BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 КВІТНЯ 2001 року |

У берліні заборонили першотравневу демонстрацію

НІМЕЧЧИНА

Олег КОМАРЧУК

Цього року берлінська влада вирішила вдатися до безпрецедентного кроку у боротьбі проти безчинств, у які останні 15 років виливаються традиційні першотравневі демонстрації. Міністр внутрішніх справ Берліна Еккарт Вертебах тиждень тому заборонив проводити у “День солідарності трудящих” демонстрацію активістам із ультраправої Націонал-демократичної партії Німеччини, а минулого понеділка – і лівим ультрарадикалам з “Антифашистської акції Берлін” їх так звану “Революційну першотравневу демонстрацію”.

Аргументація влади однакова у двох випадках: із кожним роком шкала руйнувань та насильств, які чинять радикали (як правило, ліві), зростає. Від 1987 року, коли вперше “Революційна першотравнева демонстрація” вилилася у сутички між демонстрантами та поліцією (тоді було поранено 45 осіб, 15 із яких довелося відвезти у лікарні, а також пошкоджено 77 поліцейських авто), побоїща на вулицях Берліна стали своєрідною традицією. Щороку це призводить до величезних збитків, насамперед для власників крамниць та супермаркетів.

Демонстранти щоразу вибивають віконні шиби, а іноді навіть розкрадають майно. Не допомагають часом і спеціальні дерев’яні щити, якими захищають вікна. Із випадково залишених на вулицях німецької столиці авто, з контейнерів для сміття та іншого непотребу радикали зводять барикади. З кожним роком демонстрації стають дедалі масовішими, що позначається, відповідно, і на кількості поранених та заарештованих. Так у 1995 році, коли в демонстрації брали участь 300 молодих осіб, було заарештовано 123 особи і поранено 27 поліцейських. А вже минулого року внаслідок побоїща, в якому брали участь кілька тисяч демонстрантів і 6760 поліцейських, було заарештовано 401 особу, причому 279 поліцейських було поранено (а це удвічі більше, аніж рік перед тим, тобто у 1999 році).

З огляду на те, що радикали можуть зневажити заборону і все ж таки вийти на вулиці (“Антифашистська акція Берлін” до того ж планує вдатися до правових кроків щодо заборони на зібрання?????), влада Берліна для охорони правопорядку в наступний подовжений уїк-енд (з 28 квітня по 2 травня) планує виділити 7500 поліцейських, що майже на тисячу більше, аніж рік тому.

Наскільки ці заходи будуть ефективними, буде видно вже наступного дня, тобто 2 травня. Бо, незважаючи на те, що чимало політиків (і насамперед із Соціал-демократичної партії Німеччини) позитивно оцінюють рішення міністра внутрішніх справ Берліна, є й такі, що скептично поставилися до нього, вважаючи його “фальшивим кроком”, який призведе до ще більшої ескалації напруги.

Насамкінець зазначимо, що заборона стосується лише радикалів. Профспілки проводитимуть свої акції без перешкод. Так, уранці 1 травня біля берлінської ратуші очікують 5-тисячну процесію працівників IG Metal, а за півгодини там же має відбутися демонстрація близько 18 тисяч членів німецького союзу профспілок. А загалом, на травневі свята у Берліні заплановано щонайменше 60 різноманітних акцій, причому присвячених не тільки солідарності трудящих.

Відбудеться також свято дітей і сім’ї, травневе свято дерев та ін. Святкування мають завершитися глибокої ночі, яка стане продовженням попередньої Вальпургієвої. Саме в ніч з 30 квітня на 1 травня (за звичкою, перед “днем солідарності трудящих”) відбувається “ніч солідарності відьом”, коли нечисті сили влаштовують свій так званий шабаш.

POSTUP - ПОСТУП
№64 (722),
27 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЮЩЕНКО НА ЩИТІ
·Цей ляпас ми заслужили

УРЯДОВА КРИЗА
·Як голосували львівські депутати
·У Києві з"явилися барикади
·Я йду, щоб повернутися!
·ПЕРЕВОРОТ
·Найвірогідніші кандидати в прем"єри
·Голодування на підтримку Ющенка закінчилося
·Відставка Ющенка в перспективі загрожує падінням економіки
·КОМЕНТАРІ
·Україну виганяють з Європи
·Юрій Костенко: Відставка Ющенка загрожує громадянськими конфліктами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Можливий дефіцит хліба та цукру
·Що буде на місці вернісажу?
·Пам"ятника Францу-Йосифу у Львові не буде
·Підробляють перепустки на зустріч із Папою
·Комп"ютерники демонструють можливості
·Впорядковуватимуть дитячі майданчики
·Львів побратається з Любліном
·ЗУКБ обслуговуватиме картки Europay
·КІЛЬКА СЛІВ
·Убивство Білозіра - справа не політична?
·Заробляють навіть на "чорнобильцях"
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП У СВІТ
·Надія на мир іще залишається
·Буш продав Тайваню "другий сорт"
·У берліні заборонили першотравневу демонстрацію
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Японський банк скуповує лондонські паби
·"Західенерго" очікує прибутку і боїться банкрутства
·McDonalds пропагує коров"яче м"ясо
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·АУКЦІОНИ
·Музика для правовірних
·Диригент помер на сцені
·200 тисяч за 10 Монро
·Азнавур завершив прощальне турне

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Світові автоновинки відвідали Львів
·Американці знижують ціни

СПОРТ-ПОСТУП
·Франція знову непереможна
·Південноамериканський ковбой
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джексон святкує ювілей
·Глядачі мліють від "Ганніабала"