BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Свобода слова за регламентом

Облдержадміністрація нав"язує журналістам свої правила співпраці

ІНФОРМАЦІЯ

Тетяна НАГОРНА

Опублікована в суботньому числі “Поступу” нотатка про нововведення у системі співпраці чиновників облдержадміністрації із засобами масової інформації, які повністю суперечать обіцянкам Михайла Гладія будувати максимально відкриті та відверті стосунки із пресою, викликала певне занепокоєння у працівників прес-служби облдержадміністрації: учора вони зібрали місцевих журналістів, аби донести до них нові правила доступу до інформації про діяльність ОДА.

При всіх недоліках колишнього голови Львівської облдержадміністрації Степана Сенчука йому слід віддати належне за контактність та готовність відповідати на будь-яке (хай навіть дуже неприємне) запитання. За його головування в області журналісти мали можливість потрапити на будь-яку нараду, колегію чи дипломатичний прийом. На відміну від свого попередника Михайла Гладія, який до свого призначення на посаду віце-прем’єра вирізнявся певною незграбністю у роботі зі ЗМІ. А набувши відповідного досвіду під час роботи у Кабінеті Міністрів, тепер він заходився впроваджувати його в життя.

Відтепер журналісти можуть бути присутніми лише на тих заходах, організованих чиновниками, на які їх запросять. І то не увесь час, а лише 15 протокольних хвилин. А на зустрічі керівників ЛОДА з дипломатами на 5-10 перших хвилин допускатимуться лише журналісти-телевізійники. Варто сказати, що саме такий режим роботи практикується у стінах українського Кабміну. Однак компенсується він тим, що там кожна особа, яка бере участь у нарадах, є ще й фігурою політичною і по закінченні заходу охоче роздає пресі коментарі. У нас же журналістам пропонується користуватися готовими рішеннями (у разі, якщо такі будуть прийняті під час наради) або інформацією, спеціально підготованою працівниками владної прес-служби. Судячи із попереднього досвіду, скажемо, що таку інформацію важко назвати
об’єктивною, повною та оперативною. Працівники прес-служби також держслужбовці, а отже, кровно зацікавлені в тому, аби про діяльність ОДА писали виключно позитивно.

Про логічність, як, зрештою, і про відповідність прийнятого обласною адміністрацією рішення щодо обмеження доступу журналістів до інформації стосовно чинного законодавства дискутувати можна довго. Та й керівник прес-служби ЛОДА Юрій Боруцький урешті зізнався, що офіційного документа, який уводить нові правила роботи зі ЗМІ, у нього нема, а отже, усе сказане – лише побажання, до яких можна прислухатися, а можна й зігнорувати. Однак наші чиновники ніяк не відвикнуть від того, що їхні побажання, чи то пак рекомендації сприймаються як закон і ніяк не збагнуть елементарної закономірності: кількість офіційної інформації обернено пропорційна до кількості домислів і чуток. Журналіст завжди виконає свою роботу, завжди отримає необхідну йому інформацію і саме чиновник мусить бути зацікавлений в тому, щоби її журналістові надав він, а не “конфіденційні джерела з оточення”.

POSTUP - ПОСТУП
№69 (727),
8-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Рух у нікуди
·Даішники збили пішохода
·Борці проти тероризму обрали мішенню університет?

ПОГЛЯД
·Свобода слова за регламентом
·Раз референдум, два референдум...
·Занепад РУХу?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відродження традицій Святого Юра
·Андрея Шептицького не буде проголошено святим
·Влада й учителі не помирилися
·Завтрашній день буде насиченим
·Блискавка вивела з ладу комп"ютерну мережу міськради
·Автомобіль ДАІ збив пішохода
·Людина заразилася коров"ячою віспою

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Алкогольний синдром
·Ікону таки подарують Папі
·Неповносправні діти нагадали про себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Тарас Чорновіл: Рух стане керованою партією
·КОМЕНТАРІ
·День жалоби у Донецьку
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мусульмани гостили Папу з любов"ю
·Тотальний партизанський рух в Ічкерії
·Загострюється македоно-албанське протистояння
·Чергове вторгнення ізраїльських військ у Палестину

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·За гріхи "піратів" платитимуть металурги
·Аргентинський дефолт відкладається
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Ще померли білоруси
·Сьогодні в клубі будуть танці

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРО ПЛАГІАТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Мотор": за крок до трофею
·Вище від голови не стрибнеш
·Медведєв пішов на Рим
·"Матч смерті" в Харкові та Сімферополі,
·Пан Баджо, Баджо, Баджо!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Французьку королеву краси звинуватили в тому, що вона - чоловік, але пізніше реабілітували