BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3-9 ТРАВНЯ 2001 року |

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ© ПОСТУП


У цій польській газеті я натрапив на статтю “Путін і його Кучма”, цитати з неї дають уявлення про те, що думають поляки про нас. “Алєксандр Кваснєвский, зобачивши Леоніда Кучму, вже не стягне кравата і з промінним усміхом не притисне українського друга до серця. Скінчилося побивання рекордів за кількістю зустрічей на верхах. Тепер головний клопіт президента Польщі – це запобігання тому, аби Кучма не скотився до рівня Алєксандра Лукашенка”.

“У Дніпропетровську Кучма притулився до мера Москви Лужкова, який ще недавно намовляв Бориса Єльцина відбити Крим і Севастополь та сприймався в Україні як персона нон ґрата”.

“Для Польщі загрозу становить не тільки авторитарна влада в Кремлі, яка послуговується політичним й економічним шантажем, щоб підпорядкувати сусідів, але також і слабий український президент, який, спазматично тримаючись свого крісла, повторює номер Хмельницького”.

Катастрофа

Нє, де-де, а в Україні нам нудно нігди не буде. Вічна борня за краще життя перетворюється на систему. Зараз розпорошені сили деклярують новий наступ у бій проти олігархів. Але щось мені важко повірити в те, що вони справді підуть одним фронтом, як обіцяють. І не підуть, у першу чергу, з тієї причини, що й олігархи з комуністами теж не дурні, і Росія-матушка бдіт, а тому грошики для розколу вже лежать на купці і тільки чекають на тепленьку кишеню.

На жаль, наші демократи не здатні на якісь кардинальні й рішучі кроки. В той час, як таке мурло Чародєєв або колишній рухівець Бродскій можуть говорити будь-яку гидоту на адресу українського народу, наші хлопаки не годні навіть писки їм напуцувати. Треба наступного разу хіба яких каратистів і “гопаківців” до Ради вибрати. Бо, адіт, навіть зі самоспалення зробили кумедію. Мені плакати хтілося, дивлячись на тоту пані, котра елєгантно покропила себе бензиною, кількості якої не вистачило б навіть на те, аби обсмалити кицьку. Але якби вона направду збиралася повторити подвиг Гастелло, то ше би ся вдома насмарувала фосфором.

Минув час героїв. Навіть таке нещастя, той Долганов, муж пані Станікової, дре лаха з опозиції. А якби бодай трохи допускав, що вона здатна прийти до влади, підбирав би обережніші слова, бо, ану ж, потім відповідати доведеться і на жінчині хліби переходити. Зате позиція Симоненка, як заявив у неділю Долганов, викликає в нього глибоку повагу. Ще би! То тілько наші дурні галичани могли повірити, що Кучма і комуністи не одне й те ж.

“Сімейна газета”

І ві Львові тебе можуть зрусифікувати. Не треба далеко ходити. Власне, ві Львові видається “Сімейна Газета”, в якій телесторінка аж кишить кацапізмами: “турнир. . . доллар. . . лирична комедія. . . трудності, тревоги і радощі. . . добряча головомойка. . . мультиміліонер. . . мильйонер. . . на рубіжі тисячоліть. . . реликвії і храми. . . особливості националного застілля. . . три товстуна. . . нишпорки-любители. . . істория провінційної дівчини. . . чудовий триллер. . . . зов джунглів. . . гадке каченя... доньки-мати...”.
А буває, що й так: “новый канал”! Може, там який грузин працює? Бо чо би ся “Чорнобил” писало?

“Город”

А се вже донецька газета. Тут уже з Україною боряться відкрито й без пардонів.

“Мы столкнулись с явлением, когда небольшая кучка наших сограждан, в лучшем случае ради удовлетворения узконациональных амбиций, в худшем же – выполняя заокеанский заказ, направляет все свои усилия и возможности на то, чтобы выбить миллионы людей из веками сложившейся нормы, заставляя их перейти на чуждый им язык. . . А ведь русский язык всегда был и есть не просто составной, а основной частью культуры тех территорий, которые сейчас называют Украиной. В истории человечества нет другого примера, чтобы из страны изгонялся местный древнейший язык, который к тому же является родным для большинства населения”.

І пише тото доцент В. Філатов, який намагається постати перед читачами експертом з історії української мови. Для цього, приміром, препарує цитати з давньої української літератури й доводить, що писані вони по-кацапському, бо “в то время никто не называл себя украинцем. Такой национальности мы не найдем даже в литературе ХIХ века. Эта национальность – изобретение ХХ века”.
Шкода тут цитувати наших класиків, аби доводити протилежне, але факт залишається фактом – незалежність у нас примарна, коли в нашій державі дозволяється так вільно паплюжити нас і нашу мову, заперечуючи саме право на її існування. У своїх публікаціях Філатов вдається до відвертої брехні і фантастичних вигадок. Для нього, як і загалом для цієї газети, українська мова – це тільки київсько-полтавський діалект вєлікава русскава язика.

Філатов – чоловік дуже активний, на відміну від наших сплюхів-патрійотів, а тому майже в кожному числі є щось антиукраїнське. Зокрема, про Харківську “Просвіту” – що “эту фашистскую организацию следовало бы запретить. . . Она, как болячка, от которой народ никак не может избавиться. На сегодняшний день это самая опасная для украинской государственности организация”.

Якась Зоя Бородина поділилася тим, що побачила в Галичині, під рубрикою “За что они нас ненавидят?”: “Начиная с католического Рождества – 25 декабря до Нового года, а затем до православного Рождества люди там практически не работают. Молятся, основательно пьют, поют, показывают вертепы – рождественские представления. Две недели непрерывно гуляют. Даже хлебные магазины открываются на пару часов в день. Могут себе позволить. А в моем дорогом Донбассе в любой праздник шахтеры спускаются в забои, сталевары плавят сталь, работают магазины, рынки. Мы знаем, что никто нас не накормит, никто ничего не даст”.

З цікавістю прочитав я інтерв’ю і з Юрієм Рогозою, серіал за романом якого із замилуванням дивляться галичани.

“Пишу на русском, потому что люди в реальной жизни разговаривают на нем, а не на мове. “Буржуй”, сделанный на материале Украины, не заговорит на ее языке – это было бы не натурально. А я не хочу идти против правды. Я не могу вспомнить ни одну из украинских книг последнего времени, порадовавшую меня. Все выходящее – серо”. “...Главная проблема Украины в том, чтобы была национальная культура. Но ее не было, Украина всегда слыла ограниченной частью Российской империи . . . Не выросшая в боях за волю, Украина оказалась неготовой к независимости”.

І на десерт віршик:

Вот стою я холодный, голодный...
Знать, такая уж доля моя.
Независимый я и свободный
От одежды, еды и жилья,
Бо я хлопэць з Украины,
украинэць я.
А фамилія цього українця – “Анатолий Туяхов”. Нє, то не матюк.

Листи трудящих

Пан Гнат Мовчазний дуже перейнявся тими нуликами, які я описав, обсервуючи авта ружних наших діячів та їхніх жінок. Бо ж нулі на автах – це своєрідна перепустка в різних дорожніх ситуаціях. А тому прагнуть їх усі смертні.
Тим часом пан Гнат побачив у тих нуликах справжню пошесть. “Частенько проходячи повз обласну прокуратуру, бачу цілу купу люксусових машин з багатьма нуликами”.

Але вже біля нашого магістрату він побачив на люксусових автах не нулі, а “по три сімки і по три дев’ятки. Було в цьому підборі цифр щось до болю знайоме.

Звідки ж бо?

І раптом згадав чорні й білі “Волги”, на яких, правда, було тільки по дві сімки або дві дев’ятки. На тих автах їздили міськомівські та обкомівські трудяги. Але чим демократи гірші від комуністів?”.

Свята правда. І ніяка холєра не може затримати авто такого діяча, якщо в нього затемнені вікна або їде він на великій швидкості. Недурно, що так часто трапляються трагічні трафунки з нашими посадовцями, які після легкої дози не годні ся розминути зі слупом.

POSTUP - ПОСТУП
№66 (724),
3-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий прем"єр
·Лобановський блокує футбол у Львові
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Життя після Ющенка

ПОГЛЯД
·Парк зароблятиме гроші сам на себе
·Землю можна ділити... з космосу
·День свободи слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·СУМ з усього світу збереться у Львові
·Кому належать авторські права на Першотравень?
·Юні виконавці помірялися талантами
·Напередодні Вальпургієвої ночі
·Боярського не пікетували
·Старий кінь борозни не псує
·Культурний відпочинок потребує грошей
·Ерудити отримали нагороди
·Відкриття меморіалу відтерміновується

ПОСТУП З КРАЮ
·Росія - задоволена, Євросоюз - стурбований
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Політичне життя після Ющенка
·Віктор Пинзеник: Хай олігархи самі обирають собі нового прем"єра!
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Європейська наддержава" від Шрьодера
·1 Травна - день праці і розбитих голів
·Засуджених російських терористів

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Мільйонерів також судять
·Матерів не вибирають
·Фальшована купюра

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Німецька розвідка замовила синтезатор української мови
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

СПОРТ-ПОСТУП
·Статус-кво по-італійськи
·Драматична розв"язка по-іспанськи
·Крамник знову виграв у Каспарова
·Львів може мати і дві команди
·Третя поспіль поразка "Карпат"
·"Баварія" і далі непереможна
·Надія вмирає останньою

АРТ-ПОСТУП
·Вічна історія про жінку та її сина Бога, жінкою розказана...
·Ієромонах Севастіян: Ікони не дам, доки не дадуть мені...
·Талановиті потребують допомоги

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сталлоне подобається Тіл Швайгер
·Нобелівського лауреата звинувачено в плагіаті