BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Землю можна ділити... з космосу

Щоправда, обласна влада до цього методу, який є дешевшим за використовувані дотепер, поставилася прохолодно

РЕФОРМА

Іванка ПОПОВИЧ© ПОСТУП
Нещодавно голова Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій провів нараду з усім агропромисловим керівництвом нашої області і одним із найгостріших питань, що обговорювалися під час наради, було проведення земельної реформи у Львівській області.

Присутній на нараді президент Аграрної академії наук Михайло Зубець навіть наголосив перед присутніми, що негативним фактом проведення аграрної реформи на Львівщині є видача державних актів на землю та повільна заміна сертифікатів відбувається.

Начальник управління земельних ресурсів Львівської облдержадміністрації Михайло Лавейкін, пояснюючи керівникові області причини невдачі аграрних реформаторських процесів, наголосив на тому, що брак коштів для виготовлення державних актів, на його думку, є основною та найвагомішою причиною. І навіть запропонував доволі оригінальний спосіб, як знайти гроші, щоби профінансувати виготовлення та видачу земельних актів. На його думку, якщо в кожному районі області продати одну-дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення, а отримані кошти спрямувати на втілення аграрної реформи, то таким чином до кінця року вдалося б завершити процес реформування сільськогосподарського комплексу.

Михало Гладій, натомість, не проявив особливого зацікавлення оригінальною пропозицією Михайла Лавейкіна і зобов’язав свого першого заступника Ярослава Гадзала переглянути ті статті обласного бюджету, в яких ідеться про фінансування агропромислового комплексу Львівщини, детальніше проаналізувати і віднайти необхідні суми для видачі земельних актів та заміни сертифікатів.

Проте, як розповів “Поступові” президент ПП “Орпан” Орест Панчишин (його фірма є представником фірми “Space Imaging Europe” в Україні і займається аерокосмічним фотографуванням земної поверхні), усе можна зробити якісніше й дешевше. Основним видом послуг, які надає його підприємство, є ведення кадастру територій і якщо це стосується земельно-інформаційної системи, то аерокосмічний аналіз сільськогосподарських територій дає можливість інвентаризації, класифікації і картографування земельних ділянок, комп’ютерного обліку і ведення банку даних, реєстрації власника та оцінки нерухомості.

“Безліч разів я звертався до представників обласної влади із пропозиціями спростити та вдвічі, а то й утричі здешевити видачу земельних актів, — говорить Орест Панчишин. — Можливості наших технологій дозволили б за декілька місяців закінчити видачу земельних актів, проте, незважаючи на начебто зацікавленість нашими пропозиціями, на них і досі ніхто не відреагував. На основі даних космічної зйомки карт полів і карт ґрунтів розраховується вартісна оцінка поля, кількість паїв і вся необхідна інформація для проведення реєстрації та видачі державного акту на землю. Також можливо оновити карту ґрунтів Львівської області і визначити їх кислотність та вміст поживних речовин”.

Як пояснив Орест Панчишин, окрім ведення земельно-інформаційної системи, також можливо вести ще й аналіз сільського господарства — визначати потенціал сільськогосподарських ресурсів, стан врожаю, його пошкодження і захворювання, прогноз врожаю з великою точністю та планування землекористування. Аналіз лісового господарства — це інвентаризація та оцінка стану лісів, контроль за їхнім захворюванням та вирубкою, аналіз стихійних лих (пожежі, вітровали). А також створення гідрогеоморфологічної моделі Львівської області та раціональне управління водними запасами області.

Цікавості до цих можливостей обласне керівництво наразі не виявляє.

POSTUP - ПОСТУП
№66 (724),
3-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий прем"єр
·Лобановський блокує футбол у Львові
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Життя після Ющенка

ПОГЛЯД
·Парк зароблятиме гроші сам на себе
·Землю можна ділити... з космосу
·День свободи слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·СУМ з усього світу збереться у Львові
·Кому належать авторські права на Першотравень?
·Юні виконавці помірялися талантами
·Напередодні Вальпургієвої ночі
·Боярського не пікетували
·Старий кінь борозни не псує
·Культурний відпочинок потребує грошей
·Ерудити отримали нагороди
·Відкриття меморіалу відтерміновується

ПОСТУП З КРАЮ
·Росія - задоволена, Євросоюз - стурбований
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Політичне життя після Ющенка
·Віктор Пинзеник: Хай олігархи самі обирають собі нового прем"єра!
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Європейська наддержава" від Шрьодера
·1 Травна - день праці і розбитих голів
·Засуджених російських терористів

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Мільйонерів також судять
·Матерів не вибирають
·Фальшована купюра

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Німецька розвідка замовила синтезатор української мови
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

СПОРТ-ПОСТУП
·Статус-кво по-італійськи
·Драматична розв"язка по-іспанськи
·Крамник знову виграв у Каспарова
·Львів може мати і дві команди
·Третя поспіль поразка "Карпат"
·"Баварія" і далі непереможна
·Надія вмирає останньою

АРТ-ПОСТУП
·Вічна історія про жінку та її сина Бога, жінкою розказана...
·Ієромонах Севастіян: Ікони не дам, доки не дадуть мені...
·Талановиті потребують допомоги

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сталлоне подобається Тіл Швайгер
·Нобелівського лауреата звинувачено в плагіаті