BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ - головна сторінка, архів, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3-9 ТРАВНЯ 2001 року |

Талановиті потребують допомоги

ПАРОСТКИ© ПОСТУП
– Маріє Тарасівно, чи радо сприяли ті, до кого Ви зверталися по допомогу при організації проекту, чи залишилися Ви задоволені організаційним моментом?

– Загалом із розумінням, підтримкою поставилися до організації акції ті, кого я просила про допомогу. Особливо хотіла б відзначити і принагідно висловити подяку директорові Інституту розвитку міста Андрієві Садовому, проректору ЛМА Олександрові Козаренку, диригентові Роману Филипчукові, заступникові начальника управління культури Богданові Дацку. Шкода тільки, що філармонія зрозуміла вагомість імпрези лише в особі п. Юрія Корчинського. Що ж до організаційного моменту, то були деякі труднощі з організацією залу і тим збігом обставин, що акція почалася відразу після свят. У зв’язку з тим, наприклад, афіша фестивалю з’явилася буквально в останній момент й акція була мало розрекламована. Та попри все я залишилася задоволена реакцією музичної громадськості, яка масово відвідувала концерти.

– Який принцип відбору солістів: чи це були обов’язково тільки лауреати конкурсу, чи загалом непересічні піаністичні особистості, які побували на конкурсі? Як зреагували запрошені на пропозицію відвідати наше місто?

– Я прослухала весь конкурс, а при підборі проявила своє бачення, відібравши тільки тих, хто мені сподобався і видався перспективним. Тому серед піаністів не лише лауреати, а й такі, які зійшли з конкурсної дистанції після другого туру. Попередньо вони отримали завдання зробити для виступів у Львові окремі програми, роздавалися навіть конкретні твори. Молоді учасники конкурсу з готовністю відгукнулися на пропозицію приїхати до Львова, та, на жаль, дехто з них в силу обставин не зміг виступити у Львові. Так, з концертом Ф. Шопена мала виступити І. Арбатська, сподівалися приїзду Дашеньки Смирнової з концертом Ф. Ліста, мала виступити Л. Акопова, через хворобу не зміг виступити з концертом Й. Брамса львів’янин Дмитро Онищенко.

– Якою є Ваша оцінка цих виступів?

– Найважливішим для мене був творчий ріст молодих конкурсантів. І в цьому напрямку кожний із них уже досяг і зробив багато. Про Ван Є Вея – китайця родом, який вчиться в Одеській консерваторії, скажу, наприклад, що це сформований уже артист, незважаючи на зовсім молодий вік (19 років). Марія Михайліді має лише 14 літ, а в такому віці не часто грають концерти Р. Шумана – твір доволі складний. Більше того, Марія вперше виступала з повноцінним симфонічним оркестром (у рідному місті вона мала змогу виступати лише з камерним) і проявила колосальний контакт із диригентом та виконавський потенціал. Харків’янин Станіслав Христенко імпонує мені своїм ставленням до музики, відбором репертуару і ставленням до інструмента.

– Цього року звучали лише концерти з оркестром. Чи свідома така однорідність програм, чи в подальшому в рамках одного фестивалю планується інтенсивніше чергувати сольні виступи і виступи з оркестром?

– Однорідність програм свідома. Щодо перспективи говорити нічого не можу, бо не знаю, як складеться із наступним фестивалем, хоча бажання зробити наступний фестиваль є.

– Як Ви бачите наших львівських молодих студентів-піаністів у порівнянні з учасниками конкурсу з інших міст?

– Завданням цього фестивалю я бачу розширення творчих горизонтів, бо у Львові зараз виступає дуже мало гастролерів. Через те ми втрачаємо контакт не те що зі світом, а навіть зі Східною Україною. Друге, що я хотіла би сказати через проведення такого фестивалю, – те, що талановиті люди потребують підтримки і допомоги. Недарма своє вступне слово перед фестивалем я завершила гаслом покійного Анатолія Йосиповича Кос-Анатольського: “Дорогу талантам!”. Свого часу в актуальності цього гасла я мала нагоду переконатися на власному досвіді, коли у віці 17 років завдяки
А. Кос-Анатольському я вперше виступила із симфонічним оркестром, виконавши концерт Р. Шумана. Гасло, кинуте покійним корифеєм, не втратило актуальності донині, бо тепер дорогу мають ті, хто має гроші. А гроші і талант – речі не сумісні.

– Ваші побажання на майбутнє?

– Дуже хотіла б, щоб ситуація у філармонії з організацією подібних акцій покращилася. Ще раз кажу: талановиті люди потребують всебічної підтримки і допомоги.

Розмовляв Яким ГОРАК.

POSTUP - ПОСТУП
№66 (724),
3-9 ТРАВНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий прем"єр
·Лобановський блокує футбол у Львові
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Життя після Ющенка

ПОГЛЯД
·Парк зароблятиме гроші сам на себе
·Землю можна ділити... з космосу
·День свободи слова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·СУМ з усього світу збереться у Львові
·Кому належать авторські права на Першотравень?
·Юні виконавці помірялися талантами
·Напередодні Вальпургієвої ночі
·Боярського не пікетували
·Старий кінь борозни не псує
·Культурний відпочинок потребує грошей
·Ерудити отримали нагороди
·Відкриття меморіалу відтерміновується

ПОСТУП З КРАЮ
·Росія - задоволена, Євросоюз - стурбований
·Микола Мельниченко став телезіркою
·Політичне життя після Ющенка
·Віктор Пинзеник: Хай олігархи самі обирають собі нового прем"єра!
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Європейська наддержава" від Шрьодера
·1 Травна - день праці і розбитих голів
·Засуджених російських терористів

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Мільйонерів також судять
·Матерів не вибирають
·Фальшована купюра

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Німецька розвідка замовила синтезатор української мови
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

СПОРТ-ПОСТУП
·Статус-кво по-італійськи
·Драматична розв"язка по-іспанськи
·Крамник знову виграв у Каспарова
·Львів може мати і дві команди
·Третя поспіль поразка "Карпат"
·"Баварія" і далі непереможна
·Надія вмирає останньою

АРТ-ПОСТУП
·Вічна історія про жінку та її сина Бога, жінкою розказана...
·Ієромонах Севастіян: Ікони не дам, доки не дадуть мені...
·Талановиті потребують допомоги

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Сталлоне подобається Тіл Швайгер
·Нобелівського лауреата звинувачено в плагіаті