BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Грабіжник-невдаха

Едзьо Ґроґодза-третій був злодієм у третьому поколінні, до того ж злодієм-невдахою. І в кого тільки таке одоробло вдалося? Дзідзьо в нього дрібонькі, сухенькі, делікатні. Бува, як сядуть до трамваю на одній зупинці, на другій уже висідають зі стосиком чужих гаманців у кишені. І все такі ґречні: “Прошу пана... Вибачайте, жи мушу потурбувати... А чи дозволите вас посунути?”. Якщо пасажири і завважували нестачу гаманців, то хто міг би подумати на добродія, що і дам наперед пропускає, і стареньким допомагає висісти.

А татуньо, Едзьо-другий, той поготів був аристократом кримінального світу.
Руки мав, як у піаніста, і будь-який замок за хвилю відмикав за допомогою одної лише мамуніної шпильки. А от на Едзьові-третьому природа, відай, вирішила перепочити. Іще би був непримітний – то дідько з ним – татуньо брали би його на чатах постояти, а так – ґевал під два метри, як суне, то аж земля гуде, і руки, як граблі. Куди з такими пхатися до кишені чи длубатися в хитромудрому замочку?

“Нє, ну ви іно гляньте на того драба! – верещали дзідзьо, коли малий Едзьо, наче смерч, проносився помешканням, перекидаючи все на своєму шляху. – Та ж йому пряма дорога в різуни!”.

Але в бандити Едзя не пустили, бо його інтеліґентна родина не могла припустити, аби нащадок, мов якийсь невчений селюк, бив людям писка і приставляв цізорика до горла. Водночас, патріарх роду Ґроґодзів і на гадці не мав, що онук може зрадити родинному фахові. Тому Едзьо-третій став вуличним грабіжником. Робота не вельми шляхетна і не вельми прибуткова, та що вдієш.
Щовечора він пантрував у темних завулках на самотніх панюсь і видирав їм із руць торбинки. Справи пішли незле, та завдяки своїй богатирській статурі Едзьо-молодший дуже швидко впав в око поліції. Напуджені дамульки подавали на поліції такі моторошні прикмети напасника, що небавом всі постерункові мали докладний опис грабіжника на прізвисько Ведмідь. Досі Едзьо виходив сухим із води, та чи довго так могло тривати?

Сьогодні, підстерігши на Новому Світі даму в хутряному жакетику, він висмикнув у неї лакованого радикюля і дай Бог ноги.

– Ґвалт! – репетувала офіра. – Мене пограбовано! Це він, Ведмідь, лапайте його!

Але Едзьо знав Новий Світ, як свої п’ять неоковирних пальців. У першому ж прохідному дворі він вигріб гроші собі до кишені, а торбинку пожбурив до смітника. Потому радісно посунув додому – дідуньо будуть утішені!

...Спритно переставляючи милиці, Маньця Лупаківна вийшла з хірургічної клініки. Маленька, зграбна, у свої тридцять зі спини вона виглядала на зовсім юне дівчисько. У Манчиній душі все співало, бо лікар Дидирко щойно ствердив, що вона скоро зможе викинути остогидлі милиці, що мусила з ними дибати після операції на суглобі. Маньця хутко шкандибала до каварні “Полонія”, де на неї чекав коханий Юлько. Оце вони після Зелених свят уже можуть побратися. Не ставати ж було просто вівтаря на незграбних підпірках!

– Зроблю-но Юлькові сюрприза! – подумала Маньця, лишаючи милиці біля дверей до льокалю, і, переможно сяючи, зайшла до каварні...

...Тим часом вельми вдоволений собою і поважною здобиччю Едзьо-третій сунув повз “Полонію”. І тут завважив на розі комісара Бонця, котрий щось емоційно втлумачував постерунковому. Спершу підніс руки вгору, потім розвів їх у боки, а потім клишеного потупцяв на місці.

– Ну всьо, шлюс! – вжахнувся Едзьо. – Це він описує мої прикмети. Як же я пройду повз нього? Той клятий Бонцьо, кажуть, бачить на три метри під землею.
Що ж робити?

Едзьо розпачливо роззирнувся і тут йому в око впала пара милиць, які хтось лишив під каварнею.

– О! Я врятований! Ніхто не запідозрить бідного, упослідженого інваліда.

І він сперся на милиці й подибав на другий бік вулиці, тяжко охаючи на кожному кроці...

– Ба, – перервав Бонцьо балачку і вказав постерунковому на каліку, що перетинав їзню. – Так от же той Ведмідь! Ви мусите негайно його притримати!
Як Бонцьові вдалося впізнати грабіжника, адже досі він ніколи його не бачив?
Відповіді – наступного четверга.

Відповіді на кримінальну загадку “Труп у “пакарді”, вміщену у “Поступі” від 19 квітня: Якби авто простояло всю ніч під дощем, на асфальті мусив би залишитися сухий прямокутник. Натомість увесь асфальт мокрий.

Л.А.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·226 кнопок для Ющенка
·Чорнобиль назавжди
·Ватикан оголосив імена мучеників УГКЦ

ПОГЛЯД
·Бандера та Кучма
·Кадри вирішують усе?
·ЗАБУДЬТЕ ЧОРНОБИЛЬ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квартплата зростатиме далі
·Студентам не дають захищати прем"єра
·Одним консульством стане більше?
·Молодь - із Ющенком
·Дизпаливо забруднило Дністер
·Папа поєднає народи

ПОСТУП З КРАЮ
·Мат Ющенкові - шах Кучмі?
·Ізоляція - або Азія
·Долганов - проти прес-секретаря Ющенка
·Олександр Кузьмук: Вступати до НАТО Україна ще не планує
·КРАЄВИД

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Мирослава Гонгадзе: Це інтерв"ю - моя остання заява

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Сутенерка опинилася за гратами
·"Картотека" змушує вдаватися до шахрайства
·Грабіжник-невдаха

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Коли Жолдак одружується, Гришковець їсть собак
·Верни до мене, пам"яте моя...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Зона особливого режиму
·Як це було
·Чорнобиль назавжди
·Що писала преса в травні 1986 року

СПОРТ-ПОСТУП
·Лідери не змінюються, аутсайдери - теж
·В Італії пахне скандалом
·Яке ж закінчення чемпіонату без демаршу?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·О'Генрі