BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 5-6 ТРАВНЯ 2001 року |

Дністер - річка нафтова

ІНЦИДЕНТИ

Зоряна ІЛЕНКО© ПОСТУП
18 випадків надзвичайних ситуацій трапились уже цього року на території проходження продуктопроводу АК “Прикарпаттранснафтопродукт”. Про це вчора повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій і Чорнобильської катастрофи Олексій Титаренко під час зустрічі з власниками продуктопроводу, а також із представниками облсанепідемстанції, екобезпеки й інших служб.

Як зазначалося на зустрічі, сьогодні 64 кілометри продуктопроводу вже не несуть жодної загрози: цей відтинок труби заповнений водою. Щодня проводиться моніторинг контролю. Однак перш ніж цього було досягнуто, пальне забруднювало як ґрунт, так і поверхні річок.

Найбільша суперечка між фахівцями розгорілася навколо факту витоку пального біля села Спас Старосамбірського району. За офіційною попередньою довідкою Міністерства України з надзвичайних ситуацій від 24 квітня, “під час проведення планових профілактично-ремонтних робіт через розгерметизацію продуктопроводу стався вилив близько 30 тонн дизпалива, частина якого через безіменний потічок потрапила до річки Дністер”. Цікаво, що цю інформацію намагався спростувати заступник начальника
управління з надзвичайних ситуацій Валерій Глобенко. Однак його керівник Олексій Титаренко визнав, що такий інцидент був, і спробував урегулювати конфлікт, що виник між Глобенком і представниками засобів масової інформації. Те, що пальне потрапило у Дністер, підтвердив і представник санепідемстанції, котрий вказав: “26 квітня виявлено вміст нафтопродуктів у річці Дністер із перевищенням гранично допустимих концентрацій у 2,2-2,6 разу. 27 квітня вже помітне зниження показників вмісту нафтопродуктів у створах Старосамбірського району, водозабору Самбора, біля села Розвадів Миколаївського району та села Заліски Жидачівського району”.

Головному технологові “Прикарпаттранснафтопродукт” Ростиславу Чернобаєві довелося не з медом. Він не зміг до пуття пояснити, чому профілактичні роботи на ділянці продуктопроводу, який не працював із 1997 року, проводили саме тепер, оскільки жодного договору про постачання дизпалива на тій ділянці ще не підписано. Щодо виливу дизпалива біля села Спас, то Ростислав Чернобай зазначив, що його люди брали участь у ліквідації наслідків аварії, зокрема зібрали близько 13 тонн пального з забрудненої території. Де поділася решта пального, про яке говорили раніше, як з’ясувалося, він не знає. Також Ростислав Чернобай заявив, що, починаючи з 1998 року, у трубопровід було здійснено 59 врізок для відпомповування пального. Цього року таких врізок було 19. Окрім того, трубопровід пошкодили два корозійні свищі. На думку головного технолога, продуктопровід, який було прокладено в 1975 році, цілком придатний для застосування, і тому пан Чернобай не розуміє, чому трапляються різні надзвичайні ситуації. До речі, начальник управління державної служби боротьби з економічною злочинністю Михайло Чулик повідомив, що жодного факту розкрадань упродовж цього року в УВС не зареєстровано. Натомість один із працівників відділу “К” УСБУ повідомив, що традиційно такі злочини схильні класифікувати просто як пошкодження продуктопроводу.

POSTUP - ПОСТУП
№68 (726),
5-6 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Степан Сенчук - Леонідові Кучмі: Тут мене Ющенко з болотом змішав...

ПОГЛЯД
·Степан Сенчук - Леонідові Кучмі: Тут мене Ющенко з болотом змішав...
·"Це дешева спекуляція"
·Чесність як передумова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Остання надія УНСО - Папа Римський?
·Дністер - річка нафтова
·Вас проігнорували? Звертайтеся до прокуратури
·Від голоду не помер ніхто
·Проблему відходів буде вирішено
·Відкритість перед пресою закінчилась?
·Трест зеленого господарства реорганізують

ПОСТУП З КРАЮ
·Референдумна лихоманка
·Одкровення Мирослави Гонгадзе
·ФБР оголосило війну українським нелегалам

ПОСТУП У СВІТ
·Великобританія порушувала права людини
·"Внука великого Кіма" взяли в Діснейленді
·Криваві заворушення берберів
·Кому заважає ракетний щит
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Світло спалює пухлинні клітини
·Дихати можна через вену
·Шлях до здоров"я і миру
·Коли "брат менший" стає ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рудоволосі - "нащадки" неандертальців
·Спортивне авто на... відходах
·Космічний мандрівник знайшовся
·Були й пернаті динозаври

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Повернути галицькій столиці давній герб!
·Діалоги Івана Павла ІІ з православними

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Максим Брилинський: "Не уявляю, як можна зіграти на "біс" "по блату"

СПОРТ-ПОСТУП
·Збірна України зіграє з вірменами таки у Львові
·СПОРТ-БЛІЦ
·Словаки українцям ще не по зубах
·Гапоненко зірвалася за два ходи до щастя

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бестселер стає блокбастером