Українські хокеїсти знову провалили старт

РОЗЧАРУВАННЯ

Роман ДОРОШ

© ПОСТУП
Чемпіонат світу з хокею. Група “А”. Чехія – Швейцарія – 3:1 (Райхел 21', 60' Уйчик 44' – Плюсс 16'). Становище команд: 1. Чехія – 5 очок, 2. Німеччина – 3, 3. Швейцарія – 2, 4. Білорусь – 0

Група “С”. Швеція – УКРАЇНА – 5:0 (Альфредссон 12', Соломонссон 22', 54', Ренберг 49', Зеттерберг 60'). Становище команд: 1. Швеція – 4 очки, 2. США – 2, 3. Латвія – 2, 4. УКРАЇНА – 0

Група “D”. Італія – Норвегія – 4:4 (Де Анжелес 4', Сакратіні 29', Іоб 48', Бартолоне 50' – Сорлі 3', 47', Мартінсен 58', Вікінгстад 59'). Становище команд: 1. Росія – 4 очки, 2. Канада – 4, 3. Італія – 3, 4. Норвегія – 1

На жаль, наші прогнози підтвердилися: українські хокеїсти у перших двох матчах не змогли здивувати нас і весь світ чимось надзвичайним. Хоча, може, все склалося б по-іншому, якби у стартовому складі української дружини вийшов Симчук, а не Карпенко. При всій повазі до найкращого голкіпера Європи Ігоря Карпенка, його перший тайм проти американців примусив нас змінити своє враження про цього голкіпера. Три шайби, які він пропустив у першому періоді, були зовсім не обов’язкові. А другий тайм проти американців і взагалі виявився суцільним невезінням: гол у власні ворота Христича, сумнівний буліт і, нарешті, сумнівно зарахований гол у виконанні американців – усе це перекреслило всі наші сподівання на позитивний результат. Так, справді, ми мали шанс, та цього разу нам знову щось стало на заваді, хоча й у матчі зі шведами ми здебільшого виступали статистами, і якби не наш голкіпер Костянтин Симчук, українці програли б зі значно більшою різницею. Хоча, звичайно, у дечому можна звинуватити й суддів, які явно симпатизували шведам, проте у матчі зі скандинавами – навіть за умови супероб’єктивного суддівства – нам просто ніщо не “світило”. І ось що ми маємо тепер. Ситуація – більш ніж складна. Щоби продовжити боротьбу й не посісти останню сходинку, українській команді обов’язково треба перемогти латвійців, які несподівано для всіх таки перемогли американців. До того ж ми мусимо не просто перемагати латишів, а й вигравати у них із різницею у три шайби. Це сьогодні здається завданням нереальним, оскільки у воротах прибалтійської команди стоїть сам Ірбе – голкіпер, який самотужки може вивести свою команду в наступне коло. Хоча, звичайно, може статися й таке, що хокеїстам США вдасться здобути нічию зі шведами. Тоді нашій команді треба буде “просто-напросто” перемогти латвійців. Та все ж таки наша доля – в наших руках. Зустріч зі шведами довела, що в нас теж є прекрасний голкіпер. Тож не будемо сумувати, а краще подумаймо про те, що вчора пізно ввечері українці таки здивували весь хокейний світ...