BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ТРАВНЯ 2001 року |

Сільвіо Берлусконі повертається

Майбутня перемога італійських правоцентристів не викликає сумнівів

ВИБОРИ

Любко ПЕТРЕНКО© ПОСТУП
У неділю 50 мільйонів італійців обиратимуть депутатів парламенту. 38 партій візьмуть участь у виборчих перегонах.

Реальний шанс посісти гідне місце в законодавчому органі мають лише два політичні блоки. Перший – нині ще урядуючий лівоцентристський блок – L’Ulivio (Оливкове дерево), до якого, зокрема, входять: посткомуністична Партія лівих демократів, Народна партія, “зелені”, Італійський рух оновлення, Партія італійських комуністів і Демократичні соціалісти. Другий блок – правоцентристський Casa delle Liberta (Дім свободи), де першу скрипку грає Forza Italia, партія найбагатшої людини Апеннінського півострова – медіамагната Сільвіо Берлусконі. До коаліції також входять: сепаратистська Північна ліга, Християнсько-демократичний центр, Християнсько-демократична спілка і Трикольорове полум’я.

У тому, що в неділю ліва коаліція після п’яти років перебування при владі здасть свої позиції, ні в кого не виникає сумнівів, як і те, що прем’єром знову стане Сільвіо Берлусконі, котрий втратив крісло глави уряду 1994 року. За найвигіднішими для чинного уряду прогнозами, праві обійдуть лівих щонайменше на п’ять відсотків.

У чому причина неминучого фіаско Оливкового дерева, яке у квітні 1996 року під керівництвом нинішнього голови Європейської Комісії Романо Проді так успішно здобуло перемогу на парламентських виборах? Багато політичних оглядачів сходяться на думці, що вони просто не зуміли використати своїх економічних та політичних успіхів. Першою чергою це стосується введення Італії у єврозону. Але ліва коаліція не зуміла використати свої здобутки, належним чином закріпити свою добру славу у народі. А поза тим успіхи так запаморочили голову лівим, що ті почали робити одну помилку за іншою. А коли 1998 року Проді був змушений піти у відставку, стало зрозуміло, що з цього уряду нічого доброго не вийде.

Хто був у всьому винен, – звичайно, комуністи. Увійшовши до урядової коаліції, вони почали висувати їй нереальні вимоги і в момент, коли питання існування уряду Проді висіло на волосині, відмовили йому в підтримці. Уже потім парламент змінював прем’єрів, як майтки, щораз посилюючи опінію поміж простих виборців, що лівоцентристська коаліція – це якась купа сварливих бабів і чекати від неї стабільності – марна справа.

У такій ситуації ліві, не маючи чим похвалитися, мусили використовувати лише одну передвиборчу тактику – обливати грязюкою своїх опонентів. Головним об’єктом критики став, звісно, все той же Берлусконі. Наївні, намагалися виграти пропагандистську війну в маестро медіального простору, власника трьох найпопулярніших загальнонаціональних телеканалів, маси газет, журналів тощо. Звичайно ж, екс-прем’єр “поховав” своїх опонентів під мармуровою плитою із написом “Знай, на кого гавкаєш”.

А загалом, тактика лівих і не могла бути хоч більш-менш впорядкованою. Бо якщо праві мають єдиного безсумнівного лідера (ясна річ, Берлусконі), то в лівих із ватажками просто біда. Після того, як Проді пішов робити собі кар’єру в брюссельських коридорах, Оливкове дерево так і не змогло знайти гідного йому наступника. Нинішній керівник блоку Франческо Рутеллі надто молодий і необізнаний, аби стати на прю із “дідусем” Берлусконі.

Але які б причини не привели до перемоги правоцентристів, не можна не тішитися за наших друзів-італійців. Вони матимуть змогу переконатися, що успішною як у політичному, так і в економічному аспекті може бути лише права ідеологія. Існує також надія, що й інші європейські країни на наступних виборах підуть італійським шляхом.

POSTUP - ПОСТУП
№72 (730),
12-13 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пролетарські загони
·Податкова адміністрація послаблює тиск?
·Травневі серенади

ПОГЛЯД
·Підозрюваний у вбивстві дав свідчення суду
·Борги ростуть
·Травневі свята

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці просять благословення у Папи
·Імпортного м"яса поменшає
·Українцям бракує екологічної освіти
·День матері відзначатимуть із розмахом
·Сьогодні будуть танці
·Юрій Смірнов приїде до Львова воювати з терористами
·Україну до Європи заведуть студенти

ПОСТУП З КРАЮ
·Сергій Головатий: Кучма - це глобальна проблема України
·Податківці зменшують тиск?

ПОСТУП У СВІТ
·Хто винен у смерті китайців?
·Сільвіо Берлусконі повертається
·Формується черга до НАТО
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Небезпечна "хвороба менеджерів"
·Гомосексуалізм - виліковна хвороба
·Хлопчик виявився...дівчинкою
·Пересадка плаценти повертає зір

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Науковці знайшли на Марсі обличчя людини
·Зірки-планетожери
·Глобальне потепління: проблема чи порятунок?
·Акула тримає зв"язок через супутник

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Як збирались українські землі?
·Напівсонні листи Володимира Яворського

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·У Львові народилася ще одна традиція
·В очікуванні візиту Івана Павла ІІ
·Християнин і політика

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Віртуози італійських гітар і сумних дримб
·Фестиваль у таких умовах - подвиг!

СПОРТ-ПОСТУП
·Матчу-реваншу між Рахманом і Льюїсом не буде
·Супермотокрос стартував у Львові
·Чемпіонат уже без Канади та Росії
·Тепер - дві доби без сексу
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР