BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17-23 ТРАВНЯ 2001 року |

Безробітний - значить злодій?

Львів"янинові загрожує кримінальна відповідальність за розкрадання державних коштів, які він отримав як допомогу із безробіття

КАЗУС

Зоряна ІЛЕНКО© ПОСТУП
У Личаківському районному суді розпочалося судове слухання у доволі дивній справі. Дмитра Пришлівського звинувачують у розкраданні шляхом шахрайства державних коштів у сумі аж... 125 гривень 30 копійок.

Як розповів “Поступові” сам Дмитро Пришлівський, 1997 року він оформив реєстраційне посвідчення на підприємницьку діяльність у торгівельній палаті. Далі потрібно було зібрати ще деякі документи, зокрема дозвіл на трудову діяльність, патент та інші, на які того часу в чоловіка просто не стало грошей. Отож, як підприємець він не розпочав своєї діяльності, тому вже і не виготовляв печатки, штампу, не відкривав поточного рахунку свого підприємства.

“Так сталося, що мені не вистачило стартового капіталу, і я не зміг розпочати жодної підприємницької діяльності, – розповідає Дмитро Пришлівський. – Та й грошей для того, аби анулювати реєстраційне посвідчення на підприємницьку діяльність, також не було, оскільки треба було оформити практично таку ж кількість довідок, як і на те, аби розпочати підприємницьку діяльність. Тому реєстраційне посвідчення віддав у податкову адміністрацію. На життя грошей з основного місця роботи взагалі не вистачало, заробітну плату заборгували за рік. Тому 27 січня минулого року я звільнився. Згодом для пошуку роботи звернувся у центр зайнятості, де мене поставили на облік. Зараз, правда, влаштувався на “Промприлад”, а до того в центрі зайнятості мене обслуговувала Віра Горецька. Саме їй я повідомляв про те, що не маю жодних прибутків, не займаюся підприємницькою діяльністю. Розповів і про те, що мав реєстраційне посвідчення підприємця, однак ще 30 грудня
1998 року відправив його у податкову адміністрацію.”

Завдяки показам свідка Віри Горецької встановлено, що вона працює на посаді головного спеціаліста в Личаківському районному центрі зайнятості. Тому, відповідно до інструкції, вона зобов’язана виконувати низку завдань, покладених на неї центром зайнятості. Зокрема, прийом та реєстрацію, надання консультаційних послуг незайнятим і зайнятим громадянам Личаківського району.

Віра Горецька зауважила, що 18 лютого 2000 року в центр зайнятості звернувся Дмитро Пришлівський, який подав необхідні документи. Після цього головний спеціаліст розтлумачила йому порядок реєстрації та виплати допомоги з безробіття. Після співбесіди та заповнення картки персонального обліку безробітний дає відповіді на кілька запитань. Зокрема, чи працює він за сумісництвом або чи не є суб’єктом підприємницької діяльності. У день надання статусу безробітного у заяві особистим підписом він засвідчує відсутність інших доходів, передбачених законодавством. Під час кожного відвідування Віра Горецька спілкувалася із Пришлівським. Він не згадував про те, що є приватним підприємцем. Натомість під час звіту це встановила державна податкова інспекція.

Отож, як вирок у звинувачувальному висновку звучить: “Якби Пришлівський не приховав того факту, що він є суб’єктом підприємницької діяльності, то йому не було б надано статусу безробітного. Таким чином, Пришлівському в період із
25 лютого 2000 року по 19 липня
2000 року було незаконно нараховано 125 гривень 30 копійок, чим він спричинив майнову шкоду державі”.

Ситуацію коментує директор Львівського Центру юридичного захисту Олександр Атаманюк:

“На мій погляд, основною помилкою, якої припустився Пришлівський, є його переконаність у тому, що, відправивши в ДПІ заяву про свою непередбачуваність у майбутньому отримання прибутків від підприємницької діяльності з додатком до заяви свідоцтва про державну реєстрацію, він позбувся статусу суб’єкта підприємницької діяльності.

Оскільки державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності проводять органи виконавчої влади, то, відповідно, і реєстрацію припинення діяльності проводять райдержадміністрації. Отже, на момент звернення до центру зайнятості Пришлівський формально залишався приватним підприємцем, незалежно від того, отримував він прибутки чи ні. Згідно із Законом України “Про зайнятість населення”, підприємці належать до зайнятого населення, таким чином, для набуття статусу безробітного Пришлівському потрібно було скасувати свою реєстрацію як підприємця.

Але читачів “Поступу”, напевно, цікавить морально-психологічне питання: як за отримані як допомогу із реального безробіття 125 грн. 30 коп. можна судити людину, котра віддала державі 35 років праці, і не з власної волі, а внаслідок політичних та економічних помилок саме державних органів, суперечливості, недосконалості законодавства була поставлена у безвихідне становище?

У даному випадку, враховуючи незначний характер правопорушення, суд може застосувати ст. 51 Кримінального Кодексу України і звільнити Дмитра Пришлівського від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки трудового колективу.

Обов’язковою умовою застосування судом ст. 51 КК України є відшкодування підсудним заподіяної шкоди та його щиросердне визнання своєї вини. А читачам “Поступу”, які мають стосунок до підприємницької діяльності, раджу не ігнорувати необхідності отримання постійних юридичних консультацій у власних адвокатів”.

POSTUP - ПОСТУП
№74 (732),
17-23 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Водяна криза
·В НОМЕРІ
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?

ПОГЛЯД
·Подаківці України та Польщі співпрацюватимуть
·Водяна криза
·Невмите місто

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці готові до диверсій
·Невиплата зарплати - гріх
·Систему паркування буде змінено
·Скоро знову будуть вихідні
·Шахрай у погонах
·Митників не перехитрили
·Куди прилаштувати дитину?
·Курсант врятував дівчинку
·"Ланос" подешевшає

ПОСТУП З КРАЮ
·Убивство Гонгадзе - хто отримує вигоду?
·Слідство знайшло вбивць Георгія Гонгадзе?
·Лебедина пісня Леоніда Кучми
·Український рекорд перевезення кокаїну
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Росія намагається приховати злочини
·Єдвабне сумління
·Смертоносний потяг-утікач
·На боротьбу з промисловим піратством

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Уперед, до моря!
·Вибір турфірми - справа серйозна
·Зірка на зірку не схожа...

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Чому люди нарікають на повільний процесор?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Урядова нагорода до срібного персня долі
·"Музика тисячоліття"
·Музейний меценат - поняття архаїчне?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Безробітний - значить злодій?
·Міліція спричинилася до міжнародного скандалу

СПОРТ-ПОСТУП
·Шумахер і Хаккінен - на львівському автодромі?
·Українці знову проходять тестування
·Хто тренуватиме "Карпати" у наступному чемпіонаті?
·Червоноград та Львів не повністю готові до матчів збірних
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·На конкурсі SMS-поезії переміг вірш про SMS
·Едді ван Гален зізнався, що в нього - рак