BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ТРАВНЯ 2001 року |

Небезпечна "хвороба менеджерів"

ПРОФЕСІЙНЕ

Дмитро ДУБАНЕВИЧ© ПОСТУП
Особливості цієї форми мігрені можна визначити, судячи з назви. Ця форма мігрені, яка, до речі, особливо жорстока, зустрічається, як правило, в людей із високими організаційними здібностями, розвинутою мотивацією досягнення результату будь-якою ціною.

Зрозуміло, що сучасне суспільство висуває дуже високі вимоги до особистості. Для досягнення результатів необхідно бути не лише виваженим, але і працьовитим, і навіть ставити інтереси справи вище за особисті. У деяких випадках це не порушує внутрішньої психологічної та фізичної екології. Це відбувається тоді, коли організм володіє ресурсами для напруженої інтенсивної праці з нечастим і нетривалим відпочинком, коли відбувається повне відновлення сил під час сну, а побут забирає лише невелику кількість енергії, а частіше служить джерелом її надходження.

Та іноді з певних причин цей баланс порушується. Причин цих може бути декілька. Типовими є порушення внутрішньосімейної взаємодії (конфлікти з чоловіком, батьками, дітьми); перевантаження на роботі, коли “менеджер” не в змозі впоратися з обсягом роботи, що є принципово важливим. Це призводить до зміни низки фізіологічних показників. Підвищується тонус нервової системи: зростає частота серцевих скорочень, підвищується пітливість, зростає дратівливість. Майже завжди це відбувається паралельно з підвищенням мнестико-інтелектуальних функцій: зростає швидкість реакції, поліпшується короткочасна пам’ять, активізується асоціативне та логічне мислення. Але мозкові структури не в змозі підтримувати такий високий рівень збудливості протягом тривалого часу. Довільно знизитися рівень мозкової активності в такій ситуації напруженої діяльності також не може. Тому ця ситуація часто вирішується болючою “бурею” – нападом мігрені. На самому початку такі приступи виникають у моменти розслаблення або тоді, коли мозкова активність довільно знижується: ввечері, наприкінці робочого дня, у вихідні.

Тривалий час “мігрень менеджера” виявляє себе як “мігрень вихідного дня”. Потім хвороба все частіше з’являється ранками, блокуючи нормальну працездатність. Якщо людина не реагує на ці сигнали організму, захворювання починає загострюватися. Можливе виникнення мігренозного статусу – серйозної серії нападів мігрені, що загрожує незворотними змінами в організмі.

Спочатку виникає напад, трохи сильніший за звичні. Найчастіше людина може продовжити свою діяльність, прийнявши анальгетики. Втім, цього разу потрібна дещо більша доза, ніж зазвичай. Через кілька годин біль відновлюється з більшою силою. Як ви вже можете припустити, найпоширеніший логічний вихід – прийом нової дози знеболювального. Біль, що виникає наприкінці дії препаратів, найчастіше буває сильнішим за початковий. Нічний сон не приносить полегшення. Біль наростає, вимагаючи застосування щоразу більших доз препаратів. Так виникає патологічне замкнуте коло, що закінчується кількаразовими викликами “швидкої”, які супроводжуються внутрішньовенними введеннями тих же анальгетиків.

Натомість важливе в цьому випадку призначення профілактичного препарату, який необхідно приймати щодня протягом тривалого часу. Важлива складова ефективного лікування – скасування анальгетиків і призначення препаратів для ефективного запобігання нападам. Принциповим є запобігання повторним приступам протягом тривалого часу, оскільки кожен із них може знову перейти в мігренозний статус.

Уміння розслаблятися, “переключатися” на режим, який дозволить економити власну енергію, підвищення уваги до свого здоров’я та навчання ефективного лікування мігрені допоможуть людям, зайнятим високоінтелектуальною працею, уникнути хворобливих відчуттів і переживань. А це значить, що людина зможе підвищити ефективність і продуктивність праці й домогтися бажаних результатів.

POSTUP - ПОСТУП
№72 (730),
12-13 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пролетарські загони
·Податкова адміністрація послаблює тиск?
·Травневі серенади

ПОГЛЯД
·Підозрюваний у вбивстві дав свідчення суду
·Борги ростуть
·Травневі свята

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці просять благословення у Папи
·Імпортного м"яса поменшає
·Українцям бракує екологічної освіти
·День матері відзначатимуть із розмахом
·Сьогодні будуть танці
·Юрій Смірнов приїде до Львова воювати з терористами
·Україну до Європи заведуть студенти

ПОСТУП З КРАЮ
·Сергій Головатий: Кучма - це глобальна проблема України
·Податківці зменшують тиск?

ПОСТУП У СВІТ
·Хто винен у смерті китайців?
·Сільвіо Берлусконі повертається
·Формується черга до НАТО
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Небезпечна "хвороба менеджерів"
·Гомосексуалізм - виліковна хвороба
·Хлопчик виявився...дівчинкою
·Пересадка плаценти повертає зір

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Науковці знайшли на Марсі обличчя людини
·Зірки-планетожери
·Глобальне потепління: проблема чи порятунок?
·Акула тримає зв"язок через супутник

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Як збирались українські землі?
·Напівсонні листи Володимира Яворського

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·У Львові народилася ще одна традиція
·В очікуванні візиту Івана Павла ІІ
·Християнин і політика

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Віртуози італійських гітар і сумних дримб
·Фестиваль у таких умовах - подвиг!

СПОРТ-ПОСТУП
·Матчу-реваншу між Рахманом і Льюїсом не буде
·Супермотокрос стартував у Львові
·Чемпіонат уже без Канади та Росії
·Тепер - дві доби без сексу
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР