BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Засуджених російських терористів

ЛАТВІЯ

Мирослав ПЕРУН

Минулого понеділка Ризький окружний суд визнав трьох громадян Росії винними у тероризмі, підготовці теракту і поширенні ідеології тероризму та засудив їх до тривалих термінів ув’язнення з наступною висилкою з Латвії. 28-річного Сергія Солов’я,
23-річного Максима Журкіна позбавлено волі на 15 років, а 17-річного Дмитра Гафарова – на 5 років. Усі троє засуджених були активістами націонал-більшовицької партії Едуарда Лімонова. У Латвії суд не виносив таких жорстоких вироків від часу відновлення незалежності країни
17 листопада минулого року ці троє, незаконно приїхавши до Латвії, захопили оглядовий майданчик, розташований на вежі середньовічного собору Святого Петра в центрі Риги. Погрожуючи підірвати собор ручними грантами (які потім виявилися муляжами), вони зажадали звільнення засуджених у Латвії ветеранів Великої Вітчизняної війни та відмови Латвії від вступу до НАТО.

Ця акція російських націонал-більшовиків була проведена якраз напередодні Дня проголошення Республіки, що відзначається у Латвії 18 листопада. Тоді ж у Латвії було затримано ще чотирьох російських націонал-більшовиків, які нелегально прокралися в країну, зістрибнувши з потяга Санкт-Петербург-Калінінград, що йде транзитом через Латвію. Цих екстремістів було звинувачено у нелегальному перетині кордону і відправлено додому. Отже, Латвія неухильно стежить за транзитними переміщеннями з Росії до калінінградського анклаву, а нещодавно ця тема була предметом переговорів між латвійським та російським президентами.

Варто зазначити, що у справі, окрім трьох засуджених росіян, проходив також один із лідерів латвійських комуністів – Володимир Московцев. Його (за сприяння російським терористам) звинувачено у допомозі під час нелегального переходу кордону і покарано двома роками умовно. Адвокати засуджених росіян мають намір опротестувати рішення Ризького окружного суду у вищій інстанції. Вони стверджують, що їхні підзахисні організували пікет, а не терористичний акт. Один із адвокатів – Гійс Русіниш – заявив, що винесений судом вирок надто суворий: його клієнтів треба було б засудити лише від двох до чотирьох років.

Варто нагадати, що подібну акцію російські націонал-більшовики провели і в Україні. Під час святкування Дня незалежності 24 серпня 1999 року 15 “лимонівців” захопили годинникову вежу Севастопольського клубу Чорноморського флоту РФ. Забарикадувавшись там, вони розкидали з вікон листівки з провокаційними закликами, та ще й вигукували: “Севастополь! Крим! Росія!”. Однак ці дії були кваліфіковані лише як хуліганство, тож їх покарали тільки 15-ма добами адміністративного арешту.

Нині ж російська влада й сама занепокоєна діями Едуарда Лімонова – відомого белетриста, колишнього емігранта, що є лідером радикальної Націонал-більшовицької партії. Лімонов зараз перебуває під слідством в одному зі СІЗО. Його було затримано 7 квітня цього року в районі селища Пирогово в селі Лазневе Алтайського краю. Лімонову висунуто звинувачення за статтею 222, частина 3, Кримінального кодексу РФ – “незаконне придбання, перевезення і зберігання зброї”. Лімонов ці звинувачення відкидає і вимагає звільнення його під заставу або під підписку про невиїзд. А 28 квітня він оголосив, що буде балотуватися на пост губернатора Нижньогородської області.

POSTUP - ПОСТУП
№66 (724),
3-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий прем"єр
·Лобановський блокує футбол у Львові
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Життя після Ющенка

ПОГЛЯД
·Парк зароблятиме гроші сам на себе
·Землю можна ділити... з космосу
·День свободи слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·СУМ з усього світу збереться у Львові
·Кому належать авторські права на Першотравень?
·Юні виконавці помірялися талантами
·Напередодні Вальпургієвої ночі
·Боярського не пікетували
·Старий кінь борозни не псує
·Культурний відпочинок потребує грошей
·Ерудити отримали нагороди
·Відкриття меморіалу відтерміновується

ПОСТУП З КРАЮ
·Росія - задоволена, Євросоюз - стурбований
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Політичне життя після Ющенка
·Віктор Пинзеник: Хай олігархи самі обирають собі нового прем"єра!
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Європейська наддержава" від Шрьодера
·1 Травна - день праці і розбитих голів
·Засуджених російських терористів

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Мільйонерів також судять
·Матерів не вибирають
·Фальшована купюра

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Німецька розвідка замовила синтезатор української мови
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

СПОРТ-ПОСТУП
·Статус-кво по-італійськи
·Драматична розв"язка по-іспанськи
·Крамник знову виграв у Каспарова
·Львів може мати і дві команди
·Третя поспіль поразка "Карпат"
·"Баварія" і далі непереможна
·Надія вмирає останньою

АРТ-ПОСТУП
·Вічна історія про жінку та її сина Бога, жінкою розказана...
·Ієромонах Севастіян: Ікони не дам, доки не дадуть мені...
·Талановиті потребують допомоги

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сталлоне подобається Тіл Швайгер
·Нобелівського лауреата звинувачено в плагіаті