BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 5-6 ТРАВНЯ 2001 року |

"Це дешева спекуляція"

Так прокоментував голова об"єднання "Молодь за реформи" Володимир Гірняк ситуацію довкола новоствореного комітету "Діалог"

СКАНДАЛ

Василь ШКАРАБУТ© ПОСТУП
Щойно було оприлюднено інформацію про створення комітету “Діалог” (див. учорашній номер газети “Поступ”), до якого ввійшли представники ряду молодіжних політичних організацій, які нібито вирішили об’єднатись, аби стати посередниками між владою та опозицією, як несподівано спалахнув скандал. Виявляється, що деякі люди й організації, підписи яких стоять під заявою, оприлюдненою позавчора на прес-конференції, жодного стосунку до “Діалогу” не мають.

“Я був дуже здивований і обурений, коли дізнався що “Молодь за реформи” внесли до списку організацій-засновників комітету “Діалог”, – каже голова згаданого об’єднання, депутат міської ради Володимир Гірняк. – Керівництво об’єднання не приймало жодного рішення про входження в такий блок. Я зателефонував до молодіжного мера Львова Наталі Блажівської, чий підпис нібито також стоїть під заявою, – у неї була така ж реакція, як у мене, оскільки під цим документом вона не підписувалася”.

Відтак стає зрозумілою відсутність і Наталі Блажівської, і представника “Молодь за реформи” на позавчорашній прес-конференції. Та її організатори чомусь тоді так і не наважилися пояснити все журналістам, сподіваючись, що якомога більша кількість назв різних організацій зможе створити довкола нової коаліції своєрідний ореол її потужності та значимості.

Найбільш обурює Володимира Гірняка те, що у своїй заяві засновники “Діалогу” цитують слова екс-прем’єра Віктора Ющенка. “Найкоротший шлях до правди – діалог. Ці слова екс-прем’єра Ющенка стали для нас гаслом – тільки діалог між ворогуючими сторонами повинен вирішити усі політичні конфлікти у державі...” – мовиться в заяві.

“Як могли посилатися на ці слова люди, котрі репрезентують ті політичні сили, які голосували в парламенті за відставку прем’єра? – дивується Володимир Гірняк. – Народно-демократична ліга молоді представляє інтереси НДП, Українська соціал-демократична молодь – СДПУ(о), “Молодь за єдність” – “Рух за єдність”... До повного списку тут бракує, мабуть, лише представників молодіжних структур Партії зелених і комуністів – і був би повний комплект. Таким чином вони хотіли просто здобути бали на дешевій спекуляції довкола імені Ющенка”.

В учорашньому матеріалі про “Діалог” ми висловили сумнів у тому, що влада й опозиція знають про те, що їх хтось зібрався мирити. Як нам вдалося з’ясувати з конфіденційних джерел, керівництво облради таки мало безпосередній стосунок до створення такої структури і навіть виступало своєрідним ініціатором, хоча свою ініціативу чомусь намагалося приховати. А щодо опозиції, то...

“Для того, щоби виступати посередником у переговорах, слід мати незаплямований авторитет і довіру обох таборів, які протистоять один одному, – вважає координатор комітету опору “За правду!” Віталій Загайний. – Щодо людей і організацій, які вирішили створити “Діалог”, то довіри до них я не маю, та й лідерами їх назвати не можна. Хоч ідея можливого посередництва далеко не нова, і її вже не раз обговорювали різні організації, я вважаю нонсенсом появу якогось посередника тут, на Львівщині. По-перше, ще на початках свого створення опозиціонери заявили, що будь-які розмови вони вестимуть лише віч-на-віч, без чийогось втручання. По-друге, з часу призначення на посаду голови облдержадміністрації Михайла Гладія відбувся ряд зустрічей із ним, велися доволі конструктивні розмови, і чиєсь посередництво нам було абсолютно не потрібне. Мабуть, ті, хто вирішив стати посередниками, були просто погано поінформовані про це”.

А щодо можливої причетності до створення комітету “Діалог” певних владних кіл, то Віталій Загайний не виключає і таку ймовірність. Якщо це так, то, на його думку, поява цього “посередника” не тільки не сприятиме діалогу, а і гальмуватиме втілення тих домовленостей, які вже є між опозиціонерами та владою.

Так чи інак, а схоже, що конфлікт довкола цієї теми ще не вичерпано, й він матиме продовження.

POSTUP - ПОСТУП
№68 (726),
5-6 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Степан Сенчук - Леонідові Кучмі: Тут мене Ющенко з болотом змішав...

ПОГЛЯД
·Степан Сенчук - Леонідові Кучмі: Тут мене Ющенко з болотом змішав...
·"Це дешева спекуляція"
·Чесність як передумова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Остання надія УНСО - Папа Римський?
·Дністер - річка нафтова
·Вас проігнорували? Звертайтеся до прокуратури
·Від голоду не помер ніхто
·Проблему відходів буде вирішено
·Відкритість перед пресою закінчилась?
·Трест зеленого господарства реорганізують

ПОСТУП З КРАЮ
·Референдумна лихоманка
·Одкровення Мирослави Гонгадзе
·ФБР оголосило війну українським нелегалам

ПОСТУП У СВІТ
·Великобританія порушувала права людини
·"Внука великого Кіма" взяли в Діснейленді
·Криваві заворушення берберів
·Кому заважає ракетний щит
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Світло спалює пухлинні клітини
·Дихати можна через вену
·Шлях до здоров"я і миру
·Коли "брат менший" стає ворогом

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Рудоволосі - "нащадки" неандертальців
·Спортивне авто на... відходах
·Космічний мандрівник знайшовся
·Були й пернаті динозаври

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Повернути галицькій столиці давній герб!
·Діалоги Івана Павла ІІ з православними

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Максим Брилинський: "Не уявляю, як можна зіграти на "біс" "по блату"

СПОРТ-ПОСТУП
·Збірна України зіграє з вірменами таки у Львові
·СПОРТ-БЛІЦ
·Словаки українцям ще не по зубах
·Гапоненко зірвалася за два ходи до щастя

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бестселер стає блокбастером