BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 КВІТНЯ 2001 року |

Американці знижують ціни

КРИЗА

Віктор КОРБУТ

Початок нинішнього року видався для світової автомобільної промисловості винятково невдалим. У США продаж знизився майже на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У результаті, через непродані автомобілі, що зібралися на стоянках, Ford був змушений оголосити про скорочення виробництва в Північній Америці. Недалеко пішла й корпорація Chrysler, продаж якої знизився на 10%.

Утім не все так погано. Якщо європейські автомобільні концерни, так само, як і американці, зменшили збут у США, то японці, зокрема, Toyota Motor, демонструють збільшення продажу на 11%. Однак більшість експертів таки схильні очікувати подальшого зниження реалізації. У пошуках виходу виробники пішли на надання покупцям колосальних знижок у надії, що хоч це дозволить якось обмежити масштаби спаду.

Сьогодні розміри знижок у середньому складають майже 1500 доларів за автомобіль. А знижка на автомобіль виробництва Chrysler у середньому складає більше 2 тисяч доларів. Крім того, автоконцерни прагнуть привабити покупців дешевими кредитами й страхуванням.

У Європі пішли іншим шляхом. Французька фірма Renault почала продавати автомобілі через інтернет. Спеціально для цих цілей у Великобританії, Франції й Німеччині створені сайти, пов’язані з дилерською мережею компанії. У проект інтернет-торгівлі інвестовано близько 34 мільйони доларів. Правда, для остаточного оформлення угоди потрібно все-таки приїхати в магазин: робити оплату через комп’ютерну мережу компанія поки боїться.

Однак говорити про те, наскільки ефективними будуть ужиті заходи, ще рано. Адже, крім економічного спаду, в США на настрій покупців впливають і інші фактори. Зокрема, зростання цін на бензин. У Німеччині літр бензину normal коштує більше двох марок, і найближчим часом ціни навряд чи впадуть, оскільки світові запаси бензину перебувають зараз на найнижчому за останні місяці рівні. Автовласники можуть обурюватися безпрецедентним ростом цін, та змінити ситуацію вони, звісно, не в силі.

В останні місяці німці стали обережніше ставитися до придбання нових автомобілів. Однак, як вважає президент німецького союзу автомобільної індустрії (VDA) Бернд Готтшальк, жодних підстав для панічних настроїв немає. “Стан німецької і європейської автомобільної кон’юнктури трохи кращий, ніж про нього говорять і думають”, – заявив він днями. Згідно з прогнозом VDA, у 2001 році в Німеччині буде вироблено близько 5 млн. автомобілів і 3,5 млн. з них буде зареєстровано новими власниками. На думку пана Готтшалька, це відповідає нормальному рівню споживання товару на колесах. Оптимістично дивитися на кілька місяців уперед німецьким виробникам дозволяє стабільний попит на їхню продукцію за кордоном: експорт автомобілів із Німеччини за січень-лютий зріс на 15%.

До речі, більше половини потенційних покупців машин у США, перш ніж вирушити в магазин, відвідує кілька ресурсів в інтернеті, щоб знайти найбільш придатні пропозиції. Але ціни, виставлені на сайтах автосалонів, на сотні доларів перевищують реальні ціни на автомобілі. Такі дані опубліковані нещодавно дослідницькою групою CNW Marketing Research. Дослідники відвідали 10 найпопулярніших сайтів, що займаються продажем автомобілів. І з’ясували, що в середньому завищення ціни складає близько 630 доларів. На думку президента CNW, Арта Спінелли, це відбувається через те, що власникам сайтів не хочеться витрачати гроші, час і сили на уточнення цін у виробників – так само, як і на більш часте поновлення своїх ресурсів. Сайти з продажу автомобілів виникли на хвилі інтернет-буму дев’яностих років, коли передбачалося, що лише тут споживач знайде новітні моделі, оскільки саме слово “інтернет” асоціювалося з останніми технічними дивами. Але згодом інтерес до нової іграшки затих, і онлайн-продавці зіштовхнулися з найжорсткішою конкуренцією як у своєму секторі, так і з продавцями в офлайні.

Найбільш “акуратним” визнано сайт порталу Yahoo ChromeData – його середня розбіжність у цінах склала лише 24 долари. А найбільш “недбалим” виявився сайт Cars Direct.com – його ціни в середньому завищені на півтори тисячі доларів. Утім в інтерв’ю Reuters віце-президент CarsDirect Нейл Каплан заперечував завищення цін на його ресурсі. За його словами, сайт щодня оновлює ціни більше, ніж на 500 тисяч лотів. Проте цього явно недостатньо. При цьому інтернет-магазини США, як і раніше, залишаються найпопулярнішою вітриною для американських користувачів. При плануванні покупок, як великих, так і дрібних, американці зазвичай переглядають кілька десятків веб-сторінок, порівнюючи моделі і ціни. А після того, як правило, йдуть у звичайний “офлайновий” магазин.

POSTUP - ПОСТУП
№64 (722),
27 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЮЩЕНКО НА ЩИТІ
·Цей ляпас ми заслужили

УРЯДОВА КРИЗА
·Як голосували львівські депутати
·У Києві з"явилися барикади
·Я йду, щоб повернутися!
·ПЕРЕВОРОТ
·Найвірогідніші кандидати в прем"єри
·Голодування на підтримку Ющенка закінчилося
·Відставка Ющенка в перспективі загрожує падінням економіки
·КОМЕНТАРІ
·Україну виганяють з Європи
·Юрій Костенко: Відставка Ющенка загрожує громадянськими конфліктами

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Можливий дефіцит хліба та цукру
·Що буде на місці вернісажу?
·Пам"ятника Францу-Йосифу у Львові не буде
·Підробляють перепустки на зустріч із Папою
·Комп"ютерники демонструють можливості
·Впорядковуватимуть дитячі майданчики
·Львів побратається з Любліном
·ЗУКБ обслуговуватиме картки Europay
·КІЛЬКА СЛІВ
·Убивство Білозіра - справа не політична?
·Заробляють навіть на "чорнобильцях"
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП У СВІТ
·Надія на мир іще залишається
·Буш продав Тайваню "другий сорт"
·У берліні заборонили першотравневу демонстрацію
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Японський банк скуповує лондонські паби
·"Західенерго" очікує прибутку і боїться банкрутства
·McDonalds пропагує коров"яче м"ясо
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·АУКЦІОНИ
·Музика для правовірних
·Диригент помер на сцені
·200 тисяч за 10 Монро
·Азнавур завершив прощальне турне

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Світові автоновинки відвідали Львів
·Американці знижують ціни

СПОРТ-ПОСТУП
·Франція знову непереможна
·Південноамериканський ковбой
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джексон святкує ювілей
·Глядачі мліють від "Ганніабала"

 

усыпление кошек на дому цена в москве