BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Влада й учителі не помирилися

ПРОТИСТОЯННЯ

Зоряна ОНИШКЕВИЧ

У п’ятницю відбулася чергова зустріч освітян із представниками місцевої влади. Керівники страйкових комітетів районів міста готувалися підписати угоду, в якій ішлося би про те, що освітяни погоджуються відтермінувати страйк до вересня і не зривати навчального процесу у школах перед випускними екзаменами, а проте залишаючи за собою можливість крайнього вияву непокори у вересні, якщо обіцяне підвищення вчительського окладу на 50% не буде реалізовано.

Зі свого боку освітянське керівництво попередньо обіцяло підписати цю угоду, в якій, зокрема, зазначалося, що не чинитиметься тиск на директорів шкіл і освітянські колективи, які продовжуватимуть у цей час процедуру підготовки до страйку.

Після кількох годин з’ясування ситуації угоди підписано так і не було. Представники страйкових комітетів запевнили, що угода, яку їм запропонували до підпису безпосередньо на зустрічі, суттєво відрізнялася від тієї, яка була попередньо складена й узгоджена. Про те, що чиновники від освіти не чинитимуть тиску на страйкарів, у новому варіанті навіть не згадувалось, а натомість зазначалося, що освітянське керівництво діятиме згідно з законодавством. Страйкові комітети категорично відмовились іти на таке порозуміння, підписуючи, за їхніми словами, “фальсифікований текст угоди”, а тому і досі не виключений варіант, що окремі райони міста таки пройдуть усі передбачені законом кроки і страйкуватимуть іще цього навчального року.

Чиновники від освіти, місцеве керівництво та самі освітяни погоджуються, що в усіх мета одна – визнання пріоритетності освіти в державі. Та місцева влада, аргументуючи некомпетентністю вирішення таких питань, перекладає всю відповідальність за незадовільне фінансування освіти на Верховну Раду та Кабінет Міністрів, а на переговорах із налаштованими на страйк учителями радить шукати порозуміння. Учителі міста, котрі ще восени організували страйкові комітети, у своїй більшості переконані, що “страйк – це єдина можливість тиску на Верховну Раду, на владу загалом”. Також вони звинувачують місцеву владу в перешкоджанні їм законно підготуватися до страйку. “Ми вражені нерозумінням, – говорить голова координаційної ради страйкарів Ігор Шлапак, – цілий навчальний рік освіта збурена. Та ніхто і досі не дав відповіді, як прожити пересічному вчителеві за 150 гривень. Поясніть, де закінчується в нашій державі демократія”.

“Сьогодні вчителі опинилися наодинці зі своїми проблемами, – продовжує голова страйкового комітету Залізничного району Оксана Гнатишин. – Чому, коли ми наблизилися до страйку, наша влада почала нам перешкоджати. Кожен директор школи знає: якщо буде страйк, із ним надалі не підпишуть контракт, він втратить місце праці”. А відтак залякані директори впливають різними методами на вчителів, аби ті відмовилися від самої думки про страйк. Так, за твердженнями вчителів, було і тоді, коли Шевченківський район виходив страйкувати. З 23 шкіл, які погодились узяти участь в акті непокори, після переговорів із освітянським керівництвом на страйк вийшли представники десяти шкіл. “Чиновники від освіти прикривають свою бездіяльність тим, що відтягують страйк, – упевнена Оксана Гнатишин. – Сьогодні освіта на роздоріжжі. Ніякого діалогу зараз немає, і ми в опозиції до місцевої влади”.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували