BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 28-29 КВІТНЯ 2001 року |

Настала весна, принесла...алергію

Вберегти нащадків від спадкової алергії на пилок рослин можна, правильно спланувавши народження дитини

СЕЗОН

Дмитро ДУБАНЕВИЧ

Для більшості людей довгі й теплі дні весни і літа – чи не найочікуваніший період... Але для тих, хто страждає від алергії на пилок рослин, це початок тривалого періоду дискомфорту, а іноді навіть серйозної хвороби... Таке найпоширеніше алергійне захворювання називається полінозом.

Пилкова алергія, або ж поліноз – алергійне захворювання, викликане неадекватною реакцією імунної системи людини на пилок. Пилок із навколишнього середовища осідає на слизових оболонках носа, очей і ротової порожнини, потрапляє у бронхи, контактує зі шкірою, відтак у чутливих осіб з’являються симптоми алергії.

На сьогоднішній день від полінозу потерпають принаймні 10 % населення світу, причому впродовж останніх трьох десятиліть спостерігається стійке поширення цієї хвороби. У нас ця цифра наближається до 15 %. На сьогодні це найпоширеніше алергійне захворювання.

Поліноз, або ж алергію на пилок визначають такі симптоми: “закладеність” носа, рясні водянисті виділення з носа; пчихання, свербіння носа; свербіння і почервоніння очей, сльозотеча; свербіння піднебіння; затруднення дихання (задишка або ядуха); сухий кашель; шкірні висипки (кропивниця, екзема).

Якщо ви помічаєте один або більше із перерахованих тут симптомів, то вам потрібно терміново проконсультуватися зі спеціалістом-алергологом. Лише після проведення обстеження можна буде встановити причину ваших симптомів.

Сезонне (весна, літо) посилення симптомів – найважливіша ознака полінозу. Загострення залежить від концентрації пилку в повітрі, тривалості пилкового сезону, ступеня індивідуальної чутливості. Під час сезонного загострення стан полінозу нагадує “простудний”, але температура переважно нормальна. У розпал хвороби можуть бути помітні загальні симптоми – так звана “пилкова інтоксикація”: дратівливість, стомлюваність, відсутність апетиту, схуднення і навіть депресія.

Деколи у хворих може спостерігатися і так звана перехресна алергія. Вона виникає через те, що всередині однієї родини перебувають рослини, близькі одна до одної в еволюційному плані.Тому якщо у вас розвивається алергія на одну із рослин сім’ї, то існує велика ймовірність того, що на інші рослини з цієї самої сім’ї ви також реагуватимете. Необхідно знати, які рослини можуть викликати у вас алергійну реакцію – до них може належати багато харчових продуктів і лікувальних трав, що входять до складу фітопрепаратів. Кімнатні рослини, квіти також можуть викликати загострення хвороби за рахунок перехресної алергії. Відтак усім хворим на поліноз слід прислухатися до простих рекомендацій: дотримуватися визначеної дієти; не вирощувати герані, примули, бегонії, фіалки, троянди, бузку, плющу; не прикрашати будинку букетами і композиціями із живих або засушених квітів (композиции из цветов).

Зрештою, із реакцією на пилок однієї-двох рослин можна спокійно прожити все життя, але без лікування можливе і прогресування захворювання. Число причинних алергенів згодом збільшується, реакції на них можуть ставати все важчими – від невеличкої нежиті до приступів ядухи і формування бронхіальної астми. Чим швидше ви звернете на це увагу, тим більше шансів видужати або зупинити розвиток хвороби. Дотримуйтеся таких рекомендацій, щоб діагностика і лікування полінозу були успішними:

ВЕДІТЬ ЩОДЕННИК ХВОРОГО, де слід зазначати: дати початку клінічних проявів хвороби; вираз-ність симптомів; проведену терапію із вказаними дозами препаратів; дати кінця клінічних проявів хвороби.

ОБСТЕЖУЙТЕСЯ В АЛЕРГОЛОГА. Проконсультуйтеся із лікарем за 2 тижні до початку вашого звичайного сезонного загострення хвороби для призначення профілактичних препаратів.Прямуючи до лікаря, візьміть зі собою свій щоденник.

ПРОЙДІТЬ КУРС ІМУНОТЕРАПІЇ. Він проводиться в умовах алергологічного стаціонару чи амбулаторно 1 раз на рік (взимку або на початку весни).

Кожному хворому на алергію варто бути обережним під час прийому будь-яких лікарських засобів і попередити можливі ускладнення, якщо ви плануєте деякі види діагностичних процедур: не слід вживати лікарських трав, препаратів і косметичних засобів, до складу яких входить пилок й екстракти рослин, що викликають у вас алергію.

Вашу майбутню дитину важко вберегти від спадковості, якщо ви потерпаєте від полінозу, – адже ця недуга може передаватися генетично. Проте медики зауважують, що маля, народжене у жовтні-грудні, набагато менше ризикує отримати у спадок поліноз, аніж те, що народиться у “прекрасну пору цвітіння”.

POSTUP - ПОСТУП
№65 (723),
28-29 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Страх перед дефолтом
·Хто є прем"єр-міністром України?
·Ющенко йде в опозицію

ПОГЛЯД
·Першотравень сатаністи відсвяткують по-своєму
·Спочатку була ініціатива
·Галичина: від П"ємонту до Конфедерації

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи в очікуванні
·Музеї нікому не потрібні?
·Новий КУН і його старі проблеми
·Праві блоки можуть об"єднатися
·Допомогли дітям лікуванням
·Випускники обиратимуть три іспити
·Ветерани отримають компенсацію

ПОСТУП З КРАЮ
·Страх перед дефолтом
·Цифри і факти
·Юлія Тимошенко проти Леоніда Кучми
·Американські експерти почали експертизу "таращанського тіла"
·Ющенко йде в опозицію

ПОСТУП У СВІТ
·Екс-президентові загрожує смертна кара
·Чеченці готують контрнаступ?
·У Китаї - антиамериканська істерія
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Кремація тварин призводить до раку?
·Куріння може спричиняти викидень
·Виявлено ген ласунів
·Настала весна, принесла...алергію
·Школярки частіше ставатимуть мамами

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Фоліант на... одну сторінку
·Метеорит "промахнувся"
·Голуби - знавці творів Ван Гога та Шагала
·Знайдено найдавніше в Америці місто
·Жарти кожен розуміє по-своєму

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Українські державні перевороти

ЮВІЛЯР У ПОСТУПІ
·Григорій Шумейко: Я вдячний долі...
·Невже йому вже 50?

АРТ - ПОСТУП
·НАША АФІША
·Великі сценічні мрії Наталі Губанової

СПОРТ-ПОСТУП
·Чого чекати від української хокейної дружини
·Іспанський етап із присмаком гіркоти
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР