BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Мусульмани гостили Папу з любов"ю

СИРІЯ

Любко ПЕТРЕНКО© ПОСТУП
В останній день свого візиту до Сирії Папа Римський відвідав Голанські висоти – знаковий регіон протистояння мусульман та євреїв. Ця земля була окупована ізраїльськими військами 1967 року, досі тривають безрезультатні переговори про повернення території Сирії. Поки що під контроль Дамаску перейшла лише невеличка її частина, зокрема село Кунейтра. Саме там Понтифік провів прощальне богослужіння і посадив оливкове дерево як символ миру.

У суботу на ісламській землі Сирії (90 % населення країни – мусульмани) Івана Павла ІІ приймали значно приязніше, аніж на день раніше на вотчині православних “братів во христі” – у Греції. Це й зрозуміло – після того, як канули в Лету хрестові походи, взаємини між католиками і мусульманами не зазнавали серйозних пертурбацій, у той час як різні гілки християнства з кожним роком віддалялися одна від одної. Що більше, Ватикан мусульмани часто сприймають як свого союзника у протистоянні з євреями. Саме в цьому контексті треба розуміти висловлювання сирійського президента Башара Асада під час зустрічі із Папою Римським про те, що муки арабів під ізраїльською окупацією можна порівняти із переслідуванням перших християн.

Такі заяви сирійського лідера миттєво спровокували різку критику Ізраїлю. Ізраїльське зовнішньополітичне відомство навіть зажадало пояснення Понтифіка щодо “толерування провокаційних висловлювань Асада”. Прес-секретар Ватикану Йоаким Наваро-Валс зазначив з цього приводу: “Ми – гості цього президента, а він висловлював свою власну точку зору”.

Іван Павло ІІ, розуміючи, що в аспекті міжнародної політики перебуває на “вибухонебезпечній” території, намагався максимально уникати навіть непрямих натяків, які можна було б потрактувати як релігійну упередженість. Щоб запобігти зайвим інсинуаціям, він відмовився навіть від запланованого раніше богослужіння в мечеті Омеядів. Цей храм – унікальна святиня багатьох світових релігій, саме там є усипальниця Івана Хрестителя.

Тож свята літургія пройшла на дамаському стадіоні, де Папу привітали десятки тисяч сирійських мусульман. Іван Павло ІІ закликав християн, мусульман і юдеїв жити в мирі та злагоді в ім’я святого Павла, який саме в Дамаску розпочав святу справу служіння Богові. І мовби глузуванням над цими закликами в той час гриміли гарматні канонади в Секторі Газа, де криваве палестино-ізраїльське протистояння отримало новий імпульс.

У мечеть Папа Римський зайшов пізніше, ставши першим главою католицької церкви, котрий відвідав мусульманський храм. Згідно із традицією, на мармуровому порозі Понтифік зняв пантофлі і, спираючись на ціпок, разом з Верховним муфтієм шейхом Ахмадом Кіфтаро увійшов до святині. Ось Золоті Ворота, за якими саркофаг Івана Хрестителя (його мусульмани шанують і як свого пророка). Папі було дозволено там стати навколішки і помолитися за міжрелігійне примирення.

Відлітаючи із сирійської землі, Іван Павло ІІ закликав християн і мусульман пробачити один одному всі минулі кривди і в майбутньому жити в мирі та злагоді.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували