BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-16 ТРАВНЯ 2001 року |

"Львівводоканал" кинули напризволяще

Про реальний стан справ у "Львівводоканалі" не знає навіть його директор

ВОДА

Іван ШЕБЕЛЛА

За стан комунального підприємства “Львівводоканал” та подачу води у місті повинен відповідати особисто міський голова. У цьому переконані депутати міськради Володимир Гірняк, Володимир Заболотовський, Петро Соболь, Юрій Батюк та інші члени тимчасової комісії з перевірки діяльності МКП “Водоканал”.

Ми вже повідомляли, що ця депутатська комісія створена за ухвалою сесії і має намір ґрунтовно проаналізувати роботу “Водоканалу” з тим, щоби спільно знайти вихід із ситуації, коли воду постачають погодинно та за борги вимикають насосні станції. Отримавши тільки частину документів та опрацювавши їх, депутати міськради вирішили оприлюднити свої перші висновки, оскільки вважають, що діяльність будь-яких міських структур повинна буди прозорою.

Наразі, за словами Володимира Гірняка, комісії не вдалося визначити, скільки “коштує” “Львівводоканал”. Статутний фонд цього підприємства становить ніби
182,4 млн. гривень. Але ніхто точно не знає його балансової вартості. За даними, які надало керівництво комунального підприємства, станом на 1 квітня 2001 року ця цифра складає нібито 476,353 млн. гривень. Проте, на думку Гірняка, є усі підстави засумніватися у достовірності цих цифр, оскільки дуже багато з майна просто не описано. Так, ніхто точно не знає розташування каналізаційних та водних мереж, оскільки їх прокладали упродовж ста років, на карти не наносили, а залишалися вони у пам’яті самих будівельників.

Звертаючись до питання кредиту Світового банку, Петро Соболь здивувався, що тут не передбачено ані копійки на систему обліку води. Адже ми досі не знаємо, де і через що вона втрачається. А точні прилади обліку дадуть можливість визначити втрати води та вжити відповідні заходи. Може, тоді не доведеться піднімати тарифи на воду й отримувати її погодинно. Адже після надання кредиту передбачається підвищення тарифу у 2,5 раза. При цьому культура подачі її у Львові не зміниться. Хтось так само отримуватиме воду в чітко регламентований час, а хтось – протягом усього дня. Крім того, зовсім не проводиться облік каналізаційних викидів.

Неправомірною видається депутатам міськради і тарифна політика міста. Хоча, згідно із Водним кодексом, за свої втрати повинен відповідати сам “Львівводоканал”, та в нас за це платять мешканці. Тому, за словами Володимира Заболотовського, комунальне підприємство належним чином не запобігає проривам труб та не рахує втрат, адже цей витік води вже оплатили мешканці. Причому кілька разів. Спочатку – живими грошима в касі. А пізніше – будинками, які провалюються під землю, оскільки внаслідок водних втрат Львів уже давно стоїть на плавунах.

За офіційними даними, які надало керівництво “Львівводоканалу” та оприлюднили депутати міськради, у 1999 році було реалізовано води на 34 млн. гривень, а втрачено – на 18,7 млн. грн. Минулого року реалізація склала 43 млн. гривень, а втрати – 23 млн. грн. “Якими ж безгосподарниками ми маємо бути, якщо мільйони гривень можемо випускати у пісок?” – закликав задуматися Володимир Заболотовський.

Недостовірною інформацією, на їхню ж думку, є і те, що мешканці винні у вимкненні насосних станцій через їхню несплату за послуги. Адже тарифи на воду збільшилися у 2,7 раза, а заборгованість населення тільки в 1,7. Разом з тим складова витрат на електроенергію у відсотках за всі роки залишалася незмінною – 47-50 відсотків. Зростання вартості електроенергії компенсувалося за рахунок “Водоканалу”, інших витратних статей.

Але найбільше здивування викликав нинішній статус директора “Львівводоканалу”. Виявляється, з ним до сих пір не укладено відповідного контракту. І статут цього комунального підприємства не відповідає типовому статуту, який уже затвердила сесія міськради.

Отже, проаналізувавши ті документи, які вона отримали, депутатська комісія прийшла до висновку, що керівництво міста покинуло “Львівводоканал” напризволяще. Адже проблеми, які тепер там існують, саме комунальне підприємство вирішити не може. І не повинно цього робити. Ними повинні перейматися усі мешканці міста, але вирішувати – мер та фахівці із міськвиконкому. “Якщо вони цього не роблять, то їм глибоко байдужа доля “Львівводоканалу” та міста в цілому”, – підсумували депутати свої перші враження від роботи.

POSTUP - ПОСТУП
№70 (728),
10-16 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рік без Білозіра
·В НОМЕРІ
·Україна закриває кордони
·Кому потрібні графіті на стінах Рейхстагу?

ПОГЛЯД
·"Львівводоканал" кинули напризволяще
·Запасний "прем"єродром" під Гладія?
·День святого Юрія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Люди живуть зі страхом бути отруєними
·Львів"янин, заарештований після подій 9 березня, може померти
·Рухівці визнали свою поразку
·Прибуткові підприємства повинні допомагати збитковим
·Відкрився новий торговий центр
·Сенчук зберігає горду мовчанку
·"Львівсвітло" судиитиметься із "Львівобленерго"

ПОСТУП З КРАЮ
·Андрій Шкіль: Мені обіцяють 12 років тюрми
·Вибух стався через іскру
·Президент шукає урядового коника
·Україна ущільнює кордони
·У Таращі знайшли саме Георгія Гонгадзе
·Черкаси приєднуються до референдуму
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Кому потрібні графіті на стінах Рейхстагу?
·Конфлікт переходить у військову фазу
·Папа завершив прощу
·Хай хоч імператриця...

ТЕМА ТИЖНЯ
·Встати! Суд іде...
·ХРОНІКА СУМНИХ ПОДІЙ
·Рідні Білозіра переконані, що його смерть стала наслідком байдужості міліціонерів
·КОМЕНТАРІ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Хроніка лабораторії
·UnrealI: вибух
·PC-NEWS
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК

АРТ-ПОСТУП
·Ярославна forever
·Ювелірний виріб: від оберега до ідентифікаційного коду
·Арво Пярт і Джон Тавенер в Ужгородській таверні

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Сутенерок беруть "на гарячому"
·Італійці не люблять наших "мафіозі"

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонка Європи - молдованка!
·Україна в десятці
·Купер далі збирає англійські скальпи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Робити відкриття з "Поступом" справді приємно