BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ТРАВНЯ 2001 року |

У Львові народилася ще одна традиція

ПРИЧАСТЯ

Ірина ЛОНКЕВИЧ© ПОСТУП
Минулої неділі у маленькій церкві св. Йосифа при монастирі Св. Вікентія панував особливо піднесений настрій. Дитяча Літургія зібрала у храмі святочно вбраних малят, підлітків, їхніх батьків. А попереду, коло престолу, стояли невеликим гуртом, чекаючи свого першого в житті Святого Причастя, діти, вбрані, мов янголята, у біле.

В їхніх строях, на диво, не було нічого звично-помпезного, “лялькового”; навпаки, око вабили чисті лаконічні лінії. На гадку мимохіть спадали княжі часи, одяг давніх українських князів і княгинь...

Строї, спеціально розроблені й пошиті у Львівській академії мистецтв на прохання батьків маленьких парафіян та на замовлення Фонду
Св. Володимира, мають стати у Львові доброю традицією, послужити за взірець іншим.

Оповідає Леся Крип’якевич, заступник голови Фонду св. Володимира: “Дитячі Літургії відбуваються в церкві св. Йосифа вже давно. Моя родина мешкає тут неподалік, тож ми теж є парафіянами храму. Я добре знаю всі проблеми, з якими зіштовхується більшість батьків, готуючи дітей до першого Причастя. Основна проблема – статки, часом замалі, щоби пошити дитині щось неймовірно розкішне й дороге, таке, що дозволяють собі багатші батьки. Та й чи потрібна в такій урочистій хвилі, якою є час першого Причастя, розкіш, часто криклива і знеособлена безконечним наслідуванням?”

Отже, ідея пошити особливий одяг, простий і водночас вишуканий, який передавав би велич і настрій події, а головне – був би строєм власне української дитини, витала серед нас – батьків, працівників Фонду, служителів храму – давно. І з цією незвичайною пропозицією ми звернулися до дизайнерів Академії мистецтв.

“Ми маємо великий досвід роботи з народними джерелами, – говорить Оксана Миронович, працівник кафедри моделювання одягу ЛАМ. – А втім, це замовлення і справді було дещо незвичним, такого ми ще не робили. Перед нами стояло завдання знайти чистий і піднесений образ дитини, яка йде приймати велике таїнство.

Гадаю, нам вдалося об’єднати форми сакрального східнохристиянського одягу і національних строїв – через ткання, колір. Пошук образу не був простим, і батьки спершу ставилися до моїх ідей насторожено. Та коли з’явилися перші ескізи, праця рушила швидше. Сьогодні всі виглядають задоволеними – і батьки, і діти. І я, спостерігаючи за дітьми, теж відчуваю насолоду від вдало втіленого задуму.”

Того дня до першого Причастя привів свою доню Богдан Трояновський, директор видавництва “Свічадо”. Виглядав радісним і урочистим, адже день виявився незвичайним подвійно: “Плекаючи ідею пошиття особливого одягу, ми хотіли відійти від трафаретної латинської традиції, відчутної і в строях, що їх одягають молодята в день шлюбу, і в строях, що їх вдягають діти, йдучи до Причастя. Ми прагнули поєднати мотиви сакральні й національні, з наголосом на літургійному. Шукали довго; діти хотіли, щоб убрання було неодмінно білим. Як бачите, вдалося. Фонд
Св. Володимира профінансував цей проект, отже, батьки не клопоталися ні матеріалами, ні грішми.

Питаєте, чи не шкода потім розставатися з цим одягом, замість того, аби любовно берегти його на згадку? Аж ніяк не шкода. Який сенс тримати його у скрині? Це ж не реліквія, не ікона. Це – зовнішній вияв внутрішнього сенсу, і залишиться він для нас на відеоплівках, світлинах... Одяг повинен жити і слугувати іншим.”

Певно, так. Ці строї (а їх пошито сорок) Фонд Св. Володимира (тел. 40-18-02) радо випозичатиме – всім, кому набридли знеособлено-однакові сукні й костюми, і кожному, хто хоче, аби його дитина, йдучи до першого Причастя, виглядала особливо – так, як це буває лише раз у житті.

POSTUP - ПОСТУП
№72 (730),
12-13 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пролетарські загони
·Податкова адміністрація послаблює тиск?
·Травневі серенади

ПОГЛЯД
·Підозрюваний у вбивстві дав свідчення суду
·Борги ростуть
·Травневі свята

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці просять благословення у Папи
·Імпортного м"яса поменшає
·Українцям бракує екологічної освіти
·День матері відзначатимуть із розмахом
·Сьогодні будуть танці
·Юрій Смірнов приїде до Львова воювати з терористами
·Україну до Європи заведуть студенти

ПОСТУП З КРАЮ
·Сергій Головатий: Кучма - це глобальна проблема України
·Податківці зменшують тиск?

ПОСТУП У СВІТ
·Хто винен у смерті китайців?
·Сільвіо Берлусконі повертається
·Формується черга до НАТО
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Небезпечна "хвороба менеджерів"
·Гомосексуалізм - виліковна хвороба
·Хлопчик виявився...дівчинкою
·Пересадка плаценти повертає зір

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Науковці знайшли на Марсі обличчя людини
·Зірки-планетожери
·Глобальне потепління: проблема чи порятунок?
·Акула тримає зв"язок через супутник

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Як збирались українські землі?
·Напівсонні листи Володимира Яворського

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·У Львові народилася ще одна традиція
·В очікуванні візиту Івана Павла ІІ
·Християнин і політика

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Віртуози італійських гітар і сумних дримб
·Фестиваль у таких умовах - подвиг!

СПОРТ-ПОСТУП
·Матчу-реваншу між Рахманом і Льюїсом не буде
·Супермотокрос стартував у Львові
·Чемпіонат уже без Канади та Росії
·Тепер - дві доби без сексу
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР

 

У нас Вы можете заказать ремонт грузовиков по лучшей цене.