BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

Вп. пп. Євген Бистрицький,
директор Міжнародного Фонду “Відродження”
Василь Куйбіда, міський голова Львова...

Шановні панове,
Звертається до вас Петро Мавко, директор Західноукраїнського регіонального навчального центру Фундації Україна-США, що діє у рамках українсько-американської програми “Партнерство громад” з 1998 року у Львові.

Сьогодні я звертаюся не до кожного з вас зокрема, а до такого, сказати б, творчого колективу, в який вас усіх поєднав скромний проект під назвою “Видання методичного посібника “Стратегічне планування розвитку територіальних громад”, здійснений Центром муніципального і регіонального розвитку у Львові за фінансування МФВ. Посібник вийшов у видавництві “Сполом” (підписано до друку 28.03.2001 р.). І, як зазначено на звороті титульної сторінки, “підготовка методичного посібника велася з активною допомогою” адресатів цого листа...

З особливим нетерпінням очікував виходу цієї праці ваш скромний слуга, який впродовж останніх трьох років щиро цікавиться як теоретичними так і практичними аспектами стратегічного планування, і скромні зусилля якого врешті нещодавно (у лютому ц. р.) увінчалися успішним захистом магістерської роботи у Львівській філії Української Академії державного управління на тему “Стратегічне планування розвитку міст: уроки першого досвіду в Україні”.

Відразу зазначу, що ця праця не могла б бути виконана без тих знань та практичного досвіду, яких у рамках програми Партнерство громад автор набув через особисту участь у процесах стратегічного планування, а також без величезної майже дворічної роботи з узагальнення та систематизації цього досвіду в загальноукраїнському масштабі, яка була здійснена моїми колегами Володимиром Пархоменком та Вадимом Прошком, результатами якої з ласкавого дозволу останніх я також користувався.

Однак замість почуття радості та доброї заздрості до колег з Центру муніципального і регіонального розвитку, з якими віддавна підтримую партнерські стосунки, я зазнав почуття образи, обурення та сорому за них. Так званий методичний посібник авторства Г. Дробенка, Р. Брусака, Ю. Свірського виявився на 50 % звичайнісіньким плагіатом моєї магістерської роботи, тексти якої у вільному “творчому” безладі розкидані у цьому виданні. Повний порівняльний аналіз обох текстів я хотів би довірити незалежним експертам судового процесу на захист авторських прав та відшкодування завданих мені та моїм колегам В. Пархоменку та В. Прошку моральних збитків.Але деякі уривки варто навести для ознайомлення та суду широкої громадськості:

Мет. посібник, стор. 9: Експертний підхід передбачає залучення спеціалістів ззовні. Такі спеціалісти можуть дати більш об’єктивну оцінку наявного стану громади, професійно виконати описову частину, економічний аналіз, грамотно сконструювати сам план дій тощо. Якість самого плану може в такому випадку суттєво зрости. Такий підхід використовують менеджери великих міст-мегаполісів, де необхідно обробити великі масиви інформації.

Маг. робота, стор. 10: Експертний підхід передбачає залучення спеціалістів ззовні. Такі спеціалісти можуть дати більш об’єктивну оцінку наявного стану громади, професійно виконати описову частину, економічний аналіз, грамотно сконструювати сам план дій тощо. Якість самого плану може в такому випадку суттєво зрости. Такий підхід використовують менеджери великих міст-мегаполісів, де необхідно обробити великі масиви інформації.

Список використаних джерел майже повністю скопійовано з магістерської роботи... Ви поставлені, таким чином, перед кричущим фактом порушення авторських прав та крадіжки в економічній та юридичній площинах та порушення сьомої Божої заповіді в моральній площині... Завдано економічної і моральної шкоди поважному фонду “Відродження”, поставлено у незручне становище міського голову Львова, використано в низьких цілях імена поважних міжнародних та українських експертів.

Залишаюся з пошаною, Петро МАВКО

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували