BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Раз референдум, два референдум...

Голова "Руху за єдність" Богдан Бойко звинуватив членів ПРП у співпраці з західними спецслужбами

ПАРТІЇ

Василь ВАСЮТИН© ПОСТУП
У суботу лідер партії “Рух за єдність” Богдан Бойко зібрав львівських журналістів, аби втаємничити їх у причини рішення партії провести референдум, альтернативний до того, який вирішили провести опозиціонери. Про суть пропонованих на референдум питань ми розповідати не будемо (про це вже йшлося у суботньому номері “Поступу”). Набагато цікавішими є одкровення народного депутата щодо нинішньої політичної ситуації у країні.

“Я знаю, хто платить людям, котрі причетні до касетного скандалу” – цією фразою Богдан Бойко, схоже, намагався шокувати журналістів. Як з’ясувалося, за усіма нинішніми подіями стоять західні спецслужби. І, скажімо, ті ж члени ПРП справно на них працюють. І, відповідно, треба поставити заслін зазіханням американських яструбів на Україну.

Саме сьогоднішніх опозиціонерів, “представників кримінально-большевицького клану”, голова “Руху за єдність” звинуватив у відставці Віктора Ющенка, якого він назвав третьою, після Деркача і Кравченка, жертвою касетного скандалу.

Причину ж того, чому представники його партії голосували за цю відставку, він пояснив доволі своєрідно. Як з’ясувалося, Ющенкові було поставлено вимогу провести чистку свого апарату, який, за його словами, складався з представників криміналітету – ПРП та “недобитків Тимошенко”. І саме це оточення, а не уряд, фактично керувало країною протягом останніх кількох місяців. Відмова Ющенка піти на цей крок і сформувала позицію партії під час голосування. При цьому Богдан Бойко не вважає себе союзником олігархів та комуністів. Навпаки – союзниками комуністів є ті, хто разом з ними голосували за імпічмент президента. Оскільки таким чином вони штовхали Україну до молдовського варіанту розвитку подій, де до влади прийшла Комуністична партія. У “Руху за єдність” чітка позиція – Україна не може бути парламентською республікою, їй потрібна сильна президентська влада. І саме тому він негативно ставиться до будь-яких спроб повалити президента. “Кучма прийшов і пішов, а Україна залишається. І про це нам треба думати”, – так патріотично заявив Богдан Бойко.

Саме цим патріотизмом пояснюється необхідність проведення референдуму, який має показати, що люди хочуть президентської республіки. Богдан Бойко сподівається, що до його організації долучаться праві націоналістичні партії, яким не байдужа доля країни, а також ті, хто стоїть лівіше від них, зокрема, Аграрна партія та Партія відродження регіонів. Не виключає голова і співпраці з СДПУ (о). І звичайно ж, що за такої підтримки у результатах референдуму можна не сумніватися.

Щоправда, дещо примарними у такому разі виглядають перспективи об’єднання усіх трьох Рухів, хоча Богдан Бойко притримується протилежної думки. За його словами, сьогодні їх розмежовує власне те, що УНР і НРУ тяжіють до парламентаризму. “Якщо вони змінять цю позицію, ми можемо знову говорити про
об’єднання”, – сказав він.

Віктор ПИНЗЕНИК, голова партії “Реформи і порядок”

Заяви Богдана Бойка про те, що лідери ПРП є агентами іноземних спецслужб і криміналізованими політиками – цілковите марення. Тут навіть коментувати нічого. Він каже, що голосував за відстаку Віктора Ющенка тому, що прем’єр-міністра оточили такі люди, як ми? Та він просто винний перед Україною у тому, що Ющенка відправили у відставку і хоче свою вину перекласти на інших. А стосовно цього альтернативного референдуму, проведення якого має намір ініціювати Бойко, то це вершина плебейства у нашому розумінні демократії, весь світ потішиться над тим, що він пропонує: указами і розпорядженнями вносити зміни до Основного Закону. Я б порадив таким “бойкам” їхати у Буркіна-Фасо і там повчитися, що таке демократія. Зрештою, після досвіду 16 квітня минулого року я до будь-яких референдумів ставлюся однаково – в Україні саме це слово треба забути мінімум на 10 років.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували