BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 КВІТНЯ 2001 року |

Буш продав Тайваню "другий сорт"

ЗБРОЯ

Михайло МИШКАЛО

Американці вирішили перехитрити самих себе. Щоби і Китай не дратувати, і Тайвань задовольнити, вони вирішили відмовитися від продажу Тайваню найновішої зброї, але зате продати йому зброю, яка стала непотрібною через те, що морально застаріла. Щоправда їм це не вдалося. Тайванці таки справді були задоволені і подякували американцям, а от китайці відразу ж офіційно висловили своє незадоволення.

Президент США Джорд Буш-молодший, як і його попередник Білл Клінтон, прийняв рішення поки що утриматися від поставки Тайваню найновіших ескадрових міноносців класу Arleigh Burke, обладнаних системою Aegis, незважаючи на письмовий заклик 102 членів конгресу. Офіційне пояснення відмови є таким: у 2010 році китайці матимуть власну таку систему, а зараз тайванські військові спеціалісти ще не доросли до такого рівня, тож не зможуть справитися з управлінням такою складною технікою. А тому спочатку хай вони повчаться на старіших машинах, а вже тоді їм, може, і продадуть щось краще та більш сучасне.

Замість цього американці вирішили продати острову вісім дизельних субмарин, 12 протичовнові літаки Р-3 і чотири старі есмінці класу Кidd, що були виготовлені в 1970-ті роки на замовлення Іранського шаха Мохамеда Рези Пехлеві. Як відомо, замовлення так і не потрапило до Ірану в зв’язку з ісламською революцією 1979 року. Тому замість іранського флоту вони надійшли на озброєння американського. Ці есмінці використовувалися по 12-15 років, а тепер стоять “на приколі”. Проте це далеко не металолом. Нещодавно, в березні, командуючий силами США в басейні Тихого океану адмірал Деніс Блер заявив конгресу, що їм іще “служити і служити”. Кораблі цього класу мають радари, які є набагато кращими від тих, які на даний момент перебувають на озброєнні Тайваню, проте вони серйозно поступаються системі Aegis, що здатна одночасно “вести” близько ста цілей (літаки, кораблі та підводні човни).

Що ж до системи Aegis, то її основою є радар AN/SPY-1B із фазованою решіткою і комп’ютери AN/UYK-43/44. Такими системами оснащені крейсери класу Ticonderoga (їх в США 27) й есмінці класу Arleigh Burke (їх 31), до яких належить і корабель Cole, що його восени підірвали терористи на аденському рейді. Нагадаємо, що Тайвань займає друге місце у світі серед покупців американської військової техніки – після Саудівської Аравії. Тільки в 1990-х роках він витратив на такі придбання понад 20 мільярдів доларів.

Але це не останнє розчарування для військовиків Тайваню. Президент США також поки що вирішив не продавати Тайваню гелікоптери Apache, танки Abrams і останню модифікацію зенітних ракет Patriot, позначених як РАС-3, хоча погодився на те, аби ознайомити тайванців із програмним забезпеченням цих шедеврів військової думки. Щоби стерти неприємний присмак розчарування, тайванцям, імовірно, продадуть протичовнові торпеди, ракети, які наводяться за променем ворожого радара, протикорабельні ракети Harpoon, плаваючі бронетранспортери і самохідні гаубиці.

POSTUP - ПОСТУП
№64 (722),
27 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЮЩЕНКО НА ЩИТІ
·Цей ляпас ми заслужили

УРЯДОВА КРИЗА
·Як голосували львівські депутати
·У Києві з"явилися барикади
·Я йду, щоб повернутися!
·ПЕРЕВОРОТ
·Найвірогідніші кандидати в прем"єри
·Голодування на підтримку Ющенка закінчилося
·Відставка Ющенка в перспективі загрожує падінням економіки
·КОМЕНТАРІ
·Україну виганяють з Європи
·Юрій Костенко: Відставка Ющенка загрожує громадянськими конфліктами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Можливий дефіцит хліба та цукру
·Що буде на місці вернісажу?
·Пам"ятника Францу-Йосифу у Львові не буде
·Підробляють перепустки на зустріч із Папою
·Комп"ютерники демонструють можливості
·Впорядковуватимуть дитячі майданчики
·Львів побратається з Любліном
·ЗУКБ обслуговуватиме картки Europay
·КІЛЬКА СЛІВ
·Убивство Білозіра - справа не політична?
·Заробляють навіть на "чорнобильцях"
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП У СВІТ
·Надія на мир іще залишається
·Буш продав Тайваню "другий сорт"
·У берліні заборонили першотравневу демонстрацію
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Японський банк скуповує лондонські паби
·"Західенерго" очікує прибутку і боїться банкрутства
·McDonalds пропагує коров"яче м"ясо
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·АУКЦІОНИ
·Музика для правовірних
·Диригент помер на сцені
·200 тисяч за 10 Монро
·Азнавур завершив прощальне турне

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Світові автоновинки відвідали Львів
·Американці знижують ціни

СПОРТ-ПОСТУП
·Франція знову непереможна
·Південноамериканський ковбой
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джексон святкує ювілей
·Глядачі мліють від "Ганніабала"