BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 КВІТНЯ 2001 року |

КОМЕНТАРІ

Олесь Доній легендарний лідер студентського голодування 1991 р.

Я не бачу ніякої катастрофи в тому, що сталося. Навпаки, я вважаю, що для Віктора Ющенка як для політика це сприятливий час, адже тепер він може сказати в голос, чи він готовий приєднатися до опозиції і, можливо, очолити її. Але це дуже сміливий крок і якщо Ющенко хоче, аби про нього не забули (як свого часу про Ланового, якого теж готували до президентсва, а тепер про нього ніхто не згадує), він повинен оголосити себе в опозиції до комуністів, олігархів і президента.

Мирослав Маринович

Декан Інституту релігії і суспільства Львівської Богословської Академії

А далі треба жити. Особисто для мене це був великий удар, але мусимо працювати і досягати запланованого. Я думаю, що тепер ми підемо по колу, по другому колу, яке нам зовсім не потрібне. Що стосується громадських акцій протесту, то я думаю, що вони не будуть великі і масові, якби вони мали відбутися, то були б раніше, і, можливо, тоді не було би цієї відставки.

Андрій Садовий

директор Інституту розвитку міста

Знаєте, в цьому є якийсь фатум трагічності, що уряд відправили у відставку саме того дня, коли виповнилося 15 років з дня Чорнобильської аварії. Зрозуміло, що настрій зараз поганий, але я сподіваюся, що такий крок у політичній ситуації в країні дасть можливість об’єднати українців. Я говорю про тих людей, які займають у політичному процесі проукраїнську позицію, які вірять у майбутнє держави. Думаю, що в подальшому Віктор Ющенко зможе очолити опозицію, але розумну, виважену, конструктивну, а не крикливу.

Олександр Кривенко

прес-секретар Форуму національного порятунку:

Політична криза вийшла за рамки звичних “розборок” у кулуарах влади і зараз до неї залучені найширші верстви населення. Після своєї відставки з посади прем’єра Віктор Ющенко стає найпопулярнішим публічним політиком в Україні і напередодні парламентських виборів він може згуртувати навколо себе найширшу демократичну коаліцію. Що стосується позиції Форуму, то завтра буде збір для обговорення подальших дій, з погляду зміни кон’юнктури. Певною мірою, ми це прогнозували, тому й була сьогодні організована маніфестація. Але одна справа очікувати... Олігархи дотиснули президента, бо йому найменш вигідною була відставка Ющенка. Цим самим зробили послугу опозиції. Це прорив. Але все залежатиме від подальших дій самого Ющенка.

Віктор Ткачук
народний депутат від фракції “Яблуко”:

Я голосував “за” відставку. Така ж була позиція фракції. Ще одна причина – Ющенко не хоче говорити про кадрові зміни в уряді. Йому дозволили поміняти в уряді тільки ті чотири персони, які не впливають на політику – Ступку, Драча, Жулинського... Інших, які переживають уже не перший уряд, він так і не змінив. Більше того, він не говорить про таку необхідність. За такої ситуації допоможе лише хірургічне втручання. Ющенка треба було зняти. Інакше не можна покращити ситуації в Україні.

Я бажаю йому великого успіху на посаді президента. Впевнений, що він ним стане. Боюся лише, щоб не перетворився на другого Кучму, тому що він поганий спеціаліст із персоналу.

Тарас Стецьків

народний депутат, фракція “Реформи-Конгрес”:

Учора комуно-олігархічна зграя з прямого відома і благословення президента дорвалась до влади та фінансів держави. Розпочався новий етап компромісної боротьби між олігархами та комуністами з одного боку, та опозиційними силами, з іншого. Буде комуністично-олігархічний уряд. Ми, мається на увазі обидва Рухи, фракція “Реформи-Конгрес”, не будемо брати участі у формуванні жодного наступного уряду. Щодо подальшого розвитку подій, то однозначно, паростки реформ будуть придушені.

Михайло Гладій

голова Львівської облдержадміністрації:

Прикро, що депутати Верховної Ради більшістю голосів проголосували за недовіру урядові. На мою думку, відставка уряду є неприйнятною для нинішньої ситуації у державі, але факт є факт. Зрештою, маємо саме таку Верховну Раду, яку було обрано 1998 року. Нині голосування про відставку уряду ще раз засвідчило, що демократія програла ще під час минулих парламентських виборів. Хоча не треба робити з цих подій трагедії, а формувати уряд і готуватися до наступних виборів у парламент 2002 року.

Анатолій Романюк

керівник центру політичних досліджень філософського факультету ЛНУ

Закінчився дитячий період у політиці, почалася політична боротьба по-дорослому. Тепер стало зрозуміло, що це політична боротьба з великими грошима. Ми побачили, що романтичної віри в те, що можна збудувати Україну на одному бажанні, не достатньо. Тепер своє слово мусить сказати Західна Україна, Львів мусить стати П’ємонтом, зразковою частиною України, яка покаже усім, що тут зібране все найкраще – найкращі студенти, професура, фахівці. Опозиція показала, що вона не здатна об’єднатися, тому я не думаю, що Віктор Ющенко може очолити опозицію. Найкраще для нього зараз було б створити свій виборчий блок і взяти туди тих людей, хто хоче працювати. І щоб до цього об’єднання вступили люди не тому, що вони вожді, великі лідери, а тому, що вони знають, як і що слід робити.

Підготували Наталя ПАВЛЮКОВА, Ольга ЯЦЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№64 (722),
27 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЮЩЕНКО НА ЩИТІ
·Цей ляпас ми заслужили

УРЯДОВА КРИЗА
·Як голосували львівські депутати
·У Києві з"явилися барикади
·Я йду, щоб повернутися!
·ПЕРЕВОРОТ
·Найвірогідніші кандидати в прем"єри
·Голодування на підтримку Ющенка закінчилося
·Відставка Ющенка в перспективі загрожує падінням економіки
·КОМЕНТАРІ
·Україну виганяють з Європи
·Юрій Костенко: Відставка Ющенка загрожує громадянськими конфліктами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Можливий дефіцит хліба та цукру
·Що буде на місці вернісажу?
·Пам"ятника Францу-Йосифу у Львові не буде
·Підробляють перепустки на зустріч із Папою
·Комп"ютерники демонструють можливості
·Впорядковуватимуть дитячі майданчики
·Львів побратається з Любліном
·ЗУКБ обслуговуватиме картки Europay
·КІЛЬКА СЛІВ
·Убивство Білозіра - справа не політична?
·Заробляють навіть на "чорнобильцях"
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП У СВІТ
·Надія на мир іще залишається
·Буш продав Тайваню "другий сорт"
·У берліні заборонили першотравневу демонстрацію
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Японський банк скуповує лондонські паби
·"Західенерго" очікує прибутку і боїться банкрутства
·McDonalds пропагує коров"яче м"ясо
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·АУКЦІОНИ
·Музика для правовірних
·Диригент помер на сцені
·200 тисяч за 10 Монро
·Азнавур завершив прощальне турне

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Світові автоновинки відвідали Львів
·Американці знижують ціни

СПОРТ-ПОСТУП
·Франція знову непереможна
·Південноамериканський ковбой
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джексон святкує ювілей
·Глядачі мліють від "Ганніабала"

 

СССР, видео фильмы, смотреть онлайн, тв программа, непознанное