BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 28-29 КВІТНЯ 2001 року |

Першотравень сатаністи відсвяткують по-своєму

У Вальпургієву ніч очікується масове проведення чорних мес

САТАНІЗМ

Зоряна ІЛЕНКО

Працівники УСБУ побоюються, що у Вальпургієву ніч (у ніч на перше травня) на Львівщині будуть проведені масові чорні меси, під час яких паплюжитимуться священні символи християнства – хрест, ікони, Євангеліє. Апофеозом меси стане жертвопринесення. Схоже, що своєрідну репетицію “чорного дня” уже розпочато.

Цими днями вже розтрощено
29 могил у селі Романів Перемишлянського району.

Загалом на Львівщині, за даними обласного управління СБУ, існує до 50 сатаністських осередків (це майже тисяча осіб). Більшість із них спричиняє акти вандалізму. Львівщина переживає ренесанс середньовічного бузувірства.
На Львівщині відлік погромів, скоєних сатаністами, розпочався у 1995 році. Відомі, зокрема, погроми на львівських цвинтарях “Старе знесення” та Личаківське кладовище, проведення чорної меси і принесення в жертву півня на тому ж Личаківському цвинтарі. Того самого року трапилося ритуальне вбивство 15-річної школярки, коли її, осквернену, примусили танцювати на склі і пити свою кров.

1996 року було скоєно вбивство вчителя фізкультури однієї із львівських шкіл. Жінку розіп’яли на підлозі та об’єднали ритуал із телячими копитами, які були прив’язані до ніг та рук жертви, асоціювавши її із Сатаною.

14 лютого 1999 року на цвинтарі села Добрячин Сокальського району було пошкоджено 35 могил, на більшості з яких зламали дерев’яні хрести та розбили надгробні плити. У ніч на 16 травня цього ж року у Червонограді було зруйновано понад 50 хрестів на похованнях. Із 15 на 16 червня 1999 року скоєно акт вандалізму на кладовищі поблизу села Бендюга Сокальського району – зламано 30 хрестів. На початку липня у храмі села Оглядів Радехівського району понищено церковні ікони, книги, меблі. Вибір цьогорічної дати проведення ритуалів пов’язують із тим, що вона є найближчим – до дня приїзду Папи Римського – великим святом сатаністів.

Сучасні прихильники культу розподіляються на три групи, що мають статус релігійних общин. Найвідоміші, що існують у Європі, – Товариство “Асмодея”, Церква Останнього Суду і сатанинський лицарський орден Чорної Меси, що зареєстровані в Росії і мають свій філіал у Харкові. Найвпливовішою і найчисельнішою общиною, центр якої знаходиться в Сан-Франциско, є церква Сатани, заснована 1960 року Ентоном Шандором Лавеєм, автором “Сатанинської Біблії”.

Усі сатаністи поділяються переважно на дві категорії: прагматичні й окультно-магічні. Страшнішою вважається остання група, оскільки до неї належать особи, які негативно ставляться до християнства, і це у своїх особистих переконаннях. Вони суворо дотримуються усіх правил сатанізму. Інша група – прагматики – люди, які не можуть себе реалізувати, переважно із малозабезпечених верств населення. Їхні ритуали зводяться до убивств тварин, вандалізму могил, статевих злочинів.

На сьогодні в Україні відсутні профілактичні методи контрпропаганди вчинків сатаністів. Маємо лише багато рекламних дій тих чи інших груп, роздмухування скандальної слави, але тільки не єдину виважену позицію.

Олександр Малюта
професор кафедри філософії Національного університету “Львівська Політехніка”:

Треба звернути увагу, що справа не в першому травня чи Вальпургієвій ночі. Тепер на території України існує духовний вакуум, зважаючи на невиправдане зростання кількості церков та різних культів. А існуючий час тепер визначає долю і народу, і держави, й окремої особистості. Це час кардинальних, духовних, світоглядних змін як світових релігій (християнство, буддизм, іслам), а так і загальнонаукового світогляду людства в цілому, також й окремих особистостей. Епіцентром таких змін є наша держава. Прояви сатанізму є закономірним явищем: пустот у природі не існує. Якщо немає заповнення добром, ці місця займає зло, особливо тепер, коли нищівно руйнуються саме духовні основи.

POSTUP - ПОСТУП
№65 (723),
28-29 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Страх перед дефолтом
·Хто є прем"єр-міністром України?
·Ющенко йде в опозицію

ПОГЛЯД
·Першотравень сатаністи відсвяткують по-своєму
·Спочатку була ініціатива
·Галичина: від П"ємонту до Конфедерації

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи в очікуванні
·Музеї нікому не потрібні?
·Новий КУН і його старі проблеми
·Праві блоки можуть об"єднатися
·Допомогли дітям лікуванням
·Випускники обиратимуть три іспити
·Ветерани отримають компенсацію

ПОСТУП З КРАЮ
·Страх перед дефолтом
·Цифри і факти
·Юлія Тимошенко проти Леоніда Кучми
·Американські експерти почали експертизу "таращанського тіла"
·Ющенко йде в опозицію

ПОСТУП У СВІТ
·Екс-президентові загрожує смертна кара
·Чеченці готують контрнаступ?
·У Китаї - антиамериканська істерія
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Кремація тварин призводить до раку?
·Куріння може спричиняти викидень
·Виявлено ген ласунів
·Настала весна, принесла...алергію
·Школярки частіше ставатимуть мамами

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Фоліант на... одну сторінку
·Метеорит "промахнувся"
·Голуби - знавці творів Ван Гога та Шагала
·Знайдено найдавніше в Америці місто
·Жарти кожен розуміє по-своєму

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Українські державні перевороти

ЮВІЛЯР У ПОСТУПІ
·Григорій Шумейко: Я вдячний долі...
·Невже йому вже 50?

АРТ - ПОСТУП
·НАША АФІША
·Великі сценічні мрії Наталі Губанової

СПОРТ-ПОСТУП
·Чого чекати від української хокейної дружини
·Іспанський етап із присмаком гіркоти
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР