BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Ікону таки подарують Папі

Міський голова пообіцяв вирішити питання із приміщенням для колекції "Студіон"

ПОРОЗУМІННЯ

Ольга ЯЦЕНКО

Заява отця Севастіяна, ієромонаха Студитського Уставу, про те, що він відмовляється дарувати “Попелівську ікону” Папі Римському (а вона мала бути дарунком від імені усього міста), якщо для колекції “Студіон” не буде знайдено гідного приміщення, схоже, на владу таки вплинула. Вчора під час робочої наради міський голова доручив секретареві міської ради Василеві Білоусу взяти під свій контроль питання про надання приміщення для створення культурно-дослідницького центру ікони у Львові. І 15 травня Василь Білоус на черговій сесії міської ради має розповісти, як просуваються справи у цьому напрямку.

Колекція творів сакрального мистецтва “Студіон”, якою нині володіють монахи-студити, налічує понад три тисячі унікальних творів, віднайдених у різних куточках Галичини, врятованих, фактично, повернутих до життя. Можна зрозуміти переживання отця Севастіяна, який уже майже рік намагається отримати від влади гідне приміщення для цієї колекції та для багатьох інших, не менш важливих речей.

“Заява і справді була різкою, я не заперечую цього, – говорить ієромонах Севастіян, – але я свідомий того, що ми вибрали цю ікону, і що саме вона буде даром для Папи, і це безповоротно. Сказати я сказав, але зрозуміло, що не подарувати ікони я б не зміг”. Прикро, що дехто із злостивців встиг назвати отця шантажистом та іншими не гідними священнослужителя словами. Шкода, що хтось міг подумати, начебто пророблена за довгі місяці робота може одного дня опинитися під загрозою зриву. “Я не прошу ні грошей, ніякої допомоги, а лише приміщення. І, знову ж таки, не для себе, а для міста. Ті твори, які є в людей удома, ми хотіли б показати людям. Створити ще один культурний центр. Я думаю, що влада це цінує і також цього хоче, але хотілося б, щоб це робилося швидше”, – сказав ієромонах Севастіян.

Комусь може здатися, що зробити подарунок Святішому Отцеві досить легка справа. Насправді одного лише бажання замало. Ще й досі існує багато дрібниць, які ускладнюють цю справу. Оргкомітет, до складу якого увійшли ієромонах Севастіян, народний депутат Тарас Стецьків, міський голова Василь Куйбіда, директор Мистецького Об’єднання “Дзиґа” Маркіян Іващишин, щодня вирішує багато питань, пов’язаних із передачею подарунка Папі Римському. Важливою залишається проблема дозволу вивезення історичної цінності 16 століття за межі України. Навіть якщо цей подарунок призначений Понтифікові, він не зменшує кількості бюрократичних нюансів цієї справи.

До речі, саме зараз оргкомітет готує альбом, присвячений Попелівській іконі. Його обсяг становитиме близько 250 сторінок і його прикрасять майже 60 ілюстрацій. Цей каталог необхідний для того, щоб урочиста подія передачі унікальної ікони Папі Римському була належно оцінена і зафіксована у гідному виданні. Вступні тексти та візії в альбомі представлять Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, ієромонах Севастіян, міський голова Василь Куйбіда, Папський Нунцій в Україні Микола Етерович, член оргкомітету Тарас Стецьків. Основні тексти написали фахівці і вони присвячені “Попелівській іконі”. Це і дослідження, і розповіді про технологію реставрації, і вивчення образу Богородиці в історії мистецтва, поезії та народній творчості. Альбом, наклад якого становитиме 5 тисяч екземплярів, буде також академічним виданням, що матиме свою самодостатню цінність.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували