BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Мільйонерів також судять

Кримінальний авторитет "погорів" на контрабанді доларів

МАФІЯ

Зоряна ІЛЕНКО© ПОСТУП
Збут фальшивих грошей інкримінують 29-тирічній Світлані, а також її чоловікові, колишньому кримінальному лідерові, такому собі Янові. Йому ж інкримінують шахрайство та підробку документів.

Яна (відомого також як Янека) знають як у кримінальних, так і в міліцейських колах. І не лише на Львівщині. Його “оборудки” поширювалися на територію всієї України. Ян уже мав декілька судимостей. Про його затримання працівниками обласного управління боротьби з організованою злочинністю “Поступ” уже розповідав. Згодом затримали і дружину Янека, яка поверталася із Польщі із трохи більше ніж двома тисячами фальшивих доларів.

“Потрібним людям” Ян рекомендувався по-різному. В деяких місцях його знали навіть як “начальника Управління міністерства сільського господарства”. Мав він і підроблені документи, що свідчили про нього як про міністерського чиновника.

Розслідування справи затяглося, бо слідству стали відомі інші шахрайства затриманих. Зокрема, “оборудка” з купівлею автомобіля в німця. Саме тоді Янек уперше спробував залучити до своєї діяльності дружину. Він імітував її викрадення, а сам оголосив, що якийсь громадянин Білорусі буцімто вимагає в нього викуп за дружину. Коли ж правоохоронці почали перевіряти рахунки Янека за кордоном, то з’ясувалося, що його заощадження “на чорний день” становлять понад два мільйони доларів.

До речі, коли йшло розслідування цієї справи, деякі поважні особи в погонах намагалися висунути дві версії злочину, інакше кажучи, розповісти про таких собі двох Янеків: одного для преси, а іншого для слідства. І навіть згодом, після затримання Янека, довго точилися розмови, чи затримали саме того Янека, який своє київське коріння пустив у кримінальних кланах Львівщини.

Дехто стверджує, що після вбивства одного із найвідоміших авторитетів Львова 80-х років “Сєдого” розпочався розподіл території між дрібнішими “фахівцями” злочинного світу. Тому згодом на території “Сєдого” претендували й інші лідери, серед яких з’явилися навіть кияни. Однак до кримінального керма ставали все-таки львів’яни, які з тих чи інших причин гинули... Спочатку “Завіня”, згодом “Помідор”. А після смерті останнього київські авторитети вирішили поставити своїх людей. Аби зменшити конкуренцію між кланами. Тому і з’явився “Штиблєт”. Однак, як подейкують, через свій гонор незабаром і він склав товариство своїм попередникам.

Після нього невідомо звідки взявся Янек, який потрохи вклинювався у львівські кримінальні кола. Подейкують, що на початках він лише посприяв відкриттю відомого у Львові бару “Сафарі”. А поки “приглядався”, до “праотців” кулі відправили “Хіміка”, “Птєнца” та “Кірпіча”, жоден з яких не був фаворитом столичних злочинців. Усі вони не бажали підкорятися. Отож, дорога для Янека стала мовби відкритою, якби не справжня пошесть.

Спочатку його “беруть” у Києві за підозрою у причетності до вбивства одного із львівських кримінальних лідерів. Далі раптом з’являється інформація, що Янека затримують на Рава-Руській митниці із фальшивими грошима та ще якоюсь наркотичною сировиною. Дивно, але навіщо такій забезпеченій людині, як Янек, мати при собі фальшивки й наркотики, адже його люди займалися значно “крутішими” справами. Подейкують, що свого часу, коли він “вляпався” у Москві, за нього давали 20 джипів на викуп. Так чи інакше, але Янек, як і його дружина Світлана, найближчим часом будуть засуджені. Правда, наступного разу, імовірно, він спробує не залучати до справ – як це робив раніше – своєї дружини.

POSTUP - ПОСТУП
№66 (724),
3-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий прем"єр
·Лобановський блокує футбол у Львові
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Життя після Ющенка

ПОГЛЯД
·Парк зароблятиме гроші сам на себе
·Землю можна ділити... з космосу
·День свободи слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·СУМ з усього світу збереться у Львові
·Кому належать авторські права на Першотравень?
·Юні виконавці помірялися талантами
·Напередодні Вальпургієвої ночі
·Боярського не пікетували
·Старий кінь борозни не псує
·Культурний відпочинок потребує грошей
·Ерудити отримали нагороди
·Відкриття меморіалу відтерміновується

ПОСТУП З КРАЮ
·Росія - задоволена, Євросоюз - стурбований
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Політичне життя після Ющенка
·Віктор Пинзеник: Хай олігархи самі обирають собі нового прем"єра!
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Європейська наддержава" від Шрьодера
·1 Травна - день праці і розбитих голів
·Засуджених російських терористів

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Мільйонерів також судять
·Матерів не вибирають
·Фальшована купюра

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Німецька розвідка замовила синтезатор української мови
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

СПОРТ-ПОСТУП
·Статус-кво по-італійськи
·Драматична розв"язка по-іспанськи
·Крамник знову виграв у Каспарова
·Львів може мати і дві команди
·Третя поспіль поразка "Карпат"
·"Баварія" і далі непереможна
·Надія вмирає останньою

АРТ-ПОСТУП
·Вічна історія про жінку та її сина Бога, жінкою розказана...
·Ієромонах Севастіян: Ікони не дам, доки не дадуть мені...
·Талановиті потребують допомоги

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сталлоне подобається Тіл Швайгер
·Нобелівського лауреата звинувачено в плагіаті

 

Средства для посудомоечной машины бытовая химия средство.