BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 28-29 КВІТНЯ 2001 року |

Чого чекати від української хокейної дружини

Сьогодні в Німеччині стартує 65-й Чемпіонат світу з хокею

НАПЕРЕДОДНІ

Роман ДОРОШ© ПОСТУП
Україна – не зимова країна. Саме так усі гадали до того часу, поки хокейна збірна України не здобула путівки на зимову Олімпіаду 2002 року. Ми вперше матимемо на Олімпіаді команду в ігрових видах спорту. Збірна Анатолія Богданова зробила те, чого не досягнув ніхто з представників літніх ігрових видів спорту в Україні.

Адже, нагадаємо, на минулорічній Олімпіаді в Сіднеї Україна вперше не була представлена в ігрових видах спорту. Тепер же хокейна збірна України їде на першість світу в Німеччину. А як там складеться доля нашої команди – покаже час. Та сьогодні відомо одне: наші хлопці зроблять усе, щоби потішити своїх численних уболівальників. Хоча зробити це буде дуже нелегко.

Адже вже у перший день першості світу в боротьбу вступають хокеїсти групи “С”. Саме у цій групі й виступає українська дружина, що вже третій рік поспіль пробує свої сили у класі найсильніших. Наша група більш ніж складна.

Судіть самі: команди США, Швеції, Латвії сьогодні явно сильніші від нас. Тим більше, що всі збірні серйозно доукомплектувалися за рахунок команд, які вилетіли з Кубка Стенлі. Але й українці теж мають змогу укріпити свій склад.

Бо ж цілком імовірно, що в Німеччині за нашу команду виступатимуть Дмитро Христич та Руслан Федотенко. Та цього підкріплення замало, щоби здивувати Європу та світ успішним виступом.

Два попередні чемпіонати довели, що команда Анатолія Богданова може боротися. Але – не здобувати очки. На жаль, українським хлопцям бракує майстерності та вміння. Так, минулого чемпіонату ми довго трималися в матчі зі шведами. Та саме через брак майстерності у нашої команди почалися масові вилучення. Як результат – пропушені шайби. Єдина надія – на диво з боку голкіперів. Але при всій повазі до Карпенка та Симчука, їм далеко до вмінь Домініка Гашека чи Артурса Ірбе. До речі, останній приїде до Німеччини та гратиме проти нашої команди у матчі з латвійцями. І саме його приїзд суттєво зменшує наші шанси у найважливішому поєдинку з латвійцями, які є нашими головними конкурентами у боротьбі за передостатнє місце у групі. Хоча можна й у першій зустрічі з американцями теж сподіватися на диво. Не зважаючи навіть на те, що в усіх гравців американської збірної за плечима регулярний чемпіонат НХЛ та важкий переліт до Європи. Саме це може допомогти нашим хлопцям у матчі з американцями 28 квітня. Щодо матчу зі шведами, то тут взагалі немає навіть натяків на позитивний результат для нашої збірної.

На думку багатьох хокейних фахівців (як в Україні, так і за кордоном) лише чудо може допомогти нашій збірній посісти не останню сходинку у групі. Як кажуть мудрі і досвідчені, шанс завжди є. Інша річ – як його використати. Над цим уже мали би працювати наші тренери. До речі, останні товариські матчі нашої збірної ще раз довели, що в українців багато проблем у захисті. Так, остання нічия з рівними за класом австрійцями (5:5) ще раз доводить, що в збірній України не найкраще грають як захист, так і голкіпер. Адже якщо ми пропускаємо 5 шайб від австрійців, то скільки ж їх нам можуть забити шведи! Та все ж не поспішаймо “хоронити” нашу команду. Анатолій Богданов не раз усім доводив, що він іноді може творити неможливе. Дуже хотілося б, щоби щось таке сталося і під час цього чемпіонату...

А стосовно лідерів світового хокею, то тут, здається, також усе зрозуміло. Головні претенденти на нагороди найвищої проби – команди Канади, Чехії, Швеції та Фінляндії. Несподіванок можна чекати від США та Росії. Проте останнім часом російська збірна звикла приносити своїм уболівальникам цілком інші несподіванки. Як то, скажімо, сталося у минулому чемпіонаті, коли в Санкт-Петербурзі російська збірна виставила себе на посміховисько, посівши лише одинадцяту сходинку. Здається, цього разу тренери російської команди вже не робитимуть основну ставку на гравців НХЛ, а більшість складатимуть таки гравці, що грають у першості Росії, – хоча це, зрештою, є проблемами нашого північного сусіда. Для нас найголовніше, щоб увесь світ дізнався про те, що й у хокеї українці здатні показувати гарну гру і робити своїм уболівальникам приємні несподіванки.

POSTUP - ПОСТУП
№65 (723),
28-29 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Страх перед дефолтом
·Хто є прем"єр-міністром України?
·Ющенко йде в опозицію

ПОГЛЯД
·Першотравень сатаністи відсвяткують по-своєму
·Спочатку була ініціатива
·Галичина: від П"ємонту до Конфедерації

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи в очікуванні
·Музеї нікому не потрібні?
·Новий КУН і його старі проблеми
·Праві блоки можуть об"єднатися
·Допомогли дітям лікуванням
·Випускники обиратимуть три іспити
·Ветерани отримають компенсацію

ПОСТУП З КРАЮ
·Страх перед дефолтом
·Цифри і факти
·Юлія Тимошенко проти Леоніда Кучми
·Американські експерти почали експертизу "таращанського тіла"
·Ющенко йде в опозицію

ПОСТУП У СВІТ
·Екс-президентові загрожує смертна кара
·Чеченці готують контрнаступ?
·У Китаї - антиамериканська істерія
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Кремація тварин призводить до раку?
·Куріння може спричиняти викидень
·Виявлено ген ласунів
·Настала весна, принесла...алергію
·Школярки частіше ставатимуть мамами

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Фоліант на... одну сторінку
·Метеорит "промахнувся"
·Голуби - знавці творів Ван Гога та Шагала
·Знайдено найдавніше в Америці місто
·Жарти кожен розуміє по-своєму

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Українські державні перевороти

ЮВІЛЯР У ПОСТУПІ
·Григорій Шумейко: Я вдячний долі...
·Невже йому вже 50?

АРТ - ПОСТУП
·НАША АФІША
·Великі сценічні мрії Наталі Губанової

СПОРТ-ПОСТУП
·Чого чекати від української хокейної дружини
·Іспанський етап із присмаком гіркоти
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР