BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

За гріхи "піратів" платитимуть металурги

США погрожують українським виробникам торговельними санкціями

ПАСКУАЛЬ

Тарас СМАКУЛА© ПОСТУП
27 квітня, під час зустрічі з керівництвом Дніпропетровської облдержадміністрації та найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу, американський посол Карлос Паскуаль заявив, що США застосує проти України торгові санкції.

Причому розмір цих санкцій буде співмірний зі збитками, що їх зазнали американські виробники внаслідок невиконання Україною зобов’язань зі захисту прав інтелектуальної власності. Як вважає посол, у зв’язку з тим, що експорт української сталі в США є найбільшим, то найбільш імовірно, що репресії будуть застосовані щодо металургів.

Зрештою, ця ймовірність, висловлена послом, була остаточно “знята” вже цього тижня. Як повідомляє УФС, Міністерство торгівлі США зробило попередню заяву про те, що буде вводити значне мито – понад 80% – на імпорт деяких видів сталі з України.

Для тих, хто не зовсім розуміє, про що йдеться в розмитому формулюванні “захист прав інтелектуальної власності”, уточнимо: про виробників компакт-дисків, так званих “піратів”. Проблема ця не нова і є актуальною для українців десь останні півроку. Варто згадати хоча б спорожнілі полички магазинів, які торгують CD, наприкінці зими. Що з того вийшло? А нічого доброго: крамниці заповнилися низькопробною російською попсою, яку ніхто не хотів купувати. Здається, американці мали б і самі зрозуміти, що виконання їх вимог призведе до того, що вони втратять цей ринок у майбутньому назавжди.
Але ж от – не зрозуміли...

У березні 2001 року США вже вкотре попередили, що проти України можуть бути застосовані торгові санкції, якщо не буде вирішене питання захисту інтелектуальної власності.

Після цього в Україні заворушилися. 25 квітня президент підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за порушення прав на об’єкти інтелектуальної власності”, прийнятий Верховною Радою 5 квітня 2001 р. Згідно з Законом, ст. 136 Карного кодексу викладається в новій редакції, якою встановлюється карна відповідальність, зокрема, за незаконне використання об’єкта права інтелектуальної власності (літературного або художнього твору, фонограми, комп’ютерної програми, бази даних).

Крім того, Митний кодекс України доповнився новою статтею 116-1, яка встановлює відповідальність за переміщення через митний кордон України товарів, виготовлених із порушенням прав інтелектуальної власності, а також за переміщення через митний кордон України інших товарів, якщо вони порушують такі права.

Однак і цього американцям виявилось недостатньо...

27 квітня у Дніпропетровську посол США Карлос Паскуаль ще раз наголосив, що репресії грядуть, натякнувши, що найбільше від них постраждають українські металурги. Остаточне ж рішення з приводу мита, як проінформував посол Паскуаль, буде прийняте, швидше за все, в липні-серпні цього року.
Можливо, це просто збіг, але вже
28 квітня президент підписав Указ “Про заходи з охорони інтелектуальної власності в Україні”. Згідно з документом, зокрема, у складі Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки повинні бути утворені спеціальні підрозділи з боротьби із правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності, вивчене питання створення спеціалізованого патентного суду.

Також 28 квітня Кабінет Міністрів України встановив тимчасовий порядок проведення перевірок підприємств, що виробляють компакт-диски, з метою визначення стану дотримання виробниками авторських і суміжних прав на фонограми. Згідно з постановою, прийняття якої вже давно домагалися представники США, предметом перевірок є продукція, технологічний процес її виготовлення і документація підприємства, на якому виготовляються оптичні диски. Перевірки можуть здійснюватися на підприємствах у будь-який час, у робочі або й вихідні дні. На час проведення перевірки робота підприємства не припиняється.

І знову ж таки 28 квітня прокуратура Києва відкрила одразу п’ять карних справ за результатами перевірки за ознаками злочинів, пов’язаних із поширенням чужого товару – програмних продуктів компанії Microsoft. Як повідомив “Інтерфакс-Україна” з посиланням на прес-центр прокуратури м. Києва, її співробітники протягом двох тижнів проводили перевірки з питань дотримання вимог закону України “Про авторські і суміжні права”. Столична прокуратура пообіцяла продовжити подібні репресії.

Однак чомусь здається, що всі ці вже зроблені кроки – навіть разом узяті, – як і всі подальші кроки в цьому ж напрямку навряд чи примусять США відмовитися від своїх планів щодо санкцій проти України (і зокрема – проти української сталі).

Бо, якщо чесно, американцям йдеться зовсім не про захист інтелектуальної власності; а про інше: американська металургійна галузь зараз зазнає збитків, от вони й шаленіють. Раніше вони викидали зі свого ринку українських виробників за допомогою антидемпінгових розслідувань, а тепер, коли вже немає за що вчепитися, вони стали поборниками прав інтелектуальної власності.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували