BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 5-6 ТРАВНЯ 2001 року |

Шлях до здоров"я і миру

Трансцедентальна медитація може позбавити світ хвороб і злочинності

ІНТЕРВ"Ю© ПОСТУП
Це – не релігія і не філософія, не вимагає абсолютної віри і роздумів над екзистенційними проблемами буття. Це – техніка психорелаксу й саморозвитку, якою можна займатися, не заглиблюючись у теологічні чи філософські спекуляції. Вона допомагає заспокоюватися, досягати відчуття внутрішньої гармонії, краще володіти власним тілом. Трансцендентальна медитація – скорочено ТМ. Про неї ми розмовляли із Анджеїм Бараном, вчителем техніки ТМ, а у “світському” житті – архітектора, у його затишному помешканні у Варшаві.
– Що ж таке трансцедентальна медитація?

– Це програма ментальних вправ, завдяки котрій людина може досягти стану дуже глибокого відпочинку. В сучасному життєвому ритмі ми часто забуваємо, що відпочинок є важливою складовою життя, часто навіть важливішою за роботу. Нам здається, що повнота життя вимірюється його інтенсивністю, але щоб діяльність була ефективною, ми повинні добре відпочити. Для збалансованого життя потрібна рівновага, гармонія і тиша. Медитуючи, ми поступово досягаємо стану, у якому відсутні думки, збільшується чутливість і настає стан “чистої”, тобто трансцедентної свідомості. Таким чином, ТМ за методою Махаріші Мегеш Йогі – це техніка контакту з чистою свідомістю. З наукової точки зору – це принципово інший стан свідомості, відмінний від сну чи активності.

– Нас завжди вчили, що найкращим є відпочинок активний, тобто спортивний. Чи це відповідає правилам ТМ?

– Безумовно, спорт – це дуже добре для організму, але час від часу навіть землі потрібно дати спокій, щоб вона давала кращий врожай. Те саме і з людським тілом. Техніка ТМ ґрунтується на недіяльності. Це процес спонтанний і природний.

– Медитація є тільки відпочинком чи виконує ще якісь функції?

– У перекладі з латини “трансцендентний” означає “той, що проходить поза чимось”. Техніка ТМ полягає на скеровуванні уваги в глибину мислення, вихід поза межі мислення і перехід до чутливіших його рівнів. Трансцедентування – це пережиття найвищих внутрішніх можливостей організму. Це реальна подія, яку можна науково пояснити і дослідити. Зрештою, ми можемо все переживати трансцендентально: музику, мистецтво чи навіть звичайні щоденні вчинки, події і відчуття. Коли занурюємося в них, то розуміємо, що такі моменти для нас важливі. Коли ми позбавляємо себе цього пережиття, то забираємо частину смаку і повноти буття. Таким чином, ми позбавляємо себе і переконання, що життя – це не лише матерія плюс інтелект, але і відчуття глибини, яке неможливо описати словами.

– Щораз частіше науковці – не лише фізики, а й психологи, намагаються знайти пояснення містичним явищам. Чи стосується це і ТМ? Погодьтеся, що явище левітації таки доволі містичне...

– Літання за технікою йога має три фази. Першою з них, фазою короткочасного підняття в повітря, можна оволодіти досить швидко. Для того, щоб на довше затриматися в повітрі, потрібно очистити свою психіку від стресів. Частина людей досягає цього, але це ще не справжня левітація. Цей стан спричиняє пожвавлення діяльності мозку і появу відчуття блаженства. Мозок починає працювати всіма своїми ділянками, бо коли ми використовуємо свій мозок менше ніж на 10% його можливостей, а більшість людей так і робить, ми пришвидшуємо його смерть.

– Зараз модно стверджувати, що світ котиться до занепаду, йде неправильним шляхом, множачи війни і нещастя. Чи мають ці твердження якісь підстави?

– Якщо ми йдемо правильним шляхом, то не мусимо переживати за те, що робиться зі світом. А якщо переживаємо, то примножуємо страждання світу. Навіть якщо світ і йде в неправильному напрямку, то потім обов’язково повернеться до правильного. Часом дорога є такою, що потрібно відійти від мети, щоби потім її досягти. Добро закодоване в людській природі і постійно реалізовується. Для кожного достатньо місця, щоб жити щасливо.

– Звідки ж тоді беруться війни?

– Причини всіх воєн – у внутрішній війні всередині людини. Війни є останньою ланкою в ланцюгу стресів, великою проекцією дрібних внутрішніх конфліктів. Тому важливо є зняти стреси і напруження за допомогою мирних методів, наприклад, ТМ. Статистика стверджує, що достатньо того, щоб
7 тисяч осіб почали серйозно займатися технікою ТМ, і їхній спокій передався б усім людям на Землі! Ми відчули б суттєве зменшення кількості злочинів, випадків алкоголізму і навіть автокатастроф...

Розмовляла Наталка Сняданко

POSTUP - ПОСТУП
№68 (726),
5-6 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Степан Сенчук - Леонідові Кучмі: Тут мене Ющенко з болотом змішав...

ПОГЛЯД
·Степан Сенчук - Леонідові Кучмі: Тут мене Ющенко з болотом змішав...
·"Це дешева спекуляція"
·Чесність як передумова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Остання надія УНСО - Папа Римський?
·Дністер - річка нафтова
·Вас проігнорували? Звертайтеся до прокуратури
·Від голоду не помер ніхто
·Проблему відходів буде вирішено
·Відкритість перед пресою закінчилась?
·Трест зеленого господарства реорганізують

ПОСТУП З КРАЮ
·Референдумна лихоманка
·Одкровення Мирослави Гонгадзе
·ФБР оголосило війну українським нелегалам

ПОСТУП У СВІТ
·Великобританія порушувала права людини
·"Внука великого Кіма" взяли в Діснейленді
·Криваві заворушення берберів
·Кому заважає ракетний щит
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Світло спалює пухлинні клітини
·Дихати можна через вену
·Шлях до здоров"я і миру
·Коли "брат менший" стає ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рудоволосі - "нащадки" неандертальців
·Спортивне авто на... відходах
·Космічний мандрівник знайшовся
·Були й пернаті динозаври

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Повернути галицькій столиці давній герб!
·Діалоги Івана Павла ІІ з православними

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Максим Брилинський: "Не уявляю, як можна зіграти на "біс" "по блату"

СПОРТ-ПОСТУП
·Збірна України зіграє з вірменами таки у Львові
·СПОРТ-БЛІЦ
·Словаки українцям ще не по зубах
·Гапоненко зірвалася за два ходи до щастя

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бестселер стає блокбастером