BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Сьогодні в клубі будуть танці

День Європи ротарі-клуби відзначили конференцією і програмою "Побачення зі Львовом"

СЕЦЕСІОН© ПОСТУП
Минулої суботи вечір симфонічної музики та високої моди “Сецесіон” став першою із низки розрахованих на тривалий час акцій благодійного мистецького проекту “Побачення зі Львовом”, організатором якого є міський Палац культури ім. Г. Хоткевича, ТРК “Міст”, модельна студія Оксани Давиди та вокальна формація “Піккардійська терція”.

Міський Палац культури ім. Г. Хоткевича, який за радянських часів носив ім’я чекістського терориста Кузнєцова, недарма у молодіжному середовищі ще й досі знаний як “Кузнєчік”: пам’ять про легендарні рок-концерти живіша, аніж сам львівський рок. І справді, до кінця вісімдесятих років цей Палац культури був одним із найбільш популярних у Львові. Та, здається, на новому витку своєї історії палац вирішив дещо змінити орієнтацію, обравши для цього стратегію концертних акцій для всіх вікових категорій респектабельних львів’ян, щоби привернути увагу мешканців міста до цього давнього осередку культури і дозвілля. Розташований у стильовій конструктивістській будівлі, такій же, як і його “кревні брати” (палац культури залізничників, палац культури профтехучилищ, ТЮГ, колишні кінотеатри “Дніпро” та “Київ”), цей міський заклад розпочав свою діяльність від 1928 року як кінозал, а як Палац культури – з 1932 року.

І якщо споруджений під кінотеатр видовжений зал якнайбільше відповідав своїй функції, то експлуатація його в нових умовах потребуватиме ще багато зусиль, аби архітектура несамохіть не накидала концертам стандарту клубності. Маленька неглибока сцена. Зал, що нагадує якщо не стодолу, то трамвай. Сталактитові клумби гутних люстр місцевих майстрів. Обшиті диктовими панелями стіни – за модою років розвинутого соціалізму. Стеля, оздоблена картонними тетраедрами a la “яєчний лоток”, – вся в рудих патьоках. Претензійне і безглузде дискотекове освітлення. Усе це підсилює враження незнищенної клубності. Утім, позбуватися цього провінціалізму можна не тільки шляхом реконструкції приміщення, а формуванням добірних програм, які б відповідали високим європейським смакам львів’ян, вважає директор палацу Ігор Мартиненко, який хоче перспективним проектом “Побачення зі Львовом” об’єднати метрів мистецтва і талановиту молодь – тих митців, які живуть і творять у Львові, й тих, кого доля завела далеко від рідного міста, а також непересічні таланти світового рівня.

Саме до цього стандарту прагне і симфонічний “Фестивальний оркестр “Львів” під керуванням швейцарського диригента Гунгарда Маттеса. Об’єднавши найпотужніших молодих інструменталістів Львова, Гунгард Маттес створив колектив, який гідно репрезентує виконавський рівень нашого міста на сценах Європи. Минулого тижня оркестранти повернулися з гастролей до Цюриха, де мали кілька концертів, що були надзвичайно тепло зустріті. Деякі твори з нової концертної програми прозвучали і на вечорі симфонічної музики і високої моди “Сецесіон”, ставши справжньою окрасою першої акції проекту “Побачення зі Львовом”.

Автор ідеї показу унікальної колекції сценічно-вечірнього одягу ручної роботи – Оксана Давида – не вперше демонструвала свої моделі під класичну музику. З нагоди Дня Європи вона заохотила до цього й свого краківського колегу модельєра Войцеха Акульського, який привіз плетені костюми, – 6 варіантів червоно-чорної “Кармен” і 3 білі “Офелії”. Якщо кожну з таких суконь Оксана Давида виготовляє кілька місяців, то Войцех Акульський плете їх два з половиною роки! “Класична нитка музичного супроводу завжди органічно перепліталася з шовком, з якого зроблене мереживо суконь, а прозорість, ювелірне плетиво і вишуканість форми вечірніх строїв, ностальгічний шарм ліній і мелодій епохи неоромантизму – це чудове поєднання”, – переконана керівник модельної студії Оксана Давида, непрофесійні вихованці якої намагалися якомога репрезентативніше влаштувати цей театралізований показ у супроводі поезії та відеоряду на встановленому над сценою великому екрані. Щоправда, картинки на екрані не обмежувалися лишень сецесійними мотивами, а стилістично становили неймовірно еклектичну мішанку, перебиту подекуди суто конструктивістськими заставками на кшталт “сюжет 2”.

Утім, клубний присмак може бути й елітарним. Його цій акції додали численні ротарі-клуби ( “Львів-Леополіс”, “Львів”, “Львів-центр”, “Цюрих-центр”), що виступили спонсорами й меценатами вечора. Як повідомив листовно “Поступ” віце-губернатор Дистрикту 2230 Павло Кашкадамов, 4-6 травня у Львові відбувалися заходи щорічної Конференції дистрикту 2230, в яких брали участь офіційні представники “Ротарі Інтернешнл”, гості зі США, Франції, Німеччини, а також усіх клубів трьох країн – Польщі України і Білорусі (створений у 2000 р., цей центральноєвропейський дистрикт є найбільшим у світі зі 153 дистриктів за територією і кількістю населення). Концерт, яким відзначено День Європи, щонайліпше відповідає політиці всесвітньої позаурядової благочинної організації ротарі-клубів, які сприяють взаємопорозумінню між народами.

P. S. Наступною акцією проекту “Побачення зі Львовом” у міському Палаці культури ім. Г. Хоткевича буде джазовий концерт теперішніх столичних музикантів В’ячеслава й Тимура Полянських та львівського ансамблю “Менестрелі”.

М.Г.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували