BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Квартплата зростатиме далі

ЖИТЛО

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

Нові удосконалені тарифи мали вводити вже з початку 2001 року. Проте їхнє затвердження розтягнулося майже на півроку, а тому самого введення львів’яни можуть очікувати вже з 1 травня. Отож, кожному мешканцеві потрібно буде звернутися до ЖЕКу, аби зробили перерахунок.

Начальник відділу економіки та житлової політики департаменту житлового господарства львівського міськвиконкому Ольга Худюк розповіла, що вже сьогодні планується офіційна публікація рішення міськвиконкому міської ради із запропонованими тарифами. Проте наразі не відомо, чи підписав відповідне Розпорядження голова облдержадміністрації Михайло Гладій, хоча міські чиновники стверджують, що це питання з губернатором було попередньо узгоджено.

Відповідно до “Програми тарифної політики на житлові послуги для мешканців Львова”, система персоніфікації тарифів мала відбуватися в три етапи. На першому етапі з базового тарифу були вилучені додаткові послуги, а саме: ліфти, техобслуговування ліфтів, техобслуговування теплофікаційних внутрішньобудинкових мереж та обслуговування газових печей і димових каналів. Тепер, наприклад, якщо в будинку не працюватиме ліфт, і це зафіксують працівники ЖЕКу, за цю послугу можна буде не платити.

Відповідно до економічного аналізу розміру квартирної плати на 2001 рік Департаменту житлового господарства, найбільший відсоток зростання – аж на 10,5 % (з ПДВ) – матимуть мешканці старих аварійних будинків, квартир, непридатних до житла та зі спільними комунальними вигодами, з центральним опаленням, будинки до 5 поверхів включно. На 10 % зросте квартплата в мешканців будинків третього класу –вищих, ніж 5-иповерхові. На 9,5 % зросте квартплата для львів’ян, що мешкають у будинках 6-го класу, на 8,3 % – у будинках п’ятого класу з центральним опаленням (до 5 поверхів включно).

Найменше введення нових розрахунків відчують мешканці будинків першого класу з пічним опаленням (2,9 %) та другого класу з пічним опаленням (2,9 %).

Згідно із підрахунками фахівців, середній тариф зросте на 6,7 %. Тобто до загальної суми зібраної квартплати – 27 млн. гривень додасться ще 1,6 млн.
гривень. Як розповіла Ольга Худюк, із введенням наступного етапу програми львів’яни можуть очікувати подальшого зростання розміру квартплати. На цьому етапі будуть запроваджені диференційовані тарифи квартирної плати залежно від споживчих якостей району (розвинутість інфраструктури, віддаленість від центру, транспортна доступність). Із застосуванням зональних коефіцієнтів найбільша квартплата буде у львів’ян, що мешкають у центральній частині міста. Значно менше платитимуть за комунальні послуги мешканці віддалених від центру районів. У всіх європейських країнах вартість квартплати безпосередньо залежить від ринкової вартості помешкання, а квартира в центрі Львова коштує у три рази дорожче, ніж на Сихові. Із введенням цього етапу оплата за ліфти та за вивіз сміття залежатиме від кількості людей.

Заключним етапом реформування стане персоніфікація тарифів квартирної плати залежно від споживчої форми кожної квартири зокрема (поверх, площа кухні, наявність допоміжних приміщень).

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·226 кнопок для Ющенка
·Чорнобиль назавжди
·Ватикан оголосив імена мучеників УГКЦ

ПОГЛЯД
·Бандера та Кучма
·Кадри вирішують усе?
·ЗАБУДЬТЕ ЧОРНОБИЛЬ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квартплата зростатиме далі
·Студентам не дають захищати прем"єра
·Одним консульством стане більше?
·Молодь - із Ющенком
·Дизпаливо забруднило Дністер
·Папа поєднає народи

ПОСТУП З КРАЮ
·Мат Ющенкові - шах Кучмі?
·Ізоляція - або Азія
·Долганов - проти прес-секретаря Ющенка
·Олександр Кузьмук: Вступати до НАТО Україна ще не планує
·КРАЄВИД

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Мирослава Гонгадзе: Це інтерв"ю - моя остання заява

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Сутенерка опинилася за гратами
·"Картотека" змушує вдаватися до шахрайства
·Грабіжник-невдаха

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Коли Жолдак одружується, Гришковець їсть собак
·Верни до мене, пам"яте моя...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Зона особливого режиму
·Як це було
·Чорнобиль назавжди
·Що писала преса в травні 1986 року

СПОРТ-ПОСТУП
·Лідери не змінюються, аутсайдери - теж
·В Італії пахне скандалом
·Яке ж закінчення чемпіонату без демаршу?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·О'Генрі