BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 15-16 ТРАВНЯ 2001 року |

Референдум чи імпічмент?

Громадські комітети "За правду", "Україна без Кучми" та Форум національного порятунку референдум про дострокову відставку Леоніда Кучми не підтримують

ОПОЗИЦІЯ

Олег КОНИК

Прагнення різних учасників націонал-демократичної опозиції, схоже, остаточно розділилися. Частина опозиції на чолі з лідерами “Батьківщини”, Соцпартії та “Собору” виступає за проведення всенародного референдуму про дострокове припинення повноважень президента. Водночас інші опозиційні структури (зокрема, громадські комітети “За правду”, “Україна без Кучми” та Форум національного порятунку) цю ідею не підтримали.

Як повідомив прес-секретар Форуму національного порятунку Олександр Кривенко, минулого понеділка, 7 травня, рада ФНП не змогла ухвалити рішення з цього приводу через відсутність кворуму. Нагадаємо, що “Поступ” уже писав, що частина представників ради ФНП, зокрема Тарас Чорновіл, Тарас Стецьків та Володимир Філенко, категорично відкидають ідею проведення референдуму, оскільки влада може сфальсифікувати його результати. “Ми маємо дуже серйозні побоювання, що цей референдум дасть зворотний ефект”, – зазначив Тарас Чорновіл.

Громадський комітет “Україна без Кучми” також не ухвалив рішення підтримати проведення референдуму. Щодо позиції комітету “За правду”, то ще вчора надходили суперечливі повідомлення. Однак “Поступу” стало відомо, що остаточне рішення комітету – референдум не підтримувати. Наразі керівництво “заправдівців” не заперечує проти того, що частина членів організації вже бере участь у зборі підписів за проведення всенародного опитування, проте попередило їх, що вони можуть діяти лише від свого імені, а не від імені комітету “За правду”.

Через таку ситуацію оглядачі вже навіть почали говорити про певні розкольницькі тенденції в середовищі опозиції. Однак представники перелічених вище організацій заперечують можливість розколу опозиції. Швидше за все, мова йде про різні шляхи досягнення мети. У прихильників ідеї референдуму – “Батьківщини”, Соцпартії та “Собору” – є шанс або досягти відставки президента за результатами референдуму, або використати референдум як елемент своєї виборчої кампанії до Верховної Ради. Проющенківські партії – обидва Рухи, “Реформи і порядок” та Конгрес українських націоналістів – вважають, що перед виборами референдум лише зашкодить. Незацікавленість цих організацій у проведенні референдуму пояснюється також тим, що з названих партій може бути створений виборчий блок із лідером Віктором Ющенком, який ідею референдуму теж поки що не підтримував.

Та все ж ця частина опозиції проводитиме свої акції, і найближчою з них може стати участь у черговому голосуванні щодо початку процедури імпічменту. Голосування може відбутися 17 травня, якщо до цього часу будуть зібрані 226 підписів за внесення цього питання до порядку денного. Нагадаємо, що 26 квітня Верховна Рада вже приймала рішення з цього приводу, хоч і невдало: “за” проект Григорія Омельченка та Анатолія Єрмака щодо створення спеціальної слідчої комісії парламенту для розслідування діяльності Леоніда Кучми на посадах прем’єр-міністра та президента проголосувало лише 209 народних депутатів, а для початку процедури імпічменту необхідно було набрати щонайменше
226 голосів...

POSTUP - ПОСТУП
№73 (731),
15-16 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Туркменбаша обіцяє дати трохи газу
·В НОМЕРІ
·Азаров проти Бакая
·Перший європейський трофей українок

ПОГЛЯД
·Цікава арифметика
·ОУН стане партією
·Югославський синдром

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Діалог" сваркою не закінчиться?
·"Я намалюю мамі подарунок..."
·Діти і вогонь - несумісні
·Місто залишиться без води?
·Терористи не сплять
·Їдеш на футбол - бери з собою гіпс
·Михайла Гладія нагородили Хрестом пошани
·Перерізали горло у під"їзді
·"Загадкам міста Лева" - уже рік!
·АРХІВАРІУС
·Телеграфісти піднімаються
·Потисніть руку... Наполеонові
·Діяльність Папи - на світлинах
·Вирубують навіть фруктові дерева

ПОСТУП З КРАЮ
·Мельниченко написав лист до СБУ
·Микола Азаров проти Ігоря Бакая
·Референдум чи імпічмент?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Шеварднадзе ділиться владою
·Берлусконі не вміє програвати
·Останні з "колумбійських могікан"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фішер стомився боротися з кризами
·Акціонери керамічного заводу пікетуватимуть мерію
·Сировину Європі вже не продаємо
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Оголена в місячному ореолі
·Терпкий смак ранніх талантів
·Посткарнавальне безглуздя у стилі мінімалізму

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Поступ у "Поступі"

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Нант" - новий король Франції
·Култгард доводить претензії на чемпіонство
·"Галичанка" втратила бронзові нагороди
·До головних матчів сезону підготувалися
·Кінець футбольного сезону у Львові
·Мирон Маркевич: "У "Металурзі" працюю за джентельменською угодою"
·Чехи продовжують тріумфувати

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гаррі Поттер встановив світовий рекорд