BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 15-16 ТРАВНЯ 2001 року |

Поступ у "Поступі"

Хто ж "за" і хто "проти"?

ЖУЙКА

У.Б.Н.

Вистава “У. Б. Н.” тихе болото, тихе життя-гниття, тихе скиглення збурила. “Хаосмос” (Джойс) відгуків, тому що кожен пізнав себе.

“Проти”, принципово і злобно, колишні партократи і номенклатурники, зокрема і так звані “мутанти”, тобто ті, які вчасно переорієнтувались і пристосувались. “Проти” колишні “славні борці”. І серед них, по-перше, ті, хто вважає, що “ми Україну вже вибороли і не можна її паплюжити”, по-друге, пригодовані біля олігархічно-владного “корита”. “Проти” нечисленна армія “тоже-борців”, співчуваючих, націонал-демократична масовка, яким піднесено-ейфорійні 1989-1992 роки дали підстави відчути себе причетними до “героїв”.

“Проти” чистоплюї, як-от Старий Рух, дуже патріотичні і дуже правильні. Це всі ті, хто здригнувся від мужнього вчинку Тараса Чорновола. Якщо В’ячеслав Чорновіл боровся за Україну, то значна частина Старого Руху захищає Суркістан. Одним словом, “проти” всі ті (переважно “колишні” – номенклатурники або борці), хто вже завоював, кому тепер уже дуже добре, для кого нинішній захланний Суркістан – це “наша Україна” та “іже з ними” під орудою “Генерала-патріота”.

До вистави прихильні всі ті, хто вважає, що в нас “неукраїнська Україна” – олігархічно-кримінальний Суркістан, в якому існує антинародний неоколоніальний режим олігархо-москалів, яких Рябчук академічно-замасковано називає “креолами”, кучмарів і кучмариків, для яких усякий Поступ – “не на часі”. Входження до Європи – “не на часі”. Партійні вибори – “не на часі”. На часі лише москальство і московство. На їхній “нашій Україні” Україна існує лише віртуально – якісь українські ритуальні ігрища у ґетто на маргінесі.

При всій своїй повазі до деяких не тільки минулих, але й теперішніх заслуг, які ми визнаємо і перед якими глибоко схиляємось, ті, кого вбивають тепер, ті кого вигнано із ВНЗ або з роботи, кого побито, покалічено і ув’язнено в “нашій Україні”, закатовано безвісти у Білорусі, розшматовано на Кавказі – всі нинішні бійці мають більше права, ніж славні “колишні”.

Дуже кортить сказати “зрадників – на палю”, але утримаємося заради союзників, а також кишенькових націонал-демократів. Можливо, їм кинуть якусь кістку і “дадуть хоч щось зробити”
(І. Драч). Хоча важливого не дадуть, як не дали провести об’єднання українських православних церков, правописну реформу, українізацію інфопростору та інше. Але їхня жертовна боротьба “в тилу ворога” не викликає нашого осуду. Вони роблять праведну справу.

Так що ж сталося, чому “повстали німі раби”? Почався новий етап нашого зростання. Усунення “комиків” (комуністів) від керівництва ВР, поступовський уряд Ющенка, реформи, збільшення ВВП, пенсії, справа “Самостійної України” і Білозора і так далі – все це прояви нашого нового зростання.
Олігархо-москалі, починаючи контрнаступ цькуванням поступовських реформ уряду Ющенка – “леді Ю.”, навіть гадки не мали, якого джина вони випускають із пляшки. Стискувана облудною компанією пружина розпрямилась “кучмагейтом”, безпрецедентним спільним виступом всієї опозиції. Пляшка із джином розкоркована і його вже нічим не зупинити, ніякими арештами і нападами поліцаїв, замаскованими під анархістів чи папуасів. Вирок “на небесах” уже винесений і “працес пашол”, попри всі величезні, кричущі суперечності і незгоди демократичної опозиції. Вона навряд чи переможе і, слава Богу, що не переможе, але вже стала засобом обмеження авторитарних тенденцій олігархо-кучмарів, кучмариків, засобом тиску на гальмівників, засобом поступу – вона вже здійснилася.

Ми напередодні нового етапу (після усунення комуно-москалів) – етапу усунення олігархо-москалів, поступового переходу влади від компрадорів до національної буржуазії, новоукраїнців (справжніх, а не кушнарьовських). Це є поступ до добробуту, “до краси і сили”, до Європи, до України.

Ми проти Кучми не тому, що він там когось убив або не вбив (у цьому нехай розбираються криміналісти), а тому, що він гальмує реформи, поступ України. Розбуджений олігархо-москалями джин уже нищить їх самих. Виступати проти поступу – це все одно, що мочитись проти вітру. Кучмарі це вже відчувають на власній долі...

Викликають протест виправдовування Федора Стригуна і Тетяни Тельнюк: не розуміють, мовляв, інтелігенти. Пані Тетяно, на ці 3,5 тис. аплодуючих – це саме інтелігенція, її найсвідоміша та найрішучіша частина. Народ поставлений раком на городі і “виживає”. Народу не було під Крутами і на Софійському майдані, коли ховали патріарха Київського Володимира у липні 1995 року.

Боротьбу проводить саме невсипуща інтелігенція, або інтелектуали, по-сучасному. Яка злива обурень, як влучно ви попали: скількох ви розбудили і подвигли до боротьби. Не виправдовуйтесь і не вибачайтесь, але ведіть.

... До зброї, панове. Лякливим скажемо, що зброя може бути різною, це “і стилет, і стилос”. За Поступ!

POSTUP - ПОСТУП
№73 (731),
15-16 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Туркменбаша обіцяє дати трохи газу
·В НОМЕРІ
·Азаров проти Бакая
·Перший європейський трофей українок

ПОГЛЯД
·Цікава арифметика
·ОУН стане партією
·Югославський синдром

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Діалог" сваркою не закінчиться?
·"Я намалюю мамі подарунок..."
·Діти і вогонь - несумісні
·Місто залишиться без води?
·Терористи не сплять
·Їдеш на футбол - бери з собою гіпс
·Михайла Гладія нагородили Хрестом пошани
·Перерізали горло у під"їзді
·"Загадкам міста Лева" - уже рік!
·АРХІВАРІУС
·Телеграфісти піднімаються
·Потисніть руку... Наполеонові
·Діяльність Папи - на світлинах
·Вирубують навіть фруктові дерева

ПОСТУП З КРАЮ
·Мельниченко написав лист до СБУ
·Микола Азаров проти Ігоря Бакая
·Референдум чи імпічмент?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Шеварднадзе ділиться владою
·Берлусконі не вміє програвати
·Останні з "колумбійських могікан"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фішер стомився боротися з кризами
·Акціонери керамічного заводу пікетуватимуть мерію
·Сировину Європі вже не продаємо
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Оголена в місячному ореолі
·Терпкий смак ранніх талантів
·Посткарнавальне безглуздя у стилі мінімалізму

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Поступ у "Поступі"

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Нант" - новий король Франції
·Култгард доводить претензії на чемпіонство
·"Галичанка" втратила бронзові нагороди
·До головних матчів сезону підготувалися
·Кінець футбольного сезону у Львові
·Мирон Маркевич: "У "Металурзі" працюю за джентельменською угодою"
·Чехи продовжують тріумфувати

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гаррі Поттер встановив світовий рекорд