BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Ізоляція - або Азія

Сьогодні буде відомо, чи стане Україна першою державою, яку виключать із Ради Європи

САНКЦІЇ

Ольга ЯЦЕНКО

Через постійні порушення прав людини (і, зокрема, прав журналістів) Україна може бути виключена з Ради Європи. У понеділок, 23 квітня, 291 депутат Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проголосував за те, щоби рекомендувати комітету міністрів Ради Європи розпочати процедуру виключення України з цієї організації. Остаточно питання про виключення України розглядатиметься сьогодні у кабінеті міністрів організації.

Нагадаємо, що після звіту доповідача моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северинсен у депутатів європейського парламенту з’явилася пропозиція покарати Україну за невиконання взятих зобов’язань шляхом припинення її членства у цій організації. До речі, за понад п’ятидесятирічну історію існування Ради Європи з неї ще не була виключена жодна країна. За цей період лише Греція мало не позбулася членства у ній за часів правління в цій державі “чорних полковників”.

Як складеться ситуація з Україною, стане зрозуміло сьогодні. Поки що президент ПАРЄ лорд Рассел-Джонстон вважає, що Україну не буде виключено з Ради Європи, а всі ці погрози є лише попередженнями, оскільки деякі депутати вже запропонували надати нашій державі випробувальний термін до червня. Представники України теж налаштовані оптимістично щодо майбутнього нашої країни у Раді Європи. Хоча під час свого виступу на засіданні сесії голова української делегації Борис Олійник (у Верховній Раді він належить до фракції Комуністичної партії) підтвердив, що стан свободи слова в України і справді викликає занепокоєння. За його словами, на засоби масової інформації (ЗМІ) досі чиниться тиск із боку податківців, силовиків та пожежників, а журналістів, які стають на захист свободи слова, чекає доля Георгія Ґонґадзе.
Схоже, що проблема свободи слова стала актуальною для цілої Європи. Окрім України, до переліку “неблагонадійних” країн також потрапили Росія, Азербайджан, Турція, Румунія, Греція, Вірменія, Косово. У зв’язку з цим була навіть створена посада спеціального посланця Ради Європи з питань свободи слова.

Наразі Україні залишається чекати на те, що сьогодні вирішить поважне європейське товариство: ще раз їй повірить – чи зганьбить нашу державу на цілу Європу. У разі виключення з організації можна буде говорити, що Україна здійснила перший крок до міжнародної ізоляції, а про плани інтеграції в європейське співтовариство доведеться й узагалі забути. Саме на цьому наголосив у вівторок голова парламентської делегації Євросоюзу до України Ян Вірсма: “Інтеграція України в Європу є можливою лише за умов поваги до прав людини, свободи преси та європейських цінностей. А Україна може ізолювати себе, якщо в її політичному житті триватимуть автократичні тенденції та панування олігархів”...

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·226 кнопок для Ющенка
·Чорнобиль назавжди
·Ватикан оголосив імена мучеників УГКЦ

ПОГЛЯД
·Бандера та Кучма
·Кадри вирішують усе?
·ЗАБУДЬТЕ ЧОРНОБИЛЬ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квартплата зростатиме далі
·Студентам не дають захищати прем"єра
·Одним консульством стане більше?
·Молодь - із Ющенком
·Дизпаливо забруднило Дністер
·Папа поєднає народи

ПОСТУП З КРАЮ
·Мат Ющенкові - шах Кучмі?
·Ізоляція - або Азія
·Долганов - проти прес-секретаря Ющенка
·Олександр Кузьмук: Вступати до НАТО Україна ще не планує
·КРАЄВИД

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Мирослава Гонгадзе: Це інтерв"ю - моя остання заява

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Сутенерка опинилася за гратами
·"Картотека" змушує вдаватися до шахрайства
·Грабіжник-невдаха

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Коли Жолдак одружується, Гришковець їсть собак
·Верни до мене, пам"яте моя...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Зона особливого режиму
·Як це було
·Чорнобиль назавжди
·Що писала преса в травні 1986 року

СПОРТ-ПОСТУП
·Лідери не змінюються, аутсайдери - теж
·В Італії пахне скандалом
·Яке ж закінчення чемпіонату без демаршу?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·О'Генрі