BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ТРАВНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Березовський фінансуватиме опозицію

Відомий підприємець Борис Березовський заявив про готовність фінансувати нову політичну партію, опозиційну до президента Росії Владіміра Путіна. Про це повідомило радіо “Свобода”. Для цього Березовський сподівається повернутися до Росії наприкінці року. В інтерв’ю газеті The Washington Times російський підприємець, який тепер перебуває у Франції, сказав, що здійснить усе це із політичних причин. За його словами, Путін руйнує те, що було створено упродовж останніх десяти років. “Тепер, після року президентства Путіна, ми маємо усі підстави для формування справжньої опозиції”, – наголосив Березовський.

Відшкодування колишнім примусовим працівникам

Нью-йоркська суддя Ширлі Крам відхилила останній із трьох позовів до німецьких банків. Таким чином, усунуто останню формальну перешкоду для початку виплат компенсацій за примусову працю у Німеччині в роки Другої світової війни. Як повідомило радіо Deutsche Welle, німецький парламент лише тоді дасть “зелене світло” у справі відшкодувань, коли з’являться гарантії, що після добровільних виплат із 10-мільярдного фонду на німецькі фірми не накотиться нова хвиля видатків за рішеннями судів. Компроміс полягав у тому, що американський уряд порадив своїм судам відхиляти подальші позови. Але кілька місяців тому суддя Ширлі Крам такі позови не відхилила і тим самим заблокувала підготовку виплат. Відхилення позову означає, що відтепер американські суди прислухатимуться до рекомендацій свого уряду.

Ізраїльсько-палестинське протистояння

У Секторі Газа, в місті Рафах другий день не припиняються ізраїльсько-палестинські сутички. Не менше 12 палестинців поранено. Ізраїльські війська обстріляли об’єкти палестинських сил безпеки у відповідь на загибель двох робітників-емігрантів, що трапилась внаслідок учорашнього теракту в районі Сектора Газа. Надходять повідомлення про сутички на Західному березі Йордану. Підсумкова доповідь міжнародної комісії, яка розслідувала причини нинішнього загострення близькосхідного конфлікту – як заявив держсекретар США Колін Пауелл – може стати основою для нової мирної ініціативи. До 15 травня ізраїльська та палестинська сторони повинні надати свої коментарі у зв’язку із доповіддю комісії.

Американсько-російські консультації

У Москві відбулися одноденні американсько-російські консультації щодо можливості створення Сполученими Штатами нової системи протиракетної оборони. Американська делегація на чолі із заступником міністра оборони США Полом Вулфовицем зустрічається із групою російських експертів, очолюваних директором департаменту з питань безпеки та роззброєння МЗС Росії Юрієм Капраловим. Напередодні представник російського міністерства закордонних справ заявив, що плани США вимагають детального обговорення і що Росія і надалі наполягатиме на зміцненні стратегічної стабільності на підставі Договору протиракетної оборони від 1972 року.

Референдум про незалежність відкладено

Референдум про незалежність Чорногорії цього року проводитися не буде. Як повідомив кореспондентові радіо “Свобода” у Нью-Йорку представник Чорногорії в ООН Желько Петрович, уряд країни й надалі схильний до ідеї незалежності, але поточного року головним чином переговори вестимуться із владою Сербії та Югославії. Президент Югославії Воїслав Коштуніца під час недавнього візиту у США ще раз повторив, що Сербія та Чорногорія повинні залишитися у складі федерації для підтримки стабільності на Балканах.

POSTUP - ПОСТУП
№72 (730),
12-13 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пролетарські загони
·Податкова адміністрація послаблює тиск?
·Травневі серенади

ПОГЛЯД
·Підозрюваний у вбивстві дав свідчення суду
·Борги ростуть
·Травневі свята

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці просять благословення у Папи
·Імпортного м"яса поменшає
·Українцям бракує екологічної освіти
·День матері відзначатимуть із розмахом
·Сьогодні будуть танці
·Юрій Смірнов приїде до Львова воювати з терористами
·Україну до Європи заведуть студенти

ПОСТУП З КРАЮ
·Сергій Головатий: Кучма - це глобальна проблема України
·Податківці зменшують тиск?

ПОСТУП У СВІТ
·Хто винен у смерті китайців?
·Сільвіо Берлусконі повертається
·Формується черга до НАТО
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Небезпечна "хвороба менеджерів"
·Гомосексуалізм - виліковна хвороба
·Хлопчик виявився...дівчинкою
·Пересадка плаценти повертає зір

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Науковці знайшли на Марсі обличчя людини
·Зірки-планетожери
·Глобальне потепління: проблема чи порятунок?
·Акула тримає зв"язок через супутник

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Як збирались українські землі?
·Напівсонні листи Володимира Яворського

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·У Львові народилася ще одна традиція
·В очікуванні візиту Івана Павла ІІ
·Християнин і політика

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Віртуози італійських гітар і сумних дримб
·Фестиваль у таких умовах - подвиг!

СПОРТ-ПОСТУП
·Матчу-реваншу між Рахманом і Льюїсом не буде
·Супермотокрос стартував у Львові
·Чемпіонат уже без Канади та Росії
·Тепер - дві доби без сексу
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР