BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 15-16 ТРАВНЯ 2001 року |

Телеграфісти піднімаються

Військовики Єгипту замовили на Львівському заводі телеграфної апаратури техніку на два мільйони гривень

ЗАВОДИ

Вікторія ПРИХІД

У 90-х роках, коли Україна вийшла зі складу Радянського Союзу, багато українських підприємств, що працювали тоді на військово-оборонний комплекс Союзу, опинилися в стані колапсу. Складний виробничий ланцюг, який налагоджувався впродовж десятків років, тепер розірвався. ВАТ “Львівський завод телеграфної апаратури”, як і інші підприємства такого штибу, змушене було пройти конверсію.

Для заводу-гіганта, який колись був флагманом у країні із випуску засобів зв’язку спеціального призначення і на якому працювало близько 16 тисяч працівників, це було чимале випробування. Ринкові умови, в які було поставлене підприємство, вимагали чіткої стратегії і тактики, переорієнтації на випуск продукції цивільного призначення. Замовники із сусідніх держав воліли звертатися до своїх, вітчизняних виробників, в такий спосіб українських залишаючи без замовлень. Як наслідок, у заводу з’явилися чималенькі борги за електроенергію, газ, борги перед податківцями і працівниками. Тоді ж почали ширитися чутки, що заводові вже не піднятися.

Тому, щоб якимось чином зарадити підприємству, допомогти вийти з такої скрутної ситуації, два роки тому на завод прийшло нове керівництво.

Голова правління ВАТ “Львівський завод телеграфної апаратури” Ігор Секелик каже: “Коли я прийшов на цю посаду, завод був майже розвалений, мав великі борги і заблоковані рахунки. І тоді я зрозумів, що треба провести реструктуризацію, збалансувати дохідно-витратну частину”. Таким чином, із 16 підрозділів заводу 9 було ліквідовано. Запроваджено новий пропускний механізм на завод. Тепер кожен прихід чи вихід працівника фіксувався через комп’ютерну систему. Для зменшення витрат нове керівництво вирішило також перекомутувати споживання енергоносіїв. Першою чергою, через заміну котла (це допомогло споживати на
30 відсотків газу менше), відключення кількох зайвих трансформаторів. Ще одним способом економії було зменшення запасів комплектуючих матеріалів.

Колись, за словами Ігоря Секелика, радянській господарці було властиве понаднормативне запасання матеріалами. Тепер такий крок є вельми неекономним та невигідним. Але найголовніше, що допомогло заводові вийти зі скрути – це віднайдення конкретних замовників. Зараз третину замовлень заводу телеграфної апаратури робить “Укртелеком”, ще стільки – Міністерство оборони і ще частину – “Укрзалізниця”. Остання вже замовила 46 стативів і кілька типів реле залізничної автоматики, які забезпечують безпеку руху поїздів. Ще підприємство почало виготовляти цифрові АТС на 100-100000 номерів, таксофони та факсимільну техніку. Однак і тут існують деякі проблеми: конкурентів на ринку зараз дуже багато. Єдине, що за “телеграфниками”, кажуть на заводі, – перевага у ціні. Недарма військовики Єгипту замовили заводу 600 польових комутаторів на суму 2 млн. гривень.

Начальник обласного управління промисловості, транспорту і зв’язку Ростислав Сорока зауважив: “Серед 30-40 конверсійних підприємств, що є на Львівщині, завод телеграфної апаратури є досить успішним. Хай у них ще є заборгованості із зарплати, але ж завод піднявся без зовнішніх інвестицій, без державної підтримки. Це навіть, можна сказати, своєрідне ноу-хау заводу”. Єдине, на чому наголошує Ігор Секелик, хотілося б, щоб їм не надто заважали. Лише минулого року було зареєстровано 51 перевірку найрізноманітніших державних служб, а це, за його словами, тільки шкодить, вибиваючи з ритму роботи.

POSTUP - ПОСТУП
№73 (731),
15-16 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Туркменбаша обіцяє дати трохи газу
·В НОМЕРІ
·Азаров проти Бакая
·Перший європейський трофей українок

ПОГЛЯД
·Цікава арифметика
·ОУН стане партією
·Югославський синдром

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Діалог" сваркою не закінчиться?
·"Я намалюю мамі подарунок..."
·Діти і вогонь - несумісні
·Місто залишиться без води?
·Терористи не сплять
·Їдеш на футбол - бери з собою гіпс
·Михайла Гладія нагородили Хрестом пошани
·Перерізали горло у під"їзді
·"Загадкам міста Лева" - уже рік!
·АРХІВАРІУС
·Телеграфісти піднімаються
·Потисніть руку... Наполеонові
·Діяльність Папи - на світлинах
·Вирубують навіть фруктові дерева

ПОСТУП З КРАЮ
·Мельниченко написав лист до СБУ
·Микола Азаров проти Ігоря Бакая
·Референдум чи імпічмент?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Шеварднадзе ділиться владою
·Берлусконі не вміє програвати
·Останні з "колумбійських могікан"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фішер стомився боротися з кризами
·Акціонери керамічного заводу пікетуватимуть мерію
·Сировину Європі вже не продаємо
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Оголена в місячному ореолі
·Терпкий смак ранніх талантів
·Посткарнавальне безглуздя у стилі мінімалізму

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Поступ у "Поступі"

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Нант" - новий король Франції
·Култгард доводить претензії на чемпіонство
·"Галичанка" втратила бронзові нагороди
·До головних матчів сезону підготувалися
·Кінець футбольного сезону у Львові
·Мирон Маркевич: "У "Металурзі" працюю за джентельменською угодою"
·Чехи продовжують тріумфувати

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гаррі Поттер встановив світовий рекорд