BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 15-16 ТРАВНЯ 2001 року |

Цікава арифметика

Розбіжність у підрахунках суми допомоги вчителям, здійснених різними управліннями міськвиконкому, - майже два мільйони гривень

ОСВІТА

Надія ПАВЛИК© ПОСТУП

Сьогодні під час сесії міської ради депутати мають намір розглянути питання про стан справ у освіті. Нагадаємо, що до цього міську владу та депутатів спонукала ухвала про поліпшення соціального статусу вчителя, запропонована депутатським об’єднанням “Нове місто” на чолі з директором Інституту розвитку міста Андрієм Садовим.

Оскільки міський голова вважав запропоновану ухвалу недосконалою, управління фінансів та департамент економічної політики й ресурсів міськвиконкому провели попередній підрахунок суми, яку потрібно відшукати у місцевому бюджеті для виконання всіх пунктів ухвал. Тобто, зокрема, – для виплати одноразової грошової допомоги вчителям перед літньою відпусткою та для звільнення шкільних педагогів від плати за проїзд у міському електротранспорті. Щоправда, депутатське об’єднання “Нове місто” звернулося до всіх підрозділів виконкому з проханням надати свої висновки та пропозиції з цього приводу. Але серйозно над цим попрацювали тільки дві структури, згадані вище.

Після порівняльного аналізу чисел, які надійшли до депутатів із різних управлінь, виникнуло питання, чому ж різні спеціалісти по-різному розраховують вихід з однієї проблеми?

Управління фінансів вирахувало, що для одноразової грошової допомоги учителям перед літньою відпусткою необхідно віднайти 700 тисяч гривень. При цьому вони не подали, яким чином отримали саме цю суму. Водночас департамент економічної політики та ресурсів визначив, що, з огляду на середньомісячну тарифну ставку 168 гривень, для семи з половиною тисяч учителів сума становитиме 945 тисяч гривень.

Для звільнення педагогічних працівників від сплати вартості проїзду в міському електротранспорті, за даними управління фінансів, необхідно додатково
3,8 млн. гривень. Депутатів із об’єднання “Нове місто” ця цифра вельми зацікавила, адже, відповідно до звіту виконкому, в 2000 році на перевезення всіх пільгових категорій пасажирів в електротранспорті, а їх пасажиропотік становив 44,1 млн. громадян, із бюджету виділялося 5 млн. гривень. То невже кілька тисяч освітян потребують аж такої великої суми? Тут же управління фінансів пояснило свої розрахунки. Кількість учителів (7 957) помножили на кількість місяців у році та на суму, необхідну в місяць кожному вчителеві для проїзду електротранспортом (тут названо – 40 гривень, хоча місячний проїзний квиток коштує 32 гривні).

У той же час у департаменті економічної політики помножили дві поїздки в день на вартість квитка у 45 копійок, на 22 робочі дні, на кількість педагогічних працівників та на 12 місяців. І це все склало... 1,782 млн. гривень.

Після підбиття загальної суми, згідно з розрахунками управління фінансів, для виконання вищезгаданої ухвали потрібно
4 мільйони 500 тисяч гривень. Депутати міської ради з “Нового міста” підозрюють, що саме така значна цифра змусила їхніх колег засумніватися в реальності проекту щодо підвищення соціального статусу працівника освіти.

Тоді як підрахунки депутатів об’єднання “Нове місто” засвідчили значно менші витрати –
2 мільйони 727 тисяч гривень. Це було підтверджено із зовсім несподіваного боку – незалежними розрахунками департаменту економічної політики та ресурсів.

Наразі нам не вдалося зрозуміти, чому так відрізняються розрахунки з одного предмета спеціалістів однієї галузі. У міськвиконкомі це пояснюють тим, що ці два підрозділи, які робили розрахунки окремо, підпорядковуються різним керівникам. Проте, незважаючи на певні розбіжності в цих розрахунках, депутати від об’єднання “Нове місто” задоволені, що міська виконавча влада все ж таки робить якісь кроки задля підвищення соціального статусу вчителя у Львові.

POSTUP - ПОСТУП
№73 (731),
15-16 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Туркменбаша обіцяє дати трохи газу
·В НОМЕРІ
·Азаров проти Бакая
·Перший європейський трофей українок

ПОГЛЯД
·Цікава арифметика
·ОУН стане партією
·Югославський синдром

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Діалог" сваркою не закінчиться?
·"Я намалюю мамі подарунок..."
·Діти і вогонь - несумісні
·Місто залишиться без води?
·Терористи не сплять
·Їдеш на футбол - бери з собою гіпс
·Михайла Гладія нагородили Хрестом пошани
·Перерізали горло у під"їзді
·"Загадкам міста Лева" - уже рік!
·АРХІВАРІУС
·Телеграфісти піднімаються
·Потисніть руку... Наполеонові
·Діяльність Папи - на світлинах
·Вирубують навіть фруктові дерева

ПОСТУП З КРАЮ
·Мельниченко написав лист до СБУ
·Микола Азаров проти Ігоря Бакая
·Референдум чи імпічмент?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Шеварднадзе ділиться владою
·Берлусконі не вміє програвати
·Останні з "колумбійських могікан"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Фішер стомився боротися з кризами
·Акціонери керамічного заводу пікетуватимуть мерію
·Сировину Європі вже не продаємо
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Оголена в місячному ореолі
·Терпкий смак ранніх талантів
·Посткарнавальне безглуздя у стилі мінімалізму

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·Поступ у "Поступі"

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Нант" - новий король Франції
·Култгард доводить претензії на чемпіонство
·"Галичанка" втратила бронзові нагороди
·До головних матчів сезону підготувалися
·Кінець футбольного сезону у Львові
·Мирон Маркевич: "У "Металурзі" працюю за джентельменською угодою"
·Чехи продовжують тріумфувати

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гаррі Поттер встановив світовий рекорд