BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ТРАВНЯ 2001 року |

Імпортного м"яса поменшає

НЕБЕЗПЕЧНО

Стефанія ВІТИК

Мер Львова підписав розпорядження “Про недопущення надходження та реалізації торговельними і м’ясопереробними підприємствами Львова м’яса та м’ясопродуктів з країн, неблагополучних щодо захворювання тварин на ящур і губчастоподібну енцефалопатію”.

“Поступ” постійно інформує про небезпеку, яка нам загрожує у зв’язку з тим, що європейці відмовляються їсти м’ясопродукти, намагаючись уникнути зараження. Не маючи збуту, тамтешні м’ясопереробники суттєво зменшують ціни. У гонитві за довгою гривнею наші торговці починають скуповувати дешеве м’ясо і реалізувати уже в Україні. Врешті, після декількох затриманих на кордоні партій м’ясних виробів сумнівного походження влада вирішила вберегти людей від споживання неякісних продуктів.

Отже, зваживши на масові випадки захворювання тварин на коров’ячий сказ та ящур у країнах Західної Європи, з метою захисту львів’ян від інфекційних хвороб, що передаються через м’ясо, керівникам м’ясопереробних підприємств заборонено закуповувати сировину в країнах, неблагополучних щодо захворювання тварин на губчастоподібну енцефалопатію і ящур. Також суб’єктам підприємницької діяльності різних форм власності, юридичним і фізичним особам , що займаються торгівлею продовольчими товарами, заборонено ввозити і реалізовувати м’ясо, м’ясопродукти, м’ясні напівфабрикати, зокрема субпродукти, із цих країн. Директори продовольчих ринків та міні-маркетів повинні здійснювати відповідний контроль. Щоправда, виникає запитання: хто, свідомо реалізуючи м’ясо, завезене з “неблагополучних країн”, зазначає у документах правдиву інформацію про його походження?

У ветеринарних лабораторіях ринків запевняють, що заражене м’ясо не має жодних шансів потрапити на ринок, оскільки проходить подвійну експертизу.

Спочатку лікар державної ветеринарної служби безпосередньо на місці перевіряє, чи тварина була здоровою перед забиттям, і видає власникові відповідну довідку, де вказується походження м’яса, інформація про населений пункт, звідки воно привезене, а також ставить на туші тавро. Потім, перед тим, як опинитися на прилавку, м’ясо перевіряють безпосередньо на ринку.

Результати експертизи звіряють із даними довідки. За результатом цих експертиз продавцеві видають документ на право продажу. До речі, дійсною вона є лише на території ринку, де видана.

Та все описане вище стосується лише м’яса вітчизняного походження. У приватних розмовах ветеринарні фахівці зізнаються, що велика кількість м’яса, а ще більше м’ясних виробів таки завозиться нелегально з-за кордону (усе-таки не завжди вдається нашим митникам визначити небезпечний товар) і реалізується, в основному, великими партіями на гуртовнях та меншими – на стихійних ринках. Про жодну експертизу в таких випадках, як можна здогадатися, й мови немає. Єдине, що може насторожити, – це нижча ціна, завдяки якій аферисти намагаються швидше позбутися товару. Міському державному підприємству ветеринарної медицини та міській санепідстанції доручено забезпечити постійний контроль за виробництвом та реалізацією на ринках Львова м’яса і м’ясопродуктів з метою попередження появи та поширення інфекційних хвороб, спільних для тварин і людей. Але ветеринари впевнені, що з тим розпорядженням збільшиться лише контроль за облаштованими ринками, де й без того постійно ведеться належна робота. А стихійну торгівлю санітарні служби контролювати не можуть.

ЛМУ УМВСУ у Львівській області також зобов’язано вжити відповідні заходи щодо припинення протиправної торгівлі продовольчими товарами, м’ясопродуктами та м’ясними напівфабрикатами. Та якби наша міліція вважала за свій обов’язок цим займатися, про стихійні ринки давно вже ніхто не згадував би. Мабуть, комусь вигідно, щоб така торгівля існувала й надалі. А отже, й існуватиме небезпека зараження львів’ян від неякісного м’яса.

POSTUP - ПОСТУП
№72 (730),
12-13 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пролетарські загони
·Податкова адміністрація послаблює тиск?
·Травневі серенади

ПОГЛЯД
·Підозрюваний у вбивстві дав свідчення суду
·Борги ростуть
·Травневі свята

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Унсовці просять благословення у Папи
·Імпортного м"яса поменшає
·Українцям бракує екологічної освіти
·День матері відзначатимуть із розмахом
·Сьогодні будуть танці
·Юрій Смірнов приїде до Львова воювати з терористами
·Україну до Європи заведуть студенти

ПОСТУП З КРАЮ
·Сергій Головатий: Кучма - це глобальна проблема України
·Податківці зменшують тиск?

ПОСТУП У СВІТ
·Хто винен у смерті китайців?
·Сільвіо Берлусконі повертається
·Формується черга до НАТО
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Небезпечна "хвороба менеджерів"
·Гомосексуалізм - виліковна хвороба
·Хлопчик виявився...дівчинкою
·Пересадка плаценти повертає зір

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Науковці знайшли на Марсі обличчя людини
·Зірки-планетожери
·Глобальне потепління: проблема чи порятунок?
·Акула тримає зв"язок через супутник

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Як збирались українські землі?
·Напівсонні листи Володимира Яворського

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·У Львові народилася ще одна традиція
·В очікуванні візиту Івана Павла ІІ
·Християнин і політика

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Віртуози італійських гітар і сумних дримб
·Фестиваль у таких умовах - подвиг!

СПОРТ-ПОСТУП
·Матчу-реваншу між Рахманом і Льюїсом не буде
·Супермотокрос стартував у Львові
·Чемпіонат уже без Канади та Росії
·Тепер - дві доби без сексу
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР