BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Духовна учта

ФЕСТИВАЛЬ

Ладислав СТАККАТО

Уже третьої весни разом із першими квітами сходить паросток студентського фестивалю “Музика тисячоліття”. Нагадаємо, що попередні ініціативи студентів Музичної академії ім. М. Лисенка, а зокрема його СНТТ (голова – М.Швед, творчий керівник – доц. Ірина Зінків) анонсувалися як події справді цікаві й нешаблонні.

Цьогоріч насамперед завдяки ентузіазмові молодого голови рамки фестивалю розширилися змістовно і топографічно – в межах міста. До почесного оргкомітету увійшли такі знані у Львові постаті, як Тарас Стецьків та Маркіян Іващишин, Олександр Козаренко та Юрій Шаріфов, а також відомий передусім як директор Міжнародного фестивалю “Контрасти” Володимир Сивохіп, якому, мабуть, не забракне досвіду, щоб поділитися з молодшим “колегою”. Але найважливішою рушійною силою імпрези в даному випадку не є імениті “дорослі” – приємно, що вони здебільшого лише сприяють, не втручаючись із “наполегливими рекомендаціями”. Мистецька Рада фестивалю складається зі студентів та аспірантів, а директором проекту залишається молодий композитор, цьогорічний випускник Академії Михайло Швед.

Чотирнадцять акцій фестивалю упродовж півтора місяця демонструватимуть найрозмаїтіші грані музики щойно відлуналого тисячоліття: від фольклорних візерунків у ґердановім хитросплетінні голосів ансамблю “Коралі” до Pro et Contra наймодернішої музики, від творів студентських до творів метрів усіх століть і народів. Із стартового відліку фестивалю, 5 квітня, вже відбулося кілька напрочуд цікавих та свіжих за ідеєю концертів, як-от: вечір гітарної музики в Домініканському соборі, геппенінг “Чотири сторони світла” за участю поета О. Сливинського, композитора Б. Сегіна, митця Е. Іванюшенка та музичного дуету сестер Яремчук у театрі “Воскресіння”, концерт старовинної музики ансамблю Ricercare (керівник А.Легкий), вечори сучасної української музики. Тобто з відстані часу – а чи з перспективи юності – організатори фестивалю дуже тонко відчули, чого саме бракує нашим концертним сценам, заповнюючи “ніші” й “білі плями”, договорюючи недомовлене...

Власне, ще одним, малосходженим для нас шляхом, помандрували минулої неділі й “Менестрелі” – ансамбль майбутніх хорових диригентів і виконавців, студентів Музичної академії. Свою фестивальну програму самі музиканти назвали “Акапельний коктейль” (чи не натякаючи на певну абстиненцію львів’ян до нечастого доброго звучання вокальної джазової музики?). Декілька вдало продуманих програмних блоків “коктейлю” включали і традиційні спірічуелси, й обробки легендарних “бітлів”, і навіть не менш легендарні в національному значенні “Чорнобривці”... Зрештою, завдяки якісному виконанню секстету і барвистим джазовим інкрустаціям, майстерно виконаним учасниками ансамблю В. Чучманом та П. Табаковим, музика з різних континентів і країн набирала однаково актуального звучання. Відповідно до часу й місця, на Провідну неділю під склепінням переповненого храму Св. Лазаря лунало зрозуміле й близьке всім мовам We love You, Lord негритянських спірічуелсів, а ніжне й ліричне The Shadow of Your Smile викликало не одну тінь усмішки на вустах слухачів. А їх середньому поколінню – ще й приємні спогади, разом, наприклад, із надзвичайно популярною на початку сімдесятих “Я тебе почекаю, коханий”. Кажуть, що й сам маестро Скорик, прослухавши оновлені “Менестрелями” варіанти цього та інших своїх “хітів”, залишився задоволений.

Успіх ансамблю та його зростання, за яким приємно спостерігати протягом останніх двох років, забезпечує насамперед азарт та натхненна праця усіх учасників: А. Гайдучок (сопрано), альтів Л. Дмитрів та У. Созанської,
П. Табакова (тенор), керівника В. Чучмана (баритон), В. Сухого (бас). Окремої уваги вартий П. Табаков зі справжнім талантом власне джазового та естрадного соліста, а також А. Гайдучок. Проте в концерті кожен учасник мав нагоду продемонструвати свої не лише вокальні, але й артистичні якості, художній смак, продуманість кожної деталі виступу – від програмного наповнення до костюмів. Шкода, що для справжніх менестрелів не знайшлося місця на майданних масових дійствах, котрі усе більше нагадують “забави для плебсу”. Але молоді музиканти знайшли свою площу, свою публіку і свою музику – справжню “Музику тисячоліття”... P. S. Для зацікавлених нагадаю лишень, що студентський фестиваль триває. Серед найцікавіших майбутніх акцій – “Диптих і триптих” у сучасній вокальній та камерній музиці, концерт ансамблю “Pro et Contra”, презентація молодих композиторів. Шукайте афіші на дошках оголошень свого ВНЗ.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Карпатам" розв"яжуть ноги?
·Студенти голодують за Ющенка

ПОГЛЯД
·НРУ переходить в опозицію?
·Влада йде в народ
·Штампи у свідомості

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·ІНЦИДЕНТИ
·Перевізники стають банкрутами
·А через скільки років тут буде місто-сад?
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Телефон перестане бути дефіцитом?
·Освячено "колиску" козацької чайки
·До візиту Папи готуються і злочинці
·З думкою про мертвих
·На ЛТБ з"явиться нова "мильна опера"

ПОСТУП З КРАЮ
·Дмитро Корчинський: Приємно, що громадян, готових кидатися каменюками в міліцію, стає більше
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Парламент обрали, на черзі - референдум?
·Терористи вимагали припинення війни у Чечні
·"Жучки" в міністерстві оборони
·Роковини першого геноциду століття

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Політична криза збиває ціну на українські обленерго
·Панамериканський союз вільної торгівлі
·"Бориславська нафтова компанія" працює щораз успішніше
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Структурні сади в оновленому залі
·Відчинено вікно мистецького світу Леоніда Пономаренка
·АРТ-НОВИНИ
·Духовна учта
·Три іпостасі музики Шумана

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Люїс "умер" від удару Рахмана і позбувся усіх титулів
·Феноменальна реакція ФІДЕ
·"Реал" - майже чемпіон Прімеро
·"Львівська пивоварня" - чемпіон першої ліги
·Пляжний волейбол - постійний олімпійський вид спорту
·"До активного життя - через рекреаційний спорт"
·Лідери перемагають, а "Карпати" знову програють
·Дві поразки від фіналіста Кубка Кубків

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Девід Бові, Шерил Кроу і Pearl Jam переспівають пісні The Who