BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 КВІТНЯ 2001 року |

АУКЦІОНИ© ПОСТУП
Роман Керуака

Розділ рукописів аукціону Christie’s оголосив про виставлення на продаж одного з найбільш незвичайних лотів за всю історію аукціону рукописів, повідомляє Reuters. Це 36-метровий рулон паперу, що його Джек Керуак (склеївши 10 аркушів) 2 квітня 1951 року заправив у свою друкарську машинку, щоби, не відриваючись, написати за 20 днів свій роман-сповідь “У дорозі”.
Цей написаний у жанрі “потоку свідомості” текст без жодного розділового знака став після опублікування в 1957 році символом beat generation (чи, простіше, бітників) – поряд із “Криком” Алена Гінзберга і “Голим сніданком” Вільяма Берроуза – і справжнім гімном “альтернативників” і нонконформістів (аж дотепер). З цієї причини незвичайний манускрипт може стати й одним із найдорожчих в історії аукціону: за нього розраховують виручити від одного до півтора мільйона доларів. Дотепер рекорд ціни рукопису письменника XX століття (1 546 000 доларів) належав фрагменту з чернетки “Улісса” Джеймса Джойса.

Сам аукціон відбудетьсяе через місяць, 22 травня. За тиждень до цього рулон буде з усіма заходами безпеки перевезений у Манхеттен і виставлений на загальний огляд.

Піаніно та автомобіль Леннона

Спроба продати у вівторок у Лондоні автомобіль Mercedes-Benz 600 і піаніно Steinway, що належали лідерові легендарної британської рок-групи “Бітлз” Джонові Леннону, обернулася фіаско. На жаль, через надто високу ціну ці раритетні речі так і не знайшли своїх нових власників.

Білий лімузин був зроблений у 1969 році на замовлення Джона Леннона відразу після виходу альбому “Бітлз” Abbey Road. У 1973 році Леннон зі своєю дружиною Йоко Оно переїхав у США, тому свій автомобіль він продав колишньому члену групи Джорджеві Гаррісону. У 1975 році цей “мерседес” знайшов свого нового власника. Організатори аукціону планували продати автомобіль за 575 тисяч доларів. Однак торг між учасниками аукціону зупинився, тому що запропонована сума виявилася нижчою від мінімально припустимої ціни продажу, встановленої власником цього лімузина, – 287 тисяч доларів.

Також було знято з аукціону піаніно, що до 1979 року стояло в будинку Леннона. При мінімальній ціні 1 мільйон 440 тисяч доларів учасники аукціону запропонували на 400 тисяч менше.

У майбутньому організатори аукціону мають намір повторно виставити на продаж раритети Джона Леннона.

Речі з вілли Версаче

У Нью-Йорку відбувся аукціон Sotheby’s, на якому були виставлені меблі, предмети мистецтва й одяг, що належали покійному модельєрові Джанні Версаче, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Речі “від Версаче” продано за 10 мільйонів доларів. Причому очікувана ціна всіх 600 лотів, які “пішли” на аукціоні, за інформацією Sotheby’s, становила від 5 до 7 мільйонів доларів.

Виручені від продажу гроші будуть перераховані на рахунок нью-йоркської групи PAX – організації, що бореться проти збройного насильства в США, і на рахунок Національного центру жертв злочинів (National Center for Victims of Crime) зі штату Віргінія.

Більшість предметів, які виставлялися на аукціоні протягом трьох днів, оточували покійного модельєра на його віллі Casa Casuarina у Маямі.

Найдорожчим придбанням на цьому аукціоні стала мальовнича картина “Повернення Єлени” (Le Retour d’Helene) художника XIX століття Антуана Дюбо. Вона була продана за 236 тисяч доларів (при початковій ціні 150 тисяч). Це рекордна ціна для картин цього художника.

Речі Джона Гілгуда

На аукціоні Sotheby’s у четвер були розпродані речі померлого минулого року в 96-річному віці великого британського актора сера Джона Гілгуда.

Найдорожче, як повідомляє Reuters, була розпродана колекція живопису, зібрана актором. Так, сама лише картина 1917 року пензля Вільяма Ніколсона “Маленький блискучий глечик” знайшла нового власника за 102 тисячі фунтів стерлінгів.

Із предметів, що не мають самостійної художньої цінності, найбільший інтерес викликав екземпляр “Гамлета” з власноручною ремаркою Джона Гілгуда: “Відійшло мені за заповітом Лоренса Олів’є”. За 14,3 тисячі фунтів (у 14 разів дорожче від початкової ціни) було куплене бронзове погруддя Гілгуда в ролі Гамлета. Такий інтерес до “гамлетівської теми” не є випадковим: поряд із Олів’є Гілгуд був одним із легендарних виконавців цієї класичної ролі.

Серед активних покупців аукціону був помічений відомий кінорежисер Річард Аттенборо. Усього на аукціоні було виручено 1,1 мільйона фунтів стерлінгів, тобто 1,58 мільйона доларів.

К. С.

POSTUP - ПОСТУП
№64 (722),
27 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЮЩЕНКО НА ЩИТІ
·Цей ляпас ми заслужили

УРЯДОВА КРИЗА
·Як голосували львівські депутати
·У Києві з"явилися барикади
·Я йду, щоб повернутися!
·ПЕРЕВОРОТ
·Найвірогідніші кандидати в прем"єри
·Голодування на підтримку Ющенка закінчилося
·Відставка Ющенка в перспективі загрожує падінням економіки
·КОМЕНТАРІ
·Україну виганяють з Європи
·Юрій Костенко: Відставка Ющенка загрожує громадянськими конфліктами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Можливий дефіцит хліба та цукру
·Що буде на місці вернісажу?
·Пам"ятника Францу-Йосифу у Львові не буде
·Підробляють перепустки на зустріч із Папою
·Комп"ютерники демонструють можливості
·Впорядковуватимуть дитячі майданчики
·Львів побратається з Любліном
·ЗУКБ обслуговуватиме картки Europay
·КІЛЬКА СЛІВ
·Убивство Білозіра - справа не політична?
·Заробляють навіть на "чорнобильцях"
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП У СВІТ
·Надія на мир іще залишається
·Буш продав Тайваню "другий сорт"
·У берліні заборонили першотравневу демонстрацію
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Японський банк скуповує лондонські паби
·"Західенерго" очікує прибутку і боїться банкрутства
·McDonalds пропагує коров"яче м"ясо
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·АУКЦІОНИ
·Музика для правовірних
·Диригент помер на сцені
·200 тисяч за 10 Монро
·Азнавур завершив прощальне турне

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Світові автоновинки відвідали Львів
·Американці знижують ціни

СПОРТ-ПОСТУП
·Франція знову непереможна
·Південноамериканський ковбой
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джексон святкує ювілей
·Глядачі мліють від "Ганніабала"