BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 15-16 ТРАВНЯ 2001 року |

Берлусконі не вміє програвати

Одіозна опінія не шкодить лідерові правоцентристів

ІТАЛІЯ

Любко ПЕТРЕНКО

Парламентські вибори в Італії, як то і передбачала більшість експертів, завершилися безсумнівною перемогою опозиційного правоцентристського блоку Casa delle Liberta (Дім Свободи). А це значить, що лідер правоцентристів, медіа-магнат Сільвіо Берлусконі поверне собі крісло прем’єра, втрачене 1994 року.

Лівоцентристська коаліція, яка програла пропагандистську передвиборну кампанію, зазнала ще відчутного удару і під час самого голосування. Скорочення на третину фінансування виборчих витрат призвело до непередбачуваних наслідків: черги до урн для голосування виросли до неймовірних розмірів. Італійці, які цього разу виявили неабияку виборчу активність (81,5 % прийшло на виборчі дільниці), були обурені нікчемною організацією процесу виборів. Закипіла гаряча південна кров, від прокльонів люди переходили до активніших дій: найспокійніші просто рвали бюлетені, а більш холеричні громадяни влаштовували на дільницях невеличкі погроми. Через усе це вибори затягнулися до пізньої ночі.

Унаслідок хаосу досі не відомі точні результати виборів. А за попередніми даними, правоцентристи з 630 місць у палаті представників здобули від 330 до 365. Лівоцентристський блок L’Ulivio (“Оливкове дерево”) виборов лише 250-280 мандатів. Із 325 сенатських місць Casa delle Liberta займе 155-175. Тобто прихильники Берлусконі фактично забезпечили собі абсолютну більшість у парламенті. І в цьому чимала заслуга їхнього лідера, перемогу якого вважають суто італійською.

Особа Берлусконі зберігає за собою статус найодіознішої у сучасній італійській історії. Темні оборудки під час купування акцій, підкуп суддів, політичних опонентів, зловживання службовим становищем у часи прем’єрства – плям на його політичному мундирі вистачило б на десятьох. З іншого ж боку, враховуючи презумпцію невинності, закинути Берлусконі нічого не можна, адже суд так і не зумів довести якусь його вину. Щоправда, минулого року міланський суд виніс йому вирок – два роки позбавлення волі за давання хабарів податковим інспекторам, проте Верховний суд, розглянувши апеляцію, скасував цей вердикт. Берлусконі знову став “чистим”, і навіть більше: безрезультатна судова тяганина допомогла йому завдати контрудару супротивникам, заявивши, що ліва влада намагається розправлятися з політичними опонентами, використовуючи судочинство.

В офіційній Західній Європі, де при владі здебільшого перебувають ліві та лівоцентристські партії (за винятком Австрії та Іспанії), Берлусконі, звичайно ж, не користується любов’ю. Але навіть незважаючи на те, що до Casa delle Liberta входять досить радикально орієнтовані партії, боятися, що й цього разу Євросоюз зважиться на міжнародні санкції щодо Рима (за минулорічним австрійським зразком), скоріше за все, не варто. Відень уже продемонстрував Брюсселю примарність намагання вплинути на внутрішню політику країни за допомогою міжнародної ізоляції.

Сам же Берлусконі у своїй рідній Італії зумів підкорити серця електорату. Співвітчизників захоплюють його бізнесові успіхи, а моральними аспектами нехай колись займуться історики. А зараз у народі живе переконання, що Берлусконі з таким же успіхом зможе провадити й національну господарку. І хабарів він, мовляв, не братиме, бо навіщо йому зайві клопоти з якимись копійками, коли в кишені у нього вже аж 12 мільярдів доларів...

POSTUP - ПОСТУП
№73 (731),
15-16 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Туркменбаша обіцяє дати трохи газу
·В НОМЕРІ
·Азаров проти Бакая
·Перший європейський трофей українок

ПОГЛЯД
·Цікава арифметика
·ОУН стане партією
·Югославський синдром

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Діалог" сваркою не закінчиться?
·"Я намалюю мамі подарунок..."
·Діти і вогонь - несумісні
·Місто залишиться без води?
·Терористи не сплять
·Їдеш на футбол - бери з собою гіпс
·Михайла Гладія нагородили Хрестом пошани
·Перерізали горло у під"їзді
·"Загадкам міста Лева" - уже рік!
·АРХІВАРІУС
·Телеграфісти піднімаються
·Потисніть руку... Наполеонові
·Діяльність Папи - на світлинах
·Вирубують навіть фруктові дерева

ПОСТУП З КРАЮ
·Мельниченко написав лист до СБУ
·Микола Азаров проти Ігоря Бакая
·Референдум чи імпічмент?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Шеварднадзе ділиться владою
·Берлусконі не вміє програвати
·Останні з "колумбійських могікан"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фішер стомився боротися з кризами
·Акціонери керамічного заводу пікетуватимуть мерію
·Сировину Європі вже не продаємо
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Оголена в місячному ореолі
·Терпкий смак ранніх талантів
·Посткарнавальне безглуздя у стилі мінімалізму

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Поступ у "Поступі"

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Нант" - новий король Франції
·Култгард доводить претензії на чемпіонство
·"Галичанка" втратила бронзові нагороди
·До головних матчів сезону підготувалися
·Кінець футбольного сезону у Львові
·Мирон Маркевич: "У "Металурзі" працюю за джентельменською угодою"
·Чехи продовжують тріумфувати

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гаррі Поттер встановив світовий рекорд