BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Тотальний партизанський рух в Ічкерії

КАВКАЗ

Мирослав ПЕРУН

У понеділок російська влада ухвалила рішення відкласти переїзд промосковського уряду Чечні до Грозного через те, що ситуація в місті занадто небезпечна. Таким чином, маріонетковий уряд з причин безпеки і надалі працюватиме в Гудермесі, хоча його глава Ахмад Кадиров наразі сам перебуває в Грозному. Таке рішення знаменним чином збіглося з річницею інавгурації президента Росії Володимира Путіна і свідчить, що чеченська кампанія 1999-2000 років, яка піднесла Путіна на вершину влади, може закінчитись для нього пірровою перемогою.

Отож, широко розрекламована кампанія щодо переїзду проросійського уряду Чечні до Грозного провалилася через два тижні після оголошення такого рішення. Як визнав директор Федеральної Служби Безпеки РФ Микола Патрушев, у Грозному немає необхідних умов для діяльності органів влади. Високопоставлений російський представник заявив, що чеченська адміністрація залишатиметься в Гудермесі доти, поки ситуація в Грозному не покращиться.

Рішення ФСБ залишити Кадирова у Гудермесі було остаточно ухвалено тоді, коли в центрі Грозного, на перехресті двох головних вулиць – проспекту Перемоги і вулиці Миру, було знешкоджено потужний вибуховий пристрій. Усього за минулі вихідні у Чечні російські сапери знешкодили 10 фугасів та знайшли 8 складів зброї.

Росія серйозно занепокоєна стуацією на Північному Кавказі. Минулого тижня було проведено одразу дві наради, присвячені цьому питанню. В Есентуках відбулося засідання оперативного штабу керівництва операцією на території Північного Кавказу. А на головній російській військовій базі у Чечні – Ханкалі –директор ФСБ, глава МВС і міністр оборони Росії провели нараду з командуванням об’єднаного угруповання російських військ, присвячену питанням досягнення узгодженості в діях між цими організаціями. Обидва заходи було проведено під головуванням директора ФСБ Миколи Патрушева, на якого покладено керівництво “контртерористичною” операцією на території Північного Кавказу.

Крівництво Росії визнало, що військові не можуть розв’язати чеченського питання, і передало справу до рук спецслужб. Однак і зараз російська влада фактично визнала відсутність більш-менш значних успіхів на Північному Кавказі. Про це свідчить не лише відхилення рішення про переїзд проросійського уряду Чечні до Грозного, а й припинення виведення російських військ із Чечні.

Микола Патрушев повинен доповісти президентові Росії про результати свого керівництва військовою операцією у Чечні 15 травня. До речі, цей день може стати поворотним у розв’язанні чеченського питання. Принаймні чутки про це поширюються серед чеченців. Одні з них вважають, що цього дня має завершитися війна. Інші твердять, що саме 15 травня чеченські загони розгорнуть масштабні бойові дії проти росіян. Нещодавня заява одного із найвідоміших чеченських командирів Шаміля Басаєва про початок весняно-літньої військової кампанії тільки сприяє поширенню таких чуток. Із приходом весни війна набула характеру тотального партизанського руху і в будь-який момент може перейти у фазу широкомасштабних операцій.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували