
·Курсант врятував дівчинку
·"Ланос" подешевшає

ПОСТУП З КРАЮ
·Убивство Гонгадзе - хто отримує вигоду?
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?
·Лебедина пісня Леоніда Кучми
·Український рекорд перевезення кокаїну
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія намагається приховати злочини
·Єдвабне сумління
·Смертоносний потяг-утікач
·На боротьбу з промисловим піратством

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Уперед, до моря!
·Вибір турфірми - справа серйозна
·Зірка на зірку не схожа...

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чому люди нарікають на повільний процесор?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Урядова нагорода до срібного персня долі
·"Музика тисячоліття"
·Музейний меценат - поняття архаїчне?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Безробітний - значить злодій?
·Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

СПОРТ-ПОСТУП
·Шумахер і Хаккінен - на львівському автодромі?
·Українці знову проходять тестування
·Хто тренуватиме "Карпати" у наступному чемпіонаті?
·Червоноград та Львів не повністю готові до матчів збірних
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·На конкурсі SMS-поезії переміг вірш про SMS
·Едді ван Гален зізнався, що в нього - рак