BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17-23 ТРАВНЯ 2001 року |

Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

Школярів викликали до міліції за те, що вони виступали проти порушення прав людини в Пакистані

СКАНДАЛ

Зоряна ІЛЕНКО

Українські службовці чинять тиск на спостерігачів ООН, членів Української Асоціації “Міжнародна Амністія” міста Львова. Йдеться про наслідки інтернаціональної акції на захист прав дітей.

Під час її проведення “Міжнародна Амністія” збирала підписи у старшокласників навчальних закладів на підтримку інтернаціональної акції щодо захисту прав людини у Пакистані. Підписи ставили під зверненням до міністра закордонних справ України, в якому висловлювалися занепокоєння фактами так званих “убивств заради честі”, жертвами яких щороку стають десятки пакистанських дітей, звинувачених у “неприпустимих зв’язках із представниками протилежної статі”, образі імені батьків або зневазі ісламу. Попри те, що така практика в Пакистані офіційно є поза законом, уряд цієї країни не робить ефективних кроків для розслідування фактів убивств дітей і покарання винних у їх скоєнні.

Як зауважила Наталія Дульнєва, член львівської групи української асоціації “Міжнародна Амністія”, у листі із Міністерства закордонних справ України за підписом начальника 5-го територіального Управління МЗС України В. Камишева заперечуються факти “вбивств заради честі” в Пакистані. Після такого листа, в якому, окрім заперечення, було ще і запитання про сам текст звернення, усіх, хто поставив підписи під зверненням до МЗС України, почали викликати до територіальних органів Міністерства внутрішніх справ. Розповідає Наталія Дульнєва:

– Така дія правоохоронних органів має політичний підтекст. І вона вдарила по нас. Чому, скажімо, вагітну жінку викликають і лякають у правоохоронних структурах? Після нашого візиту ми офіційно повідомили, що будемо змушені повідомити Міжнародний Секретаріат ООН. Постає питання, чому кримінальний відділ Галицького РВВС повинен займатися захистом прав людини у Пакистані? Цю відповідь отримали доволі швидко. Виявляється, що наказ “перевірити, хто підписував петицію про вбивства дітей у Пакистані, викликати цих людей і взяти у них письмові свідчення” надійшов у районні відділення міліції з міського управління внутрішніх справ. І його підписав не будь-хто, а начальник цього управління Богдан Шкарада.

Згідно із вказівкою від міського відділення міліції, всі, хто підписували петицію щодо Пакистану, були змушені письмово надати свої покази. Крім цього, почалися з’ясовування обставин, що ж такого робить у Львові “Міжнародна Амністія”, а також, хто безпосередньо залучений до її львівської групи. Дивує той факт, що усі дані офіційно можна було отримати через Міністерство юстиції, однак правоохоронні органи намагалися встановити кожну особу з “Міжнародної Амністії” самотужки.

На думку Наталії Дульнєвої, політичний підтекст цілеспрямованої акції правоохоронців мав на меті, аби в майбутньому навчальні заклади відмовилися від співпраці з “Міжнародною Амністією”. Загалом до
20 осіб дільничні інспектори приходили додому або викликали їх до органів внутрішніх справ.

Дивує ще й те, що неповнолітніх викликали до кримінальної міліції без їхніх опікунів, що суперечить українському законодавству.

Є дані, що до правоохоронних органів викликали також людей, котрі підписували подібні звернення в Черкаській області, де також діють групи “Міжнародної Амністії”.

Джерела в силових структурах повідомили, що саме Міністерство закордонних справ звернулося до МВС України зі скаргою на те, що “МЗС завалюють листами про Пакистан, і МЗС уже неодноразово відповідало, а його продовжують турбувати”, у зв’язку з чим МЗС передає копії петиції до МВС, аби його працівники “відповідно відреагували”. Далі у вказівці від обласних управлінь вимагають “встановити особи тих, хто підписував листи, і взяти від них свідчення”, а також виявити людей, котрі є членами “Міжнародної Амністії”.

Можна схилятися до думки, що подібна реакція викликана побоюваннями, що громадянська активність та інтерес до порушень прав людини в Пакистані може завадити військово-технічній співпраці України і Пакистану, влада якого досить хворобливо реагує на докори щодо недотримання прав людини на власній території.

Правозахисниця Світлана Марінцова вважає, що подібними діями українська влада порушує конституційне право громадян України на звернення до органів державної влади, а також брутально переслідує свободу слова. Львівські правозахисники уже підготували відповідне звернення до моніторингового Комітету Ради Європи з докладним описом усіх переслідувань.

POSTUP - ПОСТУП
№74 (732),
17-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Водяна криза
·В НОМЕРІ
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?

ПОГЛЯД
·Подаківці України та Польщі співпрацюватимуть
·Водяна криза
·Невмите місто

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці готові до диверсій
·Невиплата зарплати - гріх
·Систему паркування буде змінено
·Скоро знову будуть вихідні
·Шахрай у погонах
·Митників не перехитрили
·Куди прилаштувати дитину?
·Курсант врятував дівчинку
·"Ланос" подешевшає

ПОСТУП З КРАЮ
·Убивство Гонгадзе - хто отримує вигоду?
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?
·Лебедина пісня Леоніда Кучми
·Український рекорд перевезення кокаїну
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія намагається приховати злочини
·Єдвабне сумління
·Смертоносний потяг-утікач
·На боротьбу з промисловим піратством

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Уперед, до моря!
·Вибір турфірми - справа серйозна
·Зірка на зірку не схожа...

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чому люди нарікають на повільний процесор?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Урядова нагорода до срібного персня долі
·"Музика тисячоліття"
·Музейний меценат - поняття архаїчне?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Безробітний - значить злодій?
·Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

СПОРТ-ПОСТУП
·Шумахер і Хаккінен - на львівському автодромі?
·Українці знову проходять тестування
·Хто тренуватиме "Карпати" у наступному чемпіонаті?
·Червоноград та Львів не повністю готові до матчів збірних
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·На конкурсі SMS-поезії переміг вірш про SMS
·Едді ван Гален зізнався, що в нього - рак