BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

226 кнопок для Ющенка

Сьогодні парламент може відправити у відставку Віктора Ющенка і розпочати процедуру імпічменту Президента

УРЯДОВА КРИЗА

Олег КОНИК© ПОСТУП
Сьогодні Верховна Рада вирішить долю уряду Віктора Ющенка. За майже 10 років Незалежності нашої держави це перший випадок, коли подальше існування конкретного уряду розглядається як принципове питання майбутнього України, адже сім попередніх урядів “умирали” без будь-якої серйозної політичної боротьби у парламенті.

За відставку уряду виступають фракції більшості – “Трудова Україна”, СДПУ(о), “Відродження регіонів”, “Яблуко”, НДП та фракція КПУ. До них можуть долучитися також депутати з фракцій “Зелених” і “Регіонів України”, які теж голосували за незадовільну оцінку діяльності Кабміну. Під питанням позиція фракції Петра Порошенка “Солідарність”: її депутати практично відмовилися голосувати щодо оцінки роботи уряду, але ця група дуже близька до “Регіонів України”, тож не виключено, що обидві фракції узгодять свої дії.

Набагато менше у Верховній Раді прихильників Віктора Ющенка та його команди: проти відставки уряду, вочевидь, голосуватимуть лише “Батьківщина”, “Реформи-Конгрес” та обидва Рухи. Можливо, що до них приєднається і частина лівих депутатів із Соцпартії.

Шанси Ющенка зберегти посаду прем’єра і свою команду виглядають надто мізерними. Противників нинішнього уряду більш ніж достатньо, щоби набрати 226 голосів, необхідних для відставки. Ще у вівторок більшість народних депутатів без жодних сумнівів пророкували відставку уряду, а, наприклад, Дмитро Табачник навіть заявив, що наступним прем’єром стане лідер “Трудової України” Сергій Тигипко. Якщо ця інформація правдива, то не виключено, що вже відбувається процес розподілу нових урядових посад, а відтак кількість прихильників уряду може зменшитися і серед депутатів проурядових фракцій – якщо їм уже пообіцяли кілька кабмінівських портфелів).

І останнє: не слід забувати і про позицію Президента. Оглядачі вважають, що саме втручання Леоніда Кучми було визначальним у перенесенні голосування про недовіру урядові з вівторка на четвер – 26 квітня. Однак чимало експертів також зазначають, що дії глави держави не співпадають з його бажанням відправити уряд у відставку руками Верховної Ради. До речі, сьогодні ж парламент може знову повернутися до розгляду питання імпічменту Президента за пропозицією Григорія Омельченка та Анатолія Єрмака, яке, ймовірно, відбудеться після голосування стосовно долі уряду Ющенка.

Олександр Чекмишев, політолог

– Я вважаю, що ймовірність того, що уряд відправлять у відставку, дуже висока. Хоча на етапі, коли буде вирішуватися питання відставки, у певної частини фракцій, можливо, спрацює захисний механізм. Я маю на увазі те, що навряд чи нинішня Верховна Рада зможе безболісно, достатньо швидко і безконфліктно сформувати новий уряд. Крім того, кандидатура Ющенка розглядається багатьма аналітиками як єдина, з якою Захід може реально мати справу.


POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·226 кнопок для Ющенка
·Чорнобиль назавжди
·Ватикан оголосив імена мучеників УГКЦ

ПОГЛЯД
·Бандера та Кучма
·Кадри вирішують усе?
·ЗАБУДЬТЕ ЧОРНОБИЛЬ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Квартплата зростатиме далі
·Студентам не дають захищати прем"єра
·Одним консульством стане більше?
·Молодь - із Ющенком
·Дизпаливо забруднило Дністер
·Папа поєднає народи

ПОСТУП З КРАЮ
·Мат Ющенкові - шах Кучмі?
·Ізоляція - або Азія
·Долганов - проти прес-секретаря Ющенка
·Олександр Кузьмук: Вступати до НАТО Україна ще не планує
·КРАЄВИД

ІНТЕРВ"Ю В ПОСТУПІ
·Мирослава Гонгадзе: Це інтерв"ю - моя остання заява

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Сутенерка опинилася за гратами
·"Картотека" змушує вдаватися до шахрайства
·Грабіжник-невдаха

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Погляд у минуле комп"ютерних технологій
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Коли Жолдак одружується, Гришковець їсть собак
·Верни до мене, пам"яте моя...

ТЕМА ПОСТУПУ
·Зона особливого режиму
·Як це було
·Чорнобиль назавжди
·Що писала преса в травні 1986 року

СПОРТ-ПОСТУП
·Лідери не змінюються, аутсайдери - теж
·В Італії пахне скандалом
·Яке ж закінчення чемпіонату без демаршу?
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·О'Генрі