BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-16 ТРАВНЯ 2001 року |

Італійці не люблять наших "мафіозі"

Вітчизняні злочинці намагаються відвоювати деякі сфери впливу в італійських "колег"

МАФІЯ

Зоряна ІЛЕНКО

Італійське управління з боротьби із мафією заарештувало одесита Олександра Жукова за торгівлю зброєю. На жаль, “Поступові” не вдалося з’ясувати усі подробиці затримання, а також звинувачень, які були висунуті Жукову. Із джерел, наближених до кримінального світу, стало відомо, що пан Жуков практично є “сірим кардиналом” Одеси і фактично курує деяким нелегальним бізнесом, а також контролює деякі одеські “бригади” – кримінальні угруповання.

Голова комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю Юрій Кармазін підтвердив вищезгадану інформацію: “Керівництво Одеси фактично зробило пана Жукова правою рукою, чи то пак таємним керівником міста. Навіть заступник голови арбітражного суду призначений із цієї компанії – ось наскільки сильно пішли щупальця цього “спрута” – і до Верховної Ради України, і до адміністрації президента. А в Одесі, як в рот води набрали, – мовчать. Я виступив із різкою критикою правоохоронних органів України, які робили вигляд, буцімто вони не знали, що саме через Одеський порт робилося нелегальне переправлення зброї”.

Юрій Кармазін також зауважив, що за даними комітету, який він очолює, на Одещині залишаються нерозкритими майже три десятки вбивств, які не можна назвати випадковими. Це складає приблизно шосту частину нерозкритих убивств, скоєних за останній час в Україні в цілому. І хоча прокурорська колегія Одеси намагалася з’ясувати якісь обставини, влада і надалі провадить свою “гру у мовчанку”. Варто згадати хоча б “ліквідацію” Бориса Віхрова, котрий 1998 року міг стати єдиним претендентом серед суддів, який балотувався би на пост мера Одеси.

Борис Віхров упродовж останнього періоду свого життя понад міру загострив свої стосунки із деякими керівниками області і міста, оскільки на нього намагалися вплинути при вирішенні кадрових питань. Ось що каже Юрій Кармазін:
– Комітетові частково відомі імена людей, котрі жодного дня не працювали на посадах суддів і взагалі у правоохоронних органах, однак цих людей чомусь нав’язували голові обласного суду як кандидатів у заступники. Причому відбувалося це через київські структури. Можна стверджувати, що пружинами таких суперечок були невирішені майнові та господарські проблеми. Іншими словами – перерозподіл власності. Варто згадати немалий список позовів з боку прокурорських органів, які вимагали визнати низку “приватизаційних” та інших документів недійсними...

Взагалі, Одеса завжди була відома своїм, так би мовити, злочинним світом, і тому дивуватися з приводу ймовірної причетності Жукова до торгівлі зброєю сьогодні не доводиться. Дивує інше. Те, що італійська мафія могла б теоретично “співпрацювати” із Жуковим на ниві торгівлі зброєю.

Як зазначалося ще в 1999 році на міжнародній конференції, присвяченій оргзлочинності, сфери інтересів власне італійської мафії, як правило, обмежуються наркотиками і проституцією. Також на аппенінському півострові є банди-формування так званих “червоних гладіолусів”, котрі займаються в основному торгівлею людьми.

Взагалі, Італія, яка “подарувала” світові найпершу мафію, як зазначали спеціалісти на конференції, піддається навалі іноземних “мафіозі”. Правда, за свідченнями високопосадових поліцейських, іноземні злочинні угруповання все ж намагаються триматися подалі від традиційних бандоформувань італійської мафії. Вони переважно осідають на півночі Італії. Лише тут можна “на рівних” “розмовляти” з італійськими “мафіозі”. Відбувається і своєрідний “розподіл праці”: італійська мафія віддає “іноземцям” на відкуп, так би мовити, роздрібну злочинність, залишаючи за собою гуртову. Однак, як зазначають італійські фахівці із боротьби з організованою злочинністю, співвідношення сил постійно змінюється. Не виключено, що завтра керівники іноземних злочинних угруповань з васалів можуть перетворитися у сюзеренів.

Присутня тут і так звана “російська” мафія – вона, як правило, займається проникненням і впливом на експортно-імпортні підприємства. Російські “мафіозі” зосередилися переважно у північно-східній частині Італії. Зрештою, вони не гидують жодним заробітком і навіть частенько “згадують старе”, заробляючи банальним рекетом.

Скажімо, найбільшою постаттю російської мафії, яка запам’яталася в Італії, був керівник злочинного угруповання на прізвисько Людоїд. Його прозвали так за особливу жорстокість його ж подільники. Зараз Людоїдові 56 років. Він є громадянином Ізраїлю, натомість живе у США. Його діяльності в Італії поклали край місцеві правоохоронці, котрі зуміли заарештувати Людоїда і знищити його угруповання.

Отож, італійські “мафіозі” не люблять, коли в їхні справи втручаються російські чи українські “колеги”, навіть якщо йдеться про такий прибутковий для всіх товар, як зброя. Й арешт Жукова зайве тому підтвердження.

POSTUP - ПОСТУП
№70 (728),
10-16 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рік без Білозіра
·В НОМЕРІ
·Україна закриває кордони
·Кому потрібні графіті на стінах Рейхстагу?

ПОГЛЯД
·"Львівводоканал" кинули напризволяще
·Запасний "прем"єродром" під Гладія?
·День святого Юрія

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Люди живуть зі страхом бути отруєними
·Львів"янин, заарештований після подій 9 березня, може померти
·Рухівці визнали свою поразку
·Прибуткові підприємства повинні допомагати збитковим
·Відкрився новий торговий центр
·Сенчук зберігає горду мовчанку
·"Львівсвітло" судиитиметься із "Львівобленерго"

ПОСТУП З КРАЮ
·Андрій Шкіль: Мені обіцяють 12 років тюрми
·Вибух стався через іскру
·Президент шукає урядового коника
·Україна ущільнює кордони
·У Таращі знайшли саме Георгія Гонгадзе
·Черкаси приєднуються до референдуму
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Кому потрібні графіті на стінах Рейхстагу?
·Конфлікт переходить у військову фазу
·Папа завершив прощу
·Хай хоч імператриця...

ТЕМА ТИЖНЯ
·Встати! Суд іде...
·ХРОНІКА СУМНИХ ПОДІЙ
·Рідні Білозіра переконані, що його смерть стала наслідком байдужості міліціонерів
·КОМЕНТАРІ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Хроніка лабораторії
·UnrealI: вибух
·PC-NEWS
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК

АРТ-ПОСТУП
·Ярославна forever
·Ювелірний виріб: від оберега до ідентифікаційного коду
·Арво Пярт і Джон Тавенер в Ужгородській таверні

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Сутенерок беруть "на гарячому"
·Італійці не люблять наших "мафіозі"

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонка Європи - молдованка!
·Україна в десятці
·Купер далі збирає англійські скальпи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Робити відкриття з "Поступом" справді приємно